Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

verovatno jeste, rok je obicno oko godinu dana, moze biti ok jos godinu ako je neotvoreno, ali preko toga tesko, prokisne... baci, nije neki trosak.

Link to comment

imam brasno, sve je belo unutra, oko 3-4 godine je u ormanu. da li je istekao rok jer ne mogu da nadjem na omotu? sve izgleda normalno

Oni iz The Walking Dead-a bi to opusteno pojeli 

Link to comment

 

ovaj car me inspirisao pre par nedelja i ispalo je vrhunski

 

nego mi je salmon bio iz supermarketa u pakovanju,  srednja neka cena, i stavih ga svezeg... pa se sad(!) pitam... jel mi je to bio jedan od poslednjih obroka  :ph34r: citao na vikiju malo o parazitima, pa me hvata panika!!!!!!

Edited by bosque
Link to comment

Wild caught salmon are almost always found with parasites while their farmed cousins rarely are found with parasites.

 

Pretpostavljam da je ovaj iz supermarketa sa farme

 

http://www.eatsushi.com/article.asp?X=628

 

edit: ako je u onolikoj Kanadi ovo prvi slucaj onda su ti sanse prilicno dobre :)

 

http://news.nationalpost.com/news/canada/alberta-man-makes-homemade-sushi-contracts-first-known-canadian-case-of-worms-from-store-bought-salmon

 

Alberta has rules governing how restaurants must prepare sushi to prevent these kinds of infections, Vaughan said. Raw fish must be frozen below -20 C for at least a week or flash frozen below -35 C for at least 15 hours.

 

Ovaj iz naseg supermarketa je ko zna koliko vremena proveo zamrznut

Edited by katamaran
Link to comment
  • 1 month later...

Može li mi neko reći kako da napravim najbolji pirinač i da li je u onim kuvalima pirinač dobar i kako se čiste? Kako da napravim lep pirinač sa vodom, onaj kao u kineskom restoranu što dobiješ kao prilog?

 

Jedem pirinač već godinama i vremenom sam krenuo da ga pravim sve gore i gore, sada mi je nepodnošljiv. Tvrd je, i uvek ispadne tvrd. Ako ga ostavim predugo da se kuva lepi se za šerpu, a to uvek izbegavam. Znam za foru sa kesom (pirinač se prospe u kesu za zamrzivač, probuši se par rupa čačkalicom i stavi se to u vodu da se kuva), dugo nisam to radio, ali koliko se sećam nije ni tad bilo nešto naročito.

Link to comment

Običan C pirinač šiljatog zrna. Dve mere vode na jednu meru irinča. Ubaci kad voda proključa i kuvaj DESET  minuta na slabijoj vatri. Ne može da omane. Stavi i šaku kikirikija ili indijskog oraha.

 

Druga varijanta je da nabaviš ono što često nazivaju vitaminiziranim pirinčom a u stvari je parboiled rice. Njega praktično ne možeš da prekuvaš a zrna će biti čvrsta ali ne i tvrda. Baš danas sam ga jeo, skuvao sa malo kikirikija i klopao uz standardni domaćinski gulaš.

 

Mož' kupovati i onaj Uncle Ben's pirinač, on će biti baš onakav kakav želiš ali je preskup.

Link to comment

 

 

Mož' kupovati i onaj Uncle Ben's pirinač, on će biti baš onakav kakav želiš ali je preskup.

moze povremeno da se ulovi na popustu za upola od regularne cene, odlican je

Link to comment
  • 4 months later...

Znate šta je jajski rulet?

 

Ostavio skuvano jaje u frižideru. Tašta procenila da mu nije mesto odvojeno od ostalih jaja pa ga je pridružila sa preostalih 6. Živih. I kako sada provaliti koje je skuvano?

Link to comment

As a non cooked egg is fluid inside we can make use of the rotational energy stored there. Put an egg on your desk and rotate it fast (like a gyro). Then apruptly stop it with a finger, then release it again.

  1. Case egg was cooked:

    tlo43.gif

    The egg will immediately stop spinning

  2. Case egg was raw:

    REcS2.gif

    The fluid inside will continue rotation, hence making the egg start rotating again.

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...