Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

moguce da nisu bile dovoljno kuvane. ali opet, taj blender ko od sale melje bademe i lesnike, zasto ne bi i polukuvane leblebije. one su posle svega postale bivse i moj prvi humus je ostao u domenu pokusaja. teorija o pocetnickoj sreci u kulinarstvu je laz!

Link to comment
Jel da da se neka matematika tu ne slaze :blink: jednom kad me prodje ovaj frust i odlucim se da opet pravim humus, da znam da ne fali nista ni ako se ne kuvaju leblebije.
ako ima kod tebe da se kupi kuhana leblebija u konzervi, onda nemoj da se mučiš. Ja sam nabasala na takvu i više se ne zajebavam sa kuhanjem i namakanjem.Nego pade mi nešto glupo napamet; da nisi možda kupila pečenu leblebiju, pa otuda tolika patnja?
Link to comment

leblebije nisu sve iste. za mekano kuvanje sa jednim nocnim potapanjem + 2 sata kuvanja, treba koristiti neke sitnije. ove krupnije, koje su meni neki gosti kupili nabijem ih na sargarepu, mogu da se potapaju i po dva-tri dana i kuvaju po pet-sest sati, sa menjanjem vode dosta puta, pa tek onda budu lepe i meke. na kraju sam otkrila da pomaze kad ih skuvam, isfrustriram se, zamrznem ih, izvadim, skuvam opet i budu meke ko dusa koja mi pri tom ispadne.

Link to comment
leblebije nisu sve iste. za mekano kuvanje sa jednim nocnim potapanjem + 2 sata kuvanja, treba koristiti neke sitnije. ove krupnije, koje su meni neki gosti kupili nabijem ih na sargarepu, mogu da se potapaju i po dva-tri dana i kuvaju po pet-sest sati, sa menjanjem vode dosta puta, pa tek onda budu lepe i meke. na kraju sam otkrila da pomaze kad ih skuvam, isfrustriram se, zamrznem ih, izvadim, skuvam opet i budu meke ko dusa koja mi pri tom ispadne.
u super-veru, pakovanje kesa od pola kile, oljustene, sat natapanja, pola kuvanja....mnogo puta provereno....
Link to comment

eto, sad sam sa zakasnjenjem saznala gomilu korisnih informacija. kakve su, ne znam posto ih nisam licno kupovala. moguce da su pecene, mada mi vise vuku na ovu ljiljinu baksuz vrstu. samo sto sam ja od manjeg strpljenja, pa sam im presudila po kratkom postupku. naucila sam skolu, sad znam sta moze da me saceka sledeci put kad smognem snage da se bakcem domacim humusom from skrec.

Link to comment
  • 10 months later...

hvala.tako sam i mislila. ali me ova moja malo vlažna morska so potpuno uverava u suprotno,sve mi je neslano a dodala sam sasvim uobičajene količine soli pa i preko i ništa <_< mora da je do mene.

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...