Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

problem sa espresom u bgd se tice stednje otkad je krenula korona, u ovim kaficima gdje je ja pijem. stave manje kafe nego ranije na standardnu kolicinu vode. 

mislim jasno mi je da im je godina bila zajebana, ali ne moraju da se vade preko mog nepca.

kafane sa slabim espreso masinama sam prekrizila vec poslije test voznje.

 

Link to comment

probao neku lavazzu za nespreso, crna(12) jako fina, pogotovu after taste

 

uzeo još i ljubičastu(10)

 

dve kinte skuplja od nespreso parnjaka

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...

Da li je neko primetio ako su neke kafe izgubile rec kafa na pakovanju 

 

Quote

Poslednjeg dana maja više nijedna „kafa“ na policama u trgovinama neće smeti da nosi taj naziv ukoliko u njoj ima makar i zrno neke žitarice, soje, graška, žira, leblebije ili cikorije. Ovakve mešavine na ambalaži će nositi nazive „proizvod na bazi kafe“ ili „proizvod na bazi“ – cikorije, soje… Skrob, koji sada može da se nađe kao sastavni deo „kafe“, od 31. maja biće – potpuno zabranjen.

 

 

Link to comment

A realno ne verujem da će to mnogo promeniti.
Možda te neke koje su i inače sumnjivo jeftinije od ostalih.
Imam trenutno u kući 5 različitih pakovanja, svuda piše 100% kafa, različitih odnosa arabike i robuste, ali zbir je 100.

Ako ima nekih što varaju na sastavu, nastaviće i dalje,,dok ih ne uhvate.

Ovi što legalno dodaju svašta, tj. To i napišu sitnim slovima, će verovatno preći na čistu kafu, malo podići cenu i niko neće ni primetiti da su imali krš.
Negde sam video da optužuju pržionice da prže i melju zajedno sa džakom. To ne znam kako bi napisali na etiketi. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...