Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Inace, ovaj ima 315 vati snage, sto deluje malo, ali u pitanju je direct drive tako da vrti i okrece kao lud bez problema. Oni pravi profesionalni sto ih imaju Michalak & co. imaju 500 vati, isto imaju ovu rucicu za podizanje cinije ali ona ima zapreminu oko 8 l. I konacno, svi po forumima kazu da se nikako ne uzima ProLine, da je svaki Artisan ili ovaj heavy duty bolji jer Pro ima neki feler u konstrukciji motora. 

Edited by Nico
Link to comment

nemamo bosov isti, posto ja ni nemam bos. pobrkalo mi se u secanju :D zapravo sam imala nekad gorenje, najobicniji rucni mikser koji je imao i plasticnu belu posudu, koja se u praksi nije pokazala, nije sluzila nicemu. kad je preminuo gorenje, kupila sam najobicniji najeftiniji rucni mikser bos. 

ubedila si me, vredi da se stedi i bude strpljiv za beli kicenejd.  :)

 

 

a sad, pitanje sezone: dal je neko video da kod nas ima kucnih aparata za sladoled? to bih volela da imam. 

Link to comment

Kapiram da mislis na one sto imaju kompresor za hladjenje? Nisam videla nigde u prodavnicama, ali cini mi se da je bilo ako se zagrebe po Guglu, ima nekih uvoznika sprava koje se krecu oko 200-300 eur. Ja imam onaj mali shit aparatic sa cinijom punom neke tecnosti za hladjenje koja se drzi 24 casa u zamrzivacu, onda ga zabodes u ostatak sprave od labilne plastike i zamuti i ohladi smesu za nekih 40tak min. Ali to je takva smaracina da ne vredi ni te 3-4 hiljade koliko kosta, jer ako hoces jos jedan sladis da zamutis, moras da cekas ponovo 24 casa da se ono cudo ohladi. Ali KitchenAid ima dodatak i za mucenje sladoleda (mrdam obrvicama) :) Ne da imam nameru da ga kupim, to bi bila ozbiljna opasnost.  Kolace ne jedem i mesim ih za druge (samo probam tek da znam sta sam napravila, toliko sam uspela da se istreniram i to iz zdravstvenih razloga), a u sladoledu bih se ozbiljno gusila. 

Edited by Nico
Link to comment

da, taj, s kompresorom. mada, ako nisam u prilici da biram, kupila bih za prvu pomoc i tu kanticu za sladoled ko sto ti imas. no kod nas ima samo delimana, a citala sam recenzije po netu da je sranje. 

Link to comment

mozda od italijanskog biskoti, neko nije dobro cuo, gluvi telefoni..

zapravo je sigurno odatle. s u italiijanskom u dalmatinskom je sh: dakle, biskoti, bishkoti, pb su rodjaci i eto ti piskoti, a posto su zenke, onda piskote :)

Edited by darling
Link to comment

na italijanskom se piskote zovu savojardi ;)

a i ovo mesto se cita pisiota. fali k.

 

 

nene, ovako je kako sam rekla, mogla bih sad da odglumim komediju "ne cujem, cerce... kako? piskoote...."

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...