Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

kad se kupe musmule koje nisu omeksale nego su jos tvrde, da li je dovoljno da se ostave par dana napolju, na kucnoj temeperaturi pa da smeksaju? ako nije sta je ciniti

Link to comment

samo ih nemoj u friz, uvij ih u nekakvu artiju da pokupi vlagu i prati šta se dešava, ionako se jedu ugnjile. Ček da pobraone i udri, jel su se pojavile na pijaci?

Link to comment
kad se kupe musmule koje nisu omeksale nego su jos tvrde, da li je dovoljno da se ostave par dana napolju, na kucnoj temeperaturi pa da smeksaju? ako nije sta je ciniti
zna li ko kako se zovu musmule na engleskom?
Link to comment
samo ih nemoj u friz, uvij ih u nekakvu artiju da pokupi vlagu i prati šta se dešava, ionako se jedu ugnjile. Ček da pobraone i udri, jel su se pojavile na pijaci?
hvala, znaci ostavim u sobi na dnevnoj temperaturi, to mi je plan. ima u maksiju, niko ne kupuje, snizili su cenu na 100 din ali nisu jos gnjile, ja sam probrao jedno 200g, ostale su prakticno zrele ali treba da omeksaju.
Link to comment

dobila danas od omiljenog prodavca na pijaci propolis u prahu, ali nisam bas najbolje ukapirala sta se s tim radi, tj kolika je ta kasika koju treba da razmutim u koliko vode?

Link to comment

Pa, ako znamo da ide pet kapi pravog propolisa u čašu vode, i da to zapeni i ofarba čašu za sva vremena, a da je prah uvek neki vid koncentrata...ja bi to prijavio nadležnima, pa neka vide. :DEdit, ne...nije to to... mada ima na netu o propolisu u prahu... a najbolje bi bilo pitati čoveka koji je pravio.

Edited by Vapad
Link to comment

tjah, imam jedno pitanjce, naime, da li je neko usavrsio tehniku jedenja nara, tacnije njegovog ciscenja pre jedenja :-) mislim, ja ga volim /osim sto je pored grejpa jedino voce koje po nekoj dijeti smem da jedem u ove zimske dane/ al uvek, bas uvek posle konzumiranja izgledam kao da sam izasla iz filma angel heart :-) missim, bez kecelje i ne krecem u avanturu trebljenja, ali i pored toga sam sva crvena i umeljana... ovako - ja ga prepolovim i rukom odvajam zrnca od kore, a ovaj sto sam ga upravo pojela je bas bio zreo da je sve prstalo, bukvalno...savet, predlog, zgodno iskustvo ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...