Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

E, stvarno je bez veze to koalicioni. :lolol: Ali, ružno u pm.Elem, ja ću da probam da ovako olupam nar, prvom prigodom. Ne volim kad jedem ono sve što ima unutra, što je redovno slučaj.Inače, ne kaže se kao "svinja", nego kao "ovca". :fantom:

Link to comment

nar se otvara na sledeci nacin.ostrim nozem se napravi cirkularni rez na kori, i nar se razdvoji na dve polovine. polovine se zaseku tako da mogu da se prepolove.cetvrtina nara je podesna za manipulaciju. prvo se odvoji bela skrama, a bobice se odvajaju energicnim pokretom prsta, po 10-15 komada odjednom, postupak se ponavlja dok nar ne bude potpuno ociscen.

Link to comment
E, stvarno je bez veze to koalicioni. :lolol: Ali, ružno u pm.Elem, ja ću da probam da ovako olupam nar, prvom prigodom. Ne volim kad jedem ono sve što ima unutra, što je redovno slučaj.Inače, ne kaže se kao "svinja", nego kao "ovca". :fantom:
nah, ja sam uvijek bila crna svinja u porodici, dok crna ovca nisam nikad
Link to comment
nah, ja sam uvijek bila crna svinja u porodici, dok crna ovca nisam nikad
Ma to se ja zezam na račun 1 bivšeg šefa koji je jednom kad su mu valjda bile prljave ruke, uzeo kutiju sa napolitankama, nabio glavu u nju i jeo, pa se sam sebi podsmevao sa "jedem kao ovca". Ostalo mi to otad. :D
Link to comment

moja zena ume da zamrzne cizkejk i po secanju rekao bih da je bio jestiv i nakon odmrzavanja, tako da je to moj predlog ako sir nije posoljen ili nije mnogo posoljen. doduse ona pravi strejt nemacki cizkejk na starinski nacin, znaci pecen, bez one donje korice od testa ili mlevenog keksa i bez preliva odozgo. kako se ponasa svapski sir kod zamrzavanja sam za sebe nemam pojma.ovo:german-cheesecake-featured-575x262.png

Edited by gazza1
Link to comment

može da se zamrzne sir i ništa mu neće faliti..možda malo izgubi prvobitnu konzistenciju tj postane suv jel,i vlaknastiji,nemam pojma kako bih to opisala ali mu u principu ništa ne fali

Link to comment

ako je bilo ovako nesto, sorrysta jedete uz jela?uz sladak kupus jedem beli luk, grickam ga. ni jedna salata mi ne bi isla uz to. neki jedu npr crni luk, sirov, ali meni to ne ide. cak me i ne privlaci da probam.podvarak [prilog uz meso].. jedem samo ljute papricice - feferone. moj drugar jede crni luk, a drugarica beli i cude se kako to nisam provalio. iskreno, meni to nikako ne ide i ne privlaci me. znaci samo feforone jedem i to mi ide.sarma. ja je jedem sa renom - salata i to je jedino sto jedem sa sarmom. bonus je ako keva npr napravi proju. inace jedem uz hleb, ali ren mi je uz to ono... podrazumeva se. npr. mnogima to ne ide. kao.. cudno je :Drusku salatu sam jeo od malih nogu sa "ringlicama" - incuni. mnogi, moji drugari nisu imali pojma sta je to dok se oliver nije pojavio sa svojim emisijama na b92.sta vam je od ovih navedenih stvari poznato i dodajte jos neko jelo sta jedete uz to, a drugima je cudno ili nikada nisu probali.

Link to comment

slatki kupus sa ljutom paprikom-feferonama, pasulj sa ljutom paprikom i crnim lukom, podvarak sa renom, senfom i ljutom paprikom. Svinjsko pečenje sa crnim lukom i ljtom paprikom. Parikaš-krompiraš sa crnim lukom i ljutom paprikom...

Link to comment

Dva pitanja u vezi leblebija.Kada potopite leblebije, da li cistite ljuspice nakon sto krenu da se odvajaju?Višak potopljenih pa skuvanih leblebija nisam iskoristio za jelo, nego sam ih stavio u posudu i frižider. Nakon otprilike 6 sati tj uveče i isti dan, sam izvukao iz frižidera i nakon otvaranja posude me je dočekao intezivan miris/smrad. Da li je ovo normalno, tj leblebije se nisu pokvarili nego samo tako mirišu ili su već krenule da se kvare? Nešto nisam bio rad da ih jedem.

Link to comment

ne skida se opna, bar je ja ne skidam i ne znam nikoga ko skidanisu se pokvarile za tako kratko, mogu danima u frižideru da stoje, a možeš skuvane i da zamrzneš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...