Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

E kako tretirate ono gotovo testo za picu. Nabasao sam na jedno i zamrzivaču, jel treba nešto da mu radim pre stavljanja u relnu, tj. pre nadevanja?

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

jok kolko ja znam, samo imaj u vidu da je ono pola pecheno i da nece da trpi neko preterano ludilo u rerni, u smislu duzine pechenja.

Edited by gospa buba
Link to comment

Kako tretirate praziluk da izgubi malo oštrinu, a da ne bude skuvan itd?

 

Ima ona divna salata od svežeg praziluka i kiselih jabuka, ali kad god je napravim, ovaj praziluk se baš oseća. Još sam mislio da promenom recepta za dresing mogu da nađem kombinaciju koja će da ga malo ubije, ali ništa. Probao sam od klasičnih sa sirćetom do onih na bazi jogurta. Taj poslednji mu dođe i najbolji, kad povuče malo na tarator salatu. Vidim da ljudi koriste i majonez, ali ne deluje mi to kao dobra kombinacija. Uglavnom, ostavljao praziluk u vodi, probao da ga šibnem na trenutak u vruću vodu... ali džabe, ostaje oštar kako god da okreneš.

Link to comment

Basiš ga 10 sekundi na vrelo ulje

 

Je l' ga to ne "obradi"? Tj. je l' nakon toga i dalje biva kao svež ili kao skuvan/pržen/štagod?

 

 

ostavis da odstoji 24h :)

 

24h? Bajo...

 

 

 

Ništa, probaću oba saveta. Fala vi.

 

 

 

a mozda da koristis mladi luk umesto?..ni meni se ne svidja svezi praziluk ali zato peceni/kuvani na sve nacine :wub:

Mora praziluk   :ss1:

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Kad bih imao pijace na raspolaganju, ponašao bih se kao birač. Ali ovako kako stvari stoje, od birača nema...

 

Znaš i sam da u koju god radnju da odeš, svi prazilukovi su iste veličine, istog oblika, verovatno i istog porekla. Ponekad kod Turaka ili Rusa zaluta ovo ili ono, ali po pitanju izbora, znaš i sam da ovde vlada izgled, a ne ukus. Ne pomažu ni Alnatura ni Denn's.

Link to comment

pa znam, zato i kazem. ja imam u komsiluku, usred grada, jedno poljance predvidjeno za stambenu gradnju. e sad, grad to puno ceni, nikako da se nadje kupac, tako da je jedna grupica ekoloski svesnih gradjana tu zasadila kojesta i okupljaju se vikendom redovno, uglavnom da se jede na licinom mestu, ali ponesto se moze i kupiti ili dobiti u razmenu ili na poklon. :)

Link to comment

Uzgajamo i mi na terasi, ali pošto nemaš mesta, tu su uglavnom razni začini i dodaci jelima, ponekad jagode ili papričice i slične stvari.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...