Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

tv kuvari koriste zicu jer je mikser bucan na televiziji.

kad ih ne gledamo, mikser mlati sve u 16.  

ko ima kicen ejd voli da se pohvali i na televiziji. 

 

 

nekad je mikser agresivan u umucivanju, ko s tim umesavanjem belanaca. onda je zica taman.

 

slusaj majku, zena zna.  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

he, nisam znao za tu foru :) znaci samo je to razlog..

 

edit: vidim da si editovala post. ma, ok. slusam je ja, nego da se ubrza malo taj proces. kada pravimo pk, nekako se sve otegne na ceo dan.

 

kaka bih ja voleo da imam 'kitchenaid'...

Edited by hoffnung
Link to comment

IImam neki multipraktik mikser sto ima i zicu kao nastavak i nikad ne znam da li mi je bolja ona ili klasican mikser.

 

 

 

 

kaka bih ja voleo da imam 'kitchenaid'...

 
Poor man's kitchenaid me je kostao par hiljada dinara. Odlicna investicija.
 
 
edit:
 
Edited by katamaran
Link to comment

el ima uopste kicenejda u srbiji da je neko video? sta sam nasla na netu, ispada da ima uvoznik, koji ima prodavnicu u trznom centru vero, al do tamo nikad nisam dobacila...

Link to comment

jel bio dvaput skuplji nego u inostranstvu?

 

katamarane, on je tu samo naslikan. pise da moras da zoves da vidis da l moze da se naruci. a i cena je ubi boze...

Link to comment

ma imam neki bos osnovni model s tom plasticnom kofom, i nije se proslavila, nisam zadovoljna.

ali opet, nisam ni toliko nezadovoljna da bih kupovala kicenejd. pitam opste informisanosti radi.

to koliko ja mutim, moja masina mi je sasvim dovoljna. 

a imam i ruke i zice, ko hofnungova gospodja mama :)

 

sta god sam zvala tehnomaniju da proverim mogucnost narucivanaj, uvek sam ispusila...

Edited by darling
Link to comment

nastavak za pastu je ludilo :)

 

 

verovatno nije sumanuto u inostranstvu. mislim da je njemu garancija 10 godina, a da moze da sluzi dok traje prosecan zivotni vek zapadnog coveka. 

rojs rojs sto bi reko nas narod. 

Link to comment

i meni je problem prostor. a balavim na ovo sokocalo svaki put kad odem u bilo koju kuhinjsku radnju, i to bas na ovaj crveni. sta vredi kad nemam kujnu u koju bih ga mogao smestiti. ne moze to biti negde zavuceno i vaditi se kad zatreba. to mora biti stalno dostupno - to je sprava koja oslobadja i inspirise. ko to ima - nema recepta koji je neostvariv. a ja vec zatrpan raznim spravama koje svakodnevno trebaju - ketl, toster, presa za sokove, masina za kafu, stalak za nozeve...  sto na radnoj povrsini u ovom trenutku ostavlja taman taj neki relativno pristojan prostor za kuvanje koji mi je neophodan. ako/kad budem imao pristojnu kuhinju prva stavka je aga, druga smeg, treca - ovo. 

Link to comment

Sokocalo nije bas toliko kabasto, evo stoji kod mene na pultu, kacim fotku. Ja pocela malo ozbiljnije da mesim prosle godine pa sam prvo kupila onaj Bosch MUM-nesto, u Tehnomaniji se vodi kao multipraktik ali je u stvari stojeci mikser. I to je bio ozbiljan napredak u odnosu na rucne miksere, ali me je nevidjeno nerviralo sto se drma kao da ce se raspasti pri nekoj vecoj brzini ili ako je testo malo gusce. I onda zagrizem metak pre mesec-dva, nadjem kombinaciju za nizu cenu za floor model iz neke radnje u Engleskoj, dobace mi ga drugari kad su dolazili u posetu. Prvo sam imala napad anksioznosti sto sam dala povelike pare na kuhinjsku spravu za koju ne znam da li dobacuje do mita stvorenog oko nje, ali evo posle 2 nedelje intenzivnog koriscenja, ugodjaj je takav da stvarno vredi svaki cent.

 

Stabilan, ne drma, nivo buke neznatan, kuka za testo je ozbiljno gvozdje koje se pomuci tek sa nekim teskim hlebnim testom, a onaj dodatak za penasto mucenje tako muti filove i belanca da sam svaki put zaprepascena rezultatom. Cesto koristim onaj trecu dodatak tzv. flat beater (na fotki je) za neka mekana testa (princes krofne i sl) i super je. Ovaj moj je inace ona heavy duty KPM50 varijanta kojoj se ne podize glava nego ima rucicu sa strane koja podize ciniju zakacenu na rucice koje je nose, a cinija ima zapreminu skoro 5 l. Ovaj plasticni stitnik je potpuno genijalan, tako je konstruisan da sve sto se ubacuje u ciniju pada tacno gde treba. 

imag1700.jpg

Link to comment

Pa lici malkice, ali uzivo nije, vrlo je sjeksi. :) Ima otprilike isti footprint kao Bosch (kapiram da imamo isti), jedino sto je dosta visok i tezak je podosta, 12.5 kila. Ali ne podizem ga, daleko bilo, ako mi treba da bude blize sasvim fino klizi. A inace sam ga lovila bar 6 meseci, pokazala sam mandarinsku strpljivost i za to vreme citala profesionalne pastry chef forume, sve u nadi da cu se predomisliti. Cekala sam bas taj model i da bude neka boja koju niko nece (slabo idu beli, ovi grafitni jos redje), svi hoce one devojacke pastelne ili crvene. Meni bas odgovara ovaj grafitno sivi jer imam kuhinju koja vise lici na laboratoriju nego na nesto drugo, a i da cena bude srazmerna tome da ga niko ne zeli samo zato sto im je ruznjikav pa prodavci zele da ga se ratosiljaju. Tako da sam ga nabola za 300 funti umesto regularnih 600-700 koliko se krece ovaj model. Bez obzira na to, cinilo mi se previse para ako ne bude radio posao onako kako sam zamislila. Ali radi, ocarana sam. E da, ovaj moj ima 2 cinije, to je bio bonus. Skoro se pojavio i dodatak za sous vide, to je najnovije ludilo. Kao da ovi postojeci dodaci nisu dovoljno perverzni. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...