Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

koliko pratim scenu kucnih aparata za sladoled u regionu, cini mi se da je zavladala kriza. nidje nista. nema. a jela sam grandisimo decji keks. nije nesto...
Jedino što sam u skorije vreme video je sprava crvene boje, sa Diznijevim detaljima, ima je u Tehnomaniji. Zdelica za mešanje (ima ne više od pola litra) se stavlja u zamrzivač (verovatno je metal spolja obložen nekim gelom koji drži hladnoću), taman da dok se sladoled umuti ostane dovoljno hladna. Veličina kao osrednji blender, nisam zapamtio cenu jer mi se ni malo nije dopala.edit: sada vidim na sajtu da je kapacitet zdele litar i po. Edited by ajgor
Link to comment
Jedino što sam u skorije vreme video je sprava crvene boje, sa Diznijevim detaljima, ... mi se ni malo nije dopala.
izgleda da se nikom nije dopalo, posto se ti diznijevi mali kucanski godinama vuku po rafovima....
ja pravim sa običnim mikserom pa opet bude skroz ukusan.
mislim da tehnologija proizvodnja sladoleda zahteva da se sladoledna smesa u isto vreme rashladuje i mesa. zato obican mikser nije dovoljan. jela grandisimo mlecna cokolada vanila. veri najs, obican, jednostavan. kupicu ga opet.epl paj grandisimo mi je nekako gnusan. ne ide jabuka u sladoled, ne ide.
Link to comment
epl paj grandisimo mi je nekako gnusan. ne ide jabuka u sladoled, ne ide.
ja sam ga ovde hvalio. ali, posle pojedene kutije (ne odjednom, naravno) dobio sam zelju da ga vise nikada ne kupim. pita je pita, a sladoled je sladoled.sada cepam Quattro banana split. dodam i bananu! jooooj kako dobro
Link to comment
ja sam ga ovde hvalio. ali, posle pojedene kutije (ne odjednom, naravno) dobio sam zelju da ga vise nikada ne kupim. pita je pita, a sladoled je sladoled.sada cepam Quattro banana split. dodam i bananu! jooooj kako dobro
Pa to je zato što si jeo kutiju. :lol: Ja nadjoh ovde neki italo-nemački Bruno sladoled sa dodatkom jogurta. Voćni, od narandže, jebote fenomenalan.
Link to comment
ja sam ga ovde hvalio. ali, posle pojedene kutije (ne odjednom, naravno) dobio sam zelju da ga vise nikada ne kupim. pita je pita, a sladoled je sladoled.sada cepam Quattro banana split. dodam i bananu! jooooj kako dobro
ee al nije bas tako. prosle godine je aldjida, odnosno karte dor, imala isto sladoled epl paj i da ti kazem nesto, jest da ga nikad vise posle nisam kupila, ali nije bio ovoliko grozomoran ko grandisimo. ja nikako da se nakanim na kvatrove. ima jedan manji kvatro (jesam dobro skapirala da postoje manje i vece kutije?, jos nisam spoznala posto su) sto me mami, ima neku nutelu, aj taj ce mi biti sledeci, pa cu izvestiti. i da se sa setom osvrnem na najbolji industrijski sladoled na svetu svih vremena koji sam pojela: u srbiji ga nikad nije bilo, ali u bosni pre par godina jeste - kornet vanila orah, sa stapnim jezgrom od suve smokve koji se prostirao celom duzinom sladoleda...
Link to comment
ja sam ga ovde hvalio. ali, posle pojedene kutije (ne odjednom, naravno) dobio sam zelju da ga vise nikada ne kupim. pita je pita, a sladoled je sladoled.sada cepam Quattro banana split. dodam i bananu! jooooj kako dobro
Koliko sam primetio taj quatro banana split je iste velicine kao i svi ostali a on i jos jedan uz nejga su oko 100 kinti jeftiniji. Nikad mi to nije bilo jasno pogotovu zato sto je taj sa banana spltom ubedljivo najbolji.
Link to comment
Koliko sam primetio taj quatro banana split je iste velicine kao i svi ostali a on i jos jedan uz nejga su oko 100 kinti jeftiniji. Nikad mi to nije bilo jasno pogotovu zato sto je taj sa banana spltom ubedljivo najbolji.
lose si primetio, kutija je jedno 30 posto manja od ostatka vrlo uspesne porodice Quattro sladoleda
Link to comment

meni su vr sledeci - hijavata, tocena vanila/mango u knezu maloprekalisa, toceni kod moskve i drim kup u drim kafeu. a malagu jedem kod siptara u prizrenskoj, naravno.

Link to comment

Ja kad se zalepim za neki, cepam samo to dok ne mrem.Dakle, Frikomov Queens melba i ponekad B vaijanta Queens crunch. Ko voli kremaste sladolede, preporuka za ova 2.

Link to comment
mislim da tehnologija proizvodnja sladoleda zahteva da se sladoledna smesa u isto vreme rashladuje i mesa. zato obican mikser nije dovoljan. j
Slažem se sasvim, zato mi VEOMA nedostaju staromodnije električne sprave za pravljenje sladoleda u kući, koje su se stavljale u zamrzivač dok rade, odnosno dok se masa koja se sve vreme meša ne zamrzne toliko da lopatica za mešanje više ne može da se kreće. Odavno ih nema u prodaji, a dodatna prednost rada mašine u zamrzivaču se ogledala u postupnom hlađenju i stvaranju finijih kristala leda, što daje bolji sladoled.
Link to comment

Ice Factory sladoledi razvaljuju... probao tri vrste: egzotik (ananas, mango... delovi voca, a preko posut kokos -_-), sumsko voce i vanila vulgaris. Sledeci na spisku kapucino-tiramisu.

Link to comment
a malagu jedem kod siptara u prizrenskoj, naravno.
Čekaj, zar nije zatvorena ta poslastičarnica? Pre mesec-mesecipo sam prolazio i u sred dana beše zamandaljeno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...