Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

9 hours ago, hansolo said:

Ja sam se navukla na cold brew (neku moju verziju) ... em je laganica za spremanje, em jeftinije, em je skroz ok. Kupim svakih nekoliko dana kesicu od 200 grama kafe, sad uzela onu Lidlovu i zadovoljna sam, prelijem u jednoj većoj tegli sa 2.5 litare hladne vode, promešam i ostavim u frižideru 24 sata ... procedim kroz gazu i prelijem u flaše i zatvorim. Super je kafa, ima ukus kao jaka turska, nema onu kiselinu kao kad se skuva, odlična za hladno mleko, sladoled, šlag, bolja nego većina instant kafe .... traje mi par dana ta količina, ako imam manje gostiju i duže, ali su se navadili pa je kao na železničkoj stanici popodne, svi dolaze na "onu tvoju ladnu kafu" ... 

Moram ovo da probam, tnx. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

bljax 

Укус је пуно субјективна ствар, знам пуно људи адаптираних на укус лажне кафе (тј. кафе из неких локалних пржионица које су хватане на делу да додају у кафу нешто што није кафа) , толико су им чула навикла на ту полу кафу, да праву кафу не препознају као кафу. Не кажем да је то твој случај. Само кажем, филозофирања ради. :nobles:

 

 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Oni koji piju klasičnu domaću ("tursku") kafu (ja ne), možda mogu da probaju Pržioničar kafu, što je brend Gradske pržionice.

Vidim da je IDEA ima u ponudi.

Hvala na predlogu, baš ću da probam, bar ideju imam blizu...

Link to comment

@hansoloprobala sam tvoj recept za cold brew sa Eduscho Gala( dobila sam, a ne znam šta da radim s njom). I jakaaaaaaaa kafa, a možda je to zato što sam je ostavila malo duže od 24h?!? Al pijem😁i lepa je.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, makondo said:

@hansoloprobala sam tvoj recept za cold brew sa Eduscho Gala( dobila sam, a ne znam šta da radim s njom). I jakaaaaaaaa kafa, a možda je to zato što sam je ostavila malo duže od 24h?!? Al pijem😁i lepa je.

Da bude jača, ja volim tako :D jer pijem sa malo mleka. Super, baš mi drago da ti se sviđa. Ali sad znaš za sledeći put, dodaš malo više vode pa sebi namincaš odmer koji ti odgovara. 

  • Hvala 2
Link to comment

Pitanje oko espreso/nespreso aparata za kupovinu. Treba mi pre svega za espreso, ali zena pored enormne kolicine turske kafe koju popije, voli i kapucino ( a aparat je kao poklon njoj). Da li da idem sa nespresso koji ima tu opciju spravljanja napitaka sa mlekom ili nesto sto ne koristi kapsule ( video sam neki delongi za oko 250e) ?

Kakav je uopste kvalitet tih napitaka na neprofi aparatima ( za pbican espreso znam da je ok) ?

Link to comment

Ja bih uzeo, a verovatno cu i uzeti, neki rucni espresso aparat. Kao sto je Cafelat Robot ili Flair.

Imao sam nekada davno neki mali kucni espresso aparat. To napravi desetak solidnih soljica i posle nista ne valja, a ne znas sta mu je. Kod rucnih nema sta da se pokvari. Savladas proceduru i posle samo cepas.

  • Hvala 2
Link to comment
  • 1 month later...

@vookelanikad ni cuo ni probao da 'penim' al i ja bih rekao da nema dovoljno pritiska. doduse, meni ne smeta, bitno je samo da je dovoljno jaka a to dobijem pravim izborom i kolicinom kafe. tako da mi radi posao.

 

ne znam za masine... moje iskustvo je da ako ne kosta najmanje ko polovni jaris, kafa nije bolja od ove iz moka pota. one kapisle su mi sve bezveze, nisam jos probao kafu iz toga da valja. a masine - ako ne calnes ozbiljnu kintu, nista od ozbiljne kafe.

Edited by adam
Link to comment
1 hour ago, vookela said:

Jel ima fora kako sa mokapot da se napravi pena u kafi?

 

neces sa moka potom dobiti kremu.

kupi bilo koji Gevi espresso maker recimo, ako pitas zasto Gevi, zato sto obicno imaju termometar koji mnogo pomaze da se uvek postigne odredjeni pritisak.

ja imam jedan vec par godina i pravim kremu bez ikakvog problema.

imam i trik kako da efikasno povecam pritisak posto nece bas lako i brzo da ide u espresso range, prebacis na foam na kratko pa vratis i onda lako naraste do espresso vrednosti.

 

71qFuSjdaCL._AC_SX679_.jpg

Edited by 3opge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...