Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Da citiram sebe kada vec nije primeceno iz prve.Pojedoh vec 3 ove sezone i skroz fino osvezava. Jedino je ona cokolada na kraju visak ali kontam da je to jer im se svaki kornet tako zavrsava.
Ta cokolada na kraju sluzi kao impregnacija... :D
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mohito je sladoled iznenađenja, jedan ukus smenjuje drugi i na kraju jezik bridi još 5 minuta. Jedino što mi ne paše je kuglica od bele čokolade na sredini. Podseća na Diplomat bombonjeru.Ali Frikomov Maximo čupavac! Verovatno jedini fabrički sa ukusom kokosa, zanimljiv i nepretenciozan, po mom ukusu- sladoled za svaki dan.

Edited by halloween
Link to comment

na mikseru su prodavali neki dojajni domaci sladoled iz nekog sanduka/vitrine koja se vrti u krug a onda kad narucis koji hoces onda majstorica ima pedale za gas i kocnicu i onda odfura do zeljene arome. ali nisam zbog toga pisao nego je stvarno dobar, probao tiramisu djanduju i jos nesto fensi italijansko i sve je bilo do kese dobro, kao da nije neka masovka. koliko sam uhvatio ima da se kupi u supermarketu a za ostale ne znam, i imaju casicu vrlo zanimljivog oblika! preporuka! kremast je ali je lakse strukture od premasnog bacio, moze biti da cu ih poslati na klupu za rezerve.

Link to comment

Nestle-ov Hit Tropiko - dobra kopija Frikomovog Cmoka. Toliko dobra, da za sada cmok nisam jeo jer tamanim samo to, ali msm da na duže staze cmok rula. Nikad neću prežaliti onaj sa ukusom višnje što su zakinuli. :(

Link to comment

Skoro su mi bili neki prijatelji iz Hrvatske ovde koji su se odusevili kada su videli da se taj cupavac prodaje kod nas. Prodavao se i u Hrvatskoj do proslog leta pa su ga ukinuli. Ja licno ne volim kokos a ni cupavce ali cu ga probati. No za sada je Mojito moj sladoled za ovu sezonu.P.s. Best sa pomorandzom kurcu ne valja. Pomorandza se uopste ne oseca :(

Link to comment

od tih industrijskih meni i dalje omiljena ICF vanila u kantici, najobicniji i najlepsi ukus. neverovatno kremast, par klasa ispred konkurencije!kupio zadnju kanticu u lokalnom supermarketu, verovatno preostalu od prošle sezone, valjda će uskoro dobiti novu turu :( inače, od velikih lanaca, jedino ih nema u Idei, ne bi li što bolje zaštitili svoj Frikom.

Link to comment
P.s. Best sa pomorandzom kurcu ne valja. Pomorandza se uopste ne oseca :(
A i onaj king frikomov je prošle godine bio kvalitetniji. Nije bez veze na sniženju čitavih 33,33%. Edited by halloween
Link to comment

zadovoljan sam Mohitom. vrlo. sladoled godine za mene. a Kalipso je sladoled za večnost, Rumenko for the jilted generation.

Link to comment

samo nikako da se kod nas pojavi onaj crveni, video sam jednom na nečijoj slici sa HR primorja :(Čupavac je prvi koji sam ove sezone jeo i dobar je.Meni i dalje hit, po staroj ceni, queen od breskve, uf, stvarno dobar, a ni od višnje nije loš, i onaj obični veliki sa pistaćima je cool.Ice Cream Factory iz Nove Pazove ima dobre sladolede ali mi je izbor ukusa idiotski, vanila iiiii...burbon vanila...lešnik i nugat, crna i crnja čokolada i sve tako nešto, ali su bili pristojno jeftiniji od frikoma u jednom marketu ovdi pa se skoro i isplatilo uzimati dva različita pakovanja. Pošto ja volim da mešam. Quatro sam juče kao nešto jeo (ostavili mi samo stracciatellu) i nije bio nešto, sve to sa kuglicama i mrvicama čokolade kod nas slabo izgleda, a pre neki dan sestra donela višnja/malaga, malaga bila skoro odlična (nema mekog suvog grožđa koga se sećam odavno) ali višnja ne jestiva, previše koncentrovan ukus.Takođe mi nedostaje:Plavi sladoled na kugle od mente što sam jednom u Kovinu jeo.Neki naš kornet, koji je bio mnoooogo veliki za to vreme i imao nešto tečno unutra što je mene jako podsećalo na živo jaje ali je imalo strava ukus, e, i tviks mi nedostaje pomalo...I sutra tj kad stigne plata, ima da probam taj zeleni top gun što ga spominjete...

Edited by Vapad
Link to comment
Extra nugat je keva i cena rula!!!
jedi dok ima.nije u ovogodisnjem programu, jedemo zalihe ekstranugata iz prethodnih proizvodnih ciklusa. cupavac nikako da mi se smuci... :wub:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...