Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

21 hours ago, Ras said:

Već sam ovde preporučio da se proba kafa u Gradskoj pržionici. Još će ispasti da ih reklamiram, ali iz pozicije zadovoljnog korisnika smatram da imam pravo na to.

Kod njih kupujem pečenu kafu, u količinama koje su mi dovoljne za pola meseca. Poslednji put kada sam kupovao tamo, nisu imali već ispečenu kafu koju sam želeo, pa su tih 0,5kg pekli baš za mene, što znači da dobijate kafu koja je sveža, ili ekstra sveža. Kupujem svetlu, ili srednjepečenu kafu.

 

-EL SALVADOR SHG SANTA MARIA - još jedna jako dobra svetla/srednjepečena kafa, podjednako dobra u presi i potu, ali koja meni ne odgovara (dobio sam na probu) zbog kiselog ukusa (opis arome na linku: citrusni, grožđa)

 

:thumbsup:

 

Sveža kafa je za par klasa iznad onih što čame po policama, i najbitniji faktor ukusa (naravno, ako valja. Sveže ispečeno sranje ostaje sranje :) )

 

A te limunaste kafe su dobre samo za espreso (i nikako mleko u njih), i nisu svakome po ukusu. Ja ih baš volim, ali većina ljudi iz mog okruženja je zgrožena kad ih proba

Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

jel neko od kapsulašatm probao neke druge proizvođače illy, julius meinl, jacobs

 

za starbucks sam čuo da su onako, bljaks

 

illy i julius meini mogu da prodju, ali su ipak losije, a cena im je tu negde tako da nema smisla.

  • +1 1
Link to comment

Nije mi nešto prijala kafa u zadnje vreme, ali sad mi se užasno pio nes.

Kupim onu gold cremu, ali neka rozikasta etiketa, piše intenzitet 7.

To slabije ili jače od obične gold i gold creme na kojima uopšte ne piše jačina? :isuse:

Ja je uzeo kao slabiju, ali sad nešto nisam siguran...

Edited by mraki
Link to comment
On 11.3.2021. at 3:47, gospa buba said:



predratna frankova (pre wwi) je bila crveno plava i generacija moje prababe je koristila ambalazu za shminkanje, plavo za ochi, crveno za usne :hihi:

sent from bubamoto

 

:D:heart::heart:

Link to comment
24 minutes ago, Anonymous said:

Lavazza u zrnu 1200 din. kilo u Metrou, što je čini jeftinijom od domaćeg mlevenog smeća.

 

Uuu pa to je bitno jeftinije od prodaje po pijacama. Koja Lavazza?

Link to comment

Nekakva gusto forte expert. Kupio juče na sniženju.

 

@Kelt

 

Mogu. Sad svako može da popuni onlajn formular na sajtu i da podigne karticu u željenoj radnji.

Edited by Anonymous
Link to comment

U NS, u Ćirpanovoj ima neki kafić valjda koji se zove Džezva, prodaju Lavazzu u kapsulama za Dolce Gusto.

 

Doneo mi drugar onomad, meni odlična. Podseća me na onaj Dallmayer.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 11.3.2021. at 7:57, nenad said:

 

illy i julius meini mogu da prodju, ali su ipak losije, a cena im je tu negde tako da nema smisla.

probao illy

kida, za sada mi je najboljša

  • +1 3
Link to comment
  • 4 weeks later...

gdje u bgd, pozeljno dorcol i blizina, mogu da popijem dobru kafu?

zao mi je sto su ugostitelji u minusu ali ne treba da ga nadoknadjuju preko mog digestivnog trakta. ovo na sta nailazim u posljednje vrijeme je skandalozno lose i tanko kao homeopatski pripravak.

sokove ne volim, cajeve pijem kod kuce, pravo na jaku kafu je osnovno ljudsko pravo.

Edited by morgana
Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko možda zna gde bih mogao da nabavim mlevenu espresso kafu za nespresso aparat. Kupih skoro zamenske višekratne kapsule, pa mi je namera da ih punim predviđenom kafom.

Sent from my SM-T510 using Tapatalk

Link to comment

Hmmm
Verovatno da se prošetaš po kafeterijama i kažeš im za šta ti treba.
E sad tu specifičnu sumnjam da sam Nespreso pravi jer mema smisla, oni prodaju kapsule, pucali bi sebi u nogu da prodaju to van kapsula.
Mislim, nemam iskustva, no tako mi deluje.
Kad ubodeš neku mešavinu, vidiš granulaciju[emoji769] verujem da ćeš moći i sam da melješ.
Nema tu neke filozofije.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
gdje u bgd, pozeljno dorcol i blizina, mogu da popijem dobru kafu?
zao mi je sto su ugostitelji u minusu ali ne treba da ga nadoknadjuju preko mog digestivnog trakta. ovo na sta nailazim u posljednje vrijeme je skandalozno lose i tanko kao homeopatski pripravak.
sokove ne volim, cajeve pijem kod kuce, pravo na jaku kafu je osnovno ljudsko pravo.
Jesi li probala ovde?

https://www.google.com/search?q=koffein&oq=koff&aqs=chrome.1.69i57j0j46i175i199l2j46.5316j0j7&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#lpg=ik:!1e10!2sAF1QipO6I50vvC1wzHgx_CxDVn9t0Yh_pXWwPlqzC5Hw&trex=m_t:lcl_akp,rc_f:rln,rc_ludocids:3834644104276411871,ru_lqi:Cgdrb2ZmZWluSK35x5uYgoCACFoWCgdrb2ZmZWluEAAYACIHa29mZmVpbpIBBGNhZmU,ru_phdesc:WUGth8Es0KE,trex_id:OwmBHf

Mada imaju i u Uskockoj kafee, ako ti odgovara, veci dosta i dalje je od ulice, ali ja volim ovo bas mesto u Cara Dusana. Imaju razne te neke kafe, uglavnom pijem tzv.domacu, od brazilske vrste, a postoji blago, srednja i jace pecena.



  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...