Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

vrhunsko kritsko nije ni do kolena prosecnom dalmatinskom :D
aha :Dne, sad bez šale.moja komšinica je pre rata živela u dalmaciji, njen muž još uvek tamo ima imanje i dosta maslina.rođaci koji su tamo ostali koriste te masline, tj. prave ulje od njih i to na tradicionalni način, tj. cede zrele masline (mada je sada tendencija da se cede zelene jer je navodno kvalitetnije ulje) jer su tako radili stotinama godina i takvo ulje smatraju ukusnijim.baš sam pre neki dan degustirala to ulje i ni za milimetar mi nije bolje od ovog koje sam donela iz grčke.e sad, moja nepca možda nisu baš aristokratska, te se glede toga ipak ograđujem :sleep:
Link to comment

neam pojma za kritsko, nisam pila, al ovo ulje koje imam je genijalno, gusto, mirise na voce, preko zime se kristalizovalo po ps-u, kakvo god sranje da skuvam, zalijem ga uljem i pretvara se u odlicno jelo, zapravo je dovoljno leba i ulja, fenomenalan obrok, i iz flase sam ga natezala, toliko je dobro.dodatni plus je sto znam ko ga pravi, moji rodjaci mojih rodjaka s druge strane. eto, prosle godine su napravili to odlicno ulje, kakvo ce biti ove godine, videcemo u novembru. ko oce, mozda mogu da posredujem.

Link to comment
definisi namenu i budzetimas vrhunska istarska ulja tipa clai u distribuciji terra divina, nije jeftino, 2000 din za pola litra ali vredi.imas u srpskoj kuci vina mulje marine cvetic i jos jedno jako dobro italijansko, nije jeftino, mislim ipak jeftinije od ovog gorene znam da li je zeljko tintor konacno uvezao to neko portugalsko mulje navodno dobar value for moneyitalijanska mainstream firma olitalia koja moze da se nadje po boljim supermarketima tipa maksija na cvetnom trgu ili merkatora ispod beogradjanke ima bolje serije sa lokalnim muljima, prepoznaces po flasi umotanoj u zlatnu ili srebrnu foliju, 1000 do 1500 din zavisi zasta se uhvatisiz njihovog repertoara vrlo solidno mulje za svaki dan je verdenso, ono je nefiltrirano samim tim mutno, oko 900 din cini mi se po secanjuto su ovi http://www.olitalia....ANG=EN&IDSUB=31imas dalmose na kalenicu, jedan prodaje svoje mulje iz skradina, nisam davno koristio. nije bio los za nekih 8-9e
gazzo, jel' ta ulja imaju onaj miris, znaš onaj pravi? Dojadiše mi ova koja isto mirišu i isti ukus imaju ko suncokretovo (dakle nikakav) Prošle godine mi doneo iz Grčke drugar litar - e to je bilo to, baš je mirisalo onako na maslinovo ulje. Jel' od ovih koje si preporučio mogu da očekujem nešto tako? Da ne trošim pare džabe, ako ne mogu
Link to comment
wtf, pa koje su to cene ???grčka je raj za mulje. vrhunsko kritsko može da se kupi za 6e.ja se za celu godinu snabdem tamo.
kod mog maslinara na lezbosu, 3e litar, isto takvo. grci cede od zrelih maslina pa je zlatnozuto i nesto blaze arome od ulja koje se pravi od nedozrelih maslina. odlicno za svaki dan.
Link to comment
kod mog maslinara na lezbosu, 3e litar, isto takvo. grci cede od zrelih maslina pa je zlatnozuto i nesto blaze arome od ulja koje se pravi od nedozrelih maslina. odlicno za svaki dan.
e imam i ja svog maslinara ali plaćam 4 e ali kupim i neku manju količinu tog skupljeg, kritskog ulja (mada i ne osetim neku naročitu razliku, iskreno).to po 4 e je odlično, nije baš blago (a cedi se iz zrelih maslina - skupljaju novembar/decembar), naprotiv, žestoko je, pa kad se uzme solo, prosto malo žari grlo.a miriše baš onako elementarno.ma pičim ga u sve, obožavam taj ukus.
Link to comment
kod mog maslinara na lezbosu, 3e litar, isto takvo. grci cede od zrelih maslina pa je zlatnozuto i nesto blaze arome od ulja koje se pravi od nedozrelih maslina. odlicno za svaki dan.
au contraire :fantom:
Link to comment

Hvala svima na odgovorima. Poslušao sa Gazzin savet i malopre prošetao do Kalenića. Pazario sam Dragovićevo dalmatinsko mulje iz Skradina.Tezga 21. Cena 1.100 dinara.

Link to comment
imas vrhunska istarska ulja tipa clai u distribuciji terra divina, nije jeftino, 2000 din za pola litra ali vredi.
ima i Chiavalon, http://www.chiavalon.hr/ , ako će neko da pukne tolike pare, ovo je najbolje što se nudi
imas u srpskoj kuci vina mulje marine cvetic
ali ima samo njen leccino. čini mi se precenjeno.
ne znam da li je zeljko tintor konacno uvezao to neko portugalsko mulje navodno dobar value for money
jeste i to dva. i koštaju nekih 900 dinara i vrede svaku paru oba. ulja naginju na old style (onoga što valjaju dalmatinci), dakle žuta, zrela, sa malo voćno - zelenog tona, ali bez onog užeglog i oksidisanog bazda (što se ovde pak često smatra mirisom praaavog i staaaarog hcmulja)
italijanska mainstream firma
u Metrou ima njihov brend, Aro hcmulje. bambadava, oko 500 dinara litar. plastična, zelena boca. Ne postoji ni jedno svakodnovno hcmulje u Srbiji koje je bolje. zakiva sve. Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...