Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Da li je Frikom izbacio iz ponude Lagunu od malage i tiramisua u čaši?

Frikom%20-%20Laguna%20sladoledi.jpg

To sam ranije jela do iznemoglosti. Od svih sladoleda malagu volim najviše na svetu, pa javite ako uočite još neki fabrički sladoled sa tim ukusom.Od Frikomovih novih do sada probala: - Grandissimo kajsija i jogurt sa pahuljicama žitarica, kremast i prava stvar za ljubitelje voćnih sladoleda.- King extra orange – sladoledčina odličnog kvaliteta.- Kalipso (sorbe) – ananas i crvena pomorandža, vodi u svojoj klasi za najveće vrućine.- Upravo dokusuravam Quattro banana split ( čokolada, piškota, šlag i banana, sa prelivom od čokolade i karamela i rendanom čokoladom), vazdušast, za ljubitelje laganih sladoleda. Može da prođe, ali nije za večno pamćenje.Probala i Lolipop Nestle- otekli su mi jezik i nepce od limuntusa.Za razliku od Frikoma, Nestle (delta) sladolede ne volim kao ni one u poslasticarnicama, jer sadrže jaja i zbog toga su previše jaki. I jedno podsećanje na sladoled Lili ( isti fazon kao Cmok, ali umesto narandžaste boje i ukusa pomorandže bila je svetloljubičasta višnja). RIP!

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

nisam ove godine kupovao sladzu iz sanduka pa mi dajte hitru preporuku: macho crna cokolada ili king extra orange ili king extra nougat. velicina nije bitna ako uzmem king dacu pola zeni. kriterijum - sto manje slatko, sto intenzivnije, orgazmicnost.

Link to comment

macho crna cokolada je ok. king extra nougat nisam probao. king extra orange izuva za sve pare. :Di paz' ti ovo, ja kukam sto king nije bar duplo veci, a covek 'oce pola zeni da da. :lol:

Link to comment
macho crna cokolada je ok. king extra nougat nisam probao. king extra orange izuva za sve pare. :Di paz' ti ovo, ja kukam sto king nije bar duplo veci, a covek 'oce pola zeni da da. :lol:
Pa obrati paznju....
sto manje slatko, sto intenzivnije, orgazmicnost.
Link to comment

ja imam neki old skul recept za sladoled i pravimjaja,shlag i pavlakakremast i pun ukus..malo je jachi i kalorichniji s tim da ide 6jajaali ukus je odlichnost,moz se dodat shta god oceshchokolada,malo propzeni leshnici,orasi...shecer po ukusu..ja volim..

Link to comment
ja imam neki old skul recept za sladoled i pravimjaja,shlag i pavlakakremast i pun ukus..malo je jachi i kalorichniji s tim da ide 6jajaali ukus je odlichnost,moz se dodat shta god oceshchokolada,malo propzeni leshnici,orasi...shecer po ukusu..ja volim..
Ajd napisi....
Link to comment
Ajd napisi....
ja imam recept6 jaja6 kashika shecera3 shlaga1 obichna kishela pavlakatako napravim prvi u godini,da se podsetim pa kasnije obichno samo 4 jaja,+1 shlag vishe i +1 pavlaka visheprvo se muti belance sa shecerom,pa doda zumance shlag se odvojeno ulupa pa lagano doda u jajai pavlaka se samo lagano umesha u sve to,nikako ne mutiti pavlaku posebno ne mixerom jer se razvodni
Link to comment

ja imam isti recept, već godinama tako pravimsamo sto ja volim super slatko pa stavim 10 kašika šećera i jedan vanil šećer. stavim 100 grama šlaga, pošto kupujem na meru, a ne u kesicama.na sve to dodam 2 velike kašike kakaa, ne volim voćne ukuse.savršenstvo :)

Edited by funk soul sister
Link to comment
ja imam isti recept, već godinama tako pravimsamo sto ja volim super slatko pa stavim 10 kašika šećera i jedan vanil šećer. stavim 100 grama šlaga, pošto kupujem na meru, a ne u kesicama.na sve to dodam 2 velike kašike kakaa, ne volim voćne ukuse.savršenstvo :)
bash mi je dragoold skul je najbolji :lol: meni jedino malo jako sa 6jaja pa smanjim a povecam 1pavlakusad sam pravila vanilu,taj osnovni ukus,chokoladni i sa prepechenim leshnicimaa vocni i nisu dobri,bar ne sa svezim vocem,ranije sam pravila i bude previshe vode pa ima previshe kristala leda..mozda sa nekim extratom,hm..
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...