Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

da li neko zna sa kakvom masnocom pekare prave burek. posto se stvrdnjava na sobnoj temperaturi moze biti ili mast ili onaj industrijski margarin. posto je ovo drugo jeftinije, pretpostavljam da koriste to, ali bi da mi neko potvrdi ako zna.

Link to comment
da li neko zna sa kakvom masnocom pekare prave burek. posto se stvrdnjava na sobnoj temperaturi moze biti ili mast ili onaj industrijski margarin. posto je ovo drugo jeftinije, pretpostavljam da koriste to, ali bi da mi neko potvrdi ako zna.
mast i ulje. margarin je tvrd da bi se njime mastile kore. evenutalno se margarinom podmazuju tepsije.
Link to comment
mast i ulje. margarin je tvrd da bi se njime mastile kore. evenutalno se margarinom podmazuju tepsije.
tacno! sad sam pitala bivsu vlasnicu pekare. margarin se koristi samo za lisnata testa i kroasane (industrijski margarin je smrt, izbegavajte ga). ulje je cak bolje za same majstore, posto s njim lakse rade, tako da ako je jeftinije, verovatno koriste vise ulja.dobra vest za mene, posto bi se u suprotnom odrekla bureka...
Link to comment
  • 4 weeks later...

kojim aparatom seckate i meljete leblebije za humus? imam blender, mislim 600w nece ni da makne ma koliko malo da ih stavim. pomagajte, ne dizu mi se ruke od njih sad posle njihovog dvosatnog kuvanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...