Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

šehrije su sitne testenine, pravljene od ječmenog brašna, kao malo duža i zašiljena zrna pirinča@ivymorska so, krupna kakva vec jeste, dobija još podosta na volumenu kad ovlaži

Edited by aram
Link to comment

Zar nije to ono kao kuskus, samo u obliku pirinča, nešto poput onoga sto Italijani zovu "orzo"?Edit: preteče Aram...

Edited by historian
Link to comment
zar nije orzo jecam, a ne proizvod od jecma?
orzo je jecam, ali i testenina u obliku velikog zrna (nije od jecma, ali vizuelno podseca na njega)
Link to comment

Hvala mislim da je aram u pravu, da u ovom slucaju nije sam jecam u pitanju nego sitne testenine od jecma. Da li ima ima negde u Beogradu da se kupi orzo/sehrija dobio sam recept od pobratima turcina za pilav pa da isprobam.

Link to comment
  • 1 month later...
Hvala mislim da je aram u pravu, da u ovom slucaju nije sam jecam u pitanju nego sitne testenine od jecma. Da li ima ima negde u Beogradu da se kupi orzo/sehrija dobio sam recept od pobratima turcina za pilav pa da isprobam.
trebalo bi da ima u super veru. bilo je nekad da se kupi, na odeljku sa grckom testeninom zato sto ovo koriste grci za spremanje svoje varijable turskog djuveca koja se zove - :s_dj: - yiouvetsi.
Link to comment

a sad ono sto meni trebapogledajte ovu sliku, ovo zuto narandzasto sto se nalazi na tanjiru desno pored limunaimg8711r.jpgda li neko verziran u egzoticni seafood iz mediterana moze da prepozna o cemu se radi?grkinja nije znala da prevede na engleski, kaze da je kao neka skoljka ali ne bas klasicna, nego ima soft shell.sad mene to soft shell upucuje da nije skoljka nego neki morski stvor tipa neke krabe ili slicnog zglavkara, ali nemam pojma.ukus je takav kakav je izgled - sirovo meso od neke velike skoljke pre nego od zglavkara ali bem li ga, nemam pojma. znaci jede se zivo, preliveno sokom od limuna. tako grci jedu skoljke.to smo dobili kad je moja zena trazila da jede morske jezeve, zive naravno, ali nisu imali pa je mama katerina htela da je impresionira ovim. na kraju sam sve ja pojeo posto se moja zena zentuje od alergije na skoljke, i bilo je fenomenalno, u klasi ostriga ako ne i bolje, ali me sad muci sto ne znam sta sam jeo.

Edited by gazza1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...