Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

+1 za pitanje

i koji od tih melje dovoljno fino da moze za espreso masinu da melje?

ja se mislim da uzmem neki 'vako starinski

Zassenhaus-Kaffeemuehle-Brasilia-Buche-0

Link to comment

+1 za pitanje

i koji od tih melje dovoljno fino da moze za espreso masinu da melje?

ja se mislim da uzmem neki 'vako starinski

Zassenhaus-Kaffeemuehle-Brasilia-Buche-0

Pa to...samo među takvim kockasto-drvenim ima dosta kineza (u smislu kvaliteta) pa se brzo bukvalno raspadnu...
Link to comment
  • 4 weeks later...

Vi koji idete na pijace - da li znate neku prodavnicu zdrave hrane, koja će vam uslužno samleti zrnevlje koje kupite?

 

zavisi koje, lan se recimo jaaaako tesko melje.

 

nego sad meni treba pomoc, imam sutra uvece nekog sa alergijom na gluten na veceri

 

da li postoje neke bezglutenske kore, pravio bih neku pitu/gibanicu? heljda 100% bi bila bezglutenska ali to nikada nisam video, takodje kukuruz. ali sve mesaju. sta raditi?

Link to comment

pa ti rucni mlinovi su bolji od ovih bzvz elektricnih (ako se ne otvoris za profi spravu). ja u jednom takvom meljem indijske zacine koji se ne pomeraju ni u jednom drugom. 100 dindzi kod cigAna.

Link to comment

zavisi koje, lan se recimo jaaaako tesko melje.

 

nego sad meni treba pomoc, imam sutra uvece nekog sa alergijom na gluten na veceri

 

da li postoje neke bezglutenske kore, pravio bih neku pitu/gibanicu? heljda 100% bi bila bezglutenska ali to nikada nisam video, takodje kukuruz. ali sve mesaju. sta raditi?

pitaj dudu, ona je stručnjak, muž joj ne podnosi gluten

Link to comment

onom rucnom, za kafu?

meni nijedan elektricni sa kojim sam probao nije hteo da ga samelje

meni najobicnije gorenje sokocalo resava stvar

Link to comment
  • 1 month later...

doneo kanistar od 17 litara nekog solidnog svakodnevnog kritskog maslinovog ulja (old school kao ono dalmatinsko nekad, zuto zeleno, nista ova istarska modernost sada), od panajotisa, zalizanog komunjare sa limnosa koji nosi cegevarin privezak oko vrata i na raspalom mopedu ala 70s tomos raznosi ulje musterijama. dobro to je bio slikoviti uvod a sad prakticno pitanje: ne bih da to pretacem starom srpskom metodom nabi crevo u kanister pa srci dok ne krene ulje napolje, jer tako em se nagutam ulja em isprosipam. moja zena za pretakanje vode iz njenog akvarijuma koristi neko crevo koje u sredini ima kao neku pumpicu, lici na ono gumeno sto lekari pritiscu dok ti mere pritisak, pa kada to pumpa onda voda ide, a kad ne onda stoji. e tako nesto mi treba, jel ima to negde da se uzme a da nije oprema za akvarijum koja verovatno ima ugradjen porez na budale. ili druga ideja kako da istacem ulje napolje. 

Link to comment

firma migros je pravila neke takve stvarcice, a bilo je i na benz. pumpama nekih od deset evra otprilike

 

edit: naso, ima neke dve vrste tih malih pumpica, 765 i 780 dinara

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...