Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

trebalo bi da ima u super veru. bilo je nekad da se kupi, na odeljku sa grckom testeninom zato sto ovo koriste grci za spremanje svoje varijable turskog djuveca koja se zove - :s_dj: - yiouvetsi.
Ima sigurno u Ruzveltovoj, videh pre dva-tri dana.
Link to comment
...to smo dobili kad je moja zena trazila da jede morske jezeve, zive naravno, ali nisu imali pa je mama katerina htela da je impresionira ovim. na kraju sam sve ja pojeo posto se moja zena zentuje od alergije na skoljke, i bilo je fenomenalno, u klasi ostriga ako ne i bolje, ali me sad muci sto ne znam sta sam jeo.
To je morsko jaje (microcosmus sulcatus)
Link to comment

e bravo, hvala. ovo mi je prvi put dopalo saka u zivotu, vidim da toga ima i u jadranu u izbilju. ako nista drugo, sad znam da se toga jede otprilike jedna kasicica, tj 1 komad, a ja sam smazao sva cetiri. nije cudo sto sam imao ludacke halucinogene snove celu noc posle toga.

Link to comment

pohovani cvetovi tikve punjeni nekom smesom sira, jaja i ne znam cega. ti su bili najslabiji od nekih 4-5 vrsti koje sam probao.morska jaja su vrlo acquired taste. puna su joda i ukusa mora, cim to ubacis u grlo, direktno te gadja u neku tacku u mozgu. zapravo je slican feeling kao sa velikim ostrigama samo jos intenzivniji. malo sam guglao posle, vidim da na hrvatskim portalima pise da su gorka. ova nisu bila, naprotiv, jedino je to takav intenzitet proteinske bombe da ne znam kako sam pojeo ova 4, i uz to celi tanjir nekih rudimentarnih grckih kamenica. verovatno me spasila flasa uzoa. a posle su stigli i frigani barbuni. ovo:img8713x.jpgimg8715a.jpgsto se gadnoce tice, meni je mnogo veca misterija kako moja zena jede morske jezeve. to jos nisam probao.

Link to comment

morska jaja:http://videoteka.novatv.hr/multimedia/dnevne_aktualnosti/niksa-kuselj-najbolji-lovac-na-morska-jaja-medzu-glumcima.html

Edited by gazza1
Link to comment

jbt, koja gozba, ko da si Neron licno. na oko se odmah vidi da je riba slatka ko secer. ja sam odavno prestao da hasam ribu u ostrvskim restoranima, plac majke boze. to je samo za turiste, kao sto je Bata.moja skvo se odusevila s jezevima, jela u nekoj eksluzivnoj kasabi koja pukla za nepunih godinu dana ovde, jer je previse freaky za ukus domorodaca.

Link to comment
  • 1 month later...

definisi namenu i budzetimas vrhunska istarska ulja tipa clai u distribuciji terra divina, nije jeftino, 2000 din za pola litra ali vredi.imas u srpskoj kuci vina mulje marine cvetic i jos jedno jako dobro italijansko, nije jeftino, mislim ipak jeftinije od ovog gorene znam da li je zeljko tintor konacno uvezao to neko portugalsko mulje navodno dobar value for moneyitalijanska mainstream firma olitalia koja moze da se nadje po boljim supermarketima tipa maksija na cvetnom trgu ili merkatora ispod beogradjanke ima bolje serije sa lokalnim muljima, prepoznaces po flasi umotanoj u zlatnu ili srebrnu foliju, 1000 do 1500 din zavisi zasta se uhvatisiz njihovog repertoara vrlo solidno mulje za svaki dan je verdenso, ono je nefiltrirano samim tim mutno, oko 900 din cini mi se po secanjuto su ovi http://www.olitalia.com/products.asp?LANG=EN&IDSUB=31imas dalmose na kalenicu, jedan prodaje svoje mulje iz skradina, nisam davno koristio. nije bio los za nekih 8-9e

Link to comment

i ja od kupovnih najvise volim verdenso, al volim i carapelli, osnovno, ono najcesce, flasu 500+250ml gratis, bas dobro ulje sto bi gazza reko za svaki dan.(naravno, nista to ne kupujem jer imam genijalno domace iz jednog dalmatinskog sela. oce neko da ga predbiljezim za sledecu sezonu? cijena, sitnica.)

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...