Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Google se otcepljuje od razvoja webkit browser engine-a. Koliko me samo nerviraju u poslednje vreme.http://blog.chromium.org/2013/04/blink-rendering-engine-for-chromium.html

Link to comment

Svejedno, ova fragmentacija ce samo otezati zivot web dizajnerima i programerima. Ako se zadrzimo samo na css3, umesto da pisu:

-webkit-transition: all 4s ease;
-moz-transition: all 4s ease;
-ms-transition: all 4s ease;
-o-transition: all 4s ease;

sad ce se izbaciti ovo -o- i staviti neko -bl- ili sta vec. Naravno ovo sve kad nema razlike u interpretaciji stilova. Kad ova razlika postoji, onda proucavanje dokumentacije za cetiri tipa browsera, testiranje...

Link to comment

To je toliko trivijalan razlog, a pritom i nije razlog. Zasto uopste pisu toliko prefixa?

Vendor PrefixesHistorically, browsers have relied on vendor prefixes (e.g., -webkit-feature) to ship experimental features to web developers. This approach can be harmful to compatibility because web content comes to rely upon these vendor-prefixed names. Going forward, instead of enabling a feature by default with a vendor prefix, we will instead keep the (unprefixed) feature behind the “enable experimental web platform features” flag in about:flags until the feature is ready to be enabled by default. Mozilla has already embarked on a similar policy and the W3C CSS WG formed a rough consensus around a complementary policy.
Sto se tice razlika u renderingu, siroti developeri su preziveli x godina pisanja koda za IE6, pa ce preziveti i ovo. I to je uzgred budi receno trivijalno, jer problemi iskacu dovoljno retko. Iz mog iskustva, cesci su problemi na relaciji Win-Mac, gde isti browser (Firefox na Winu ili Macu) ne funkcionise jednako.
Link to comment
Iz mog iskustva, cesci su problemi na relaciji Win-Mac, gde isti browser (Firefox na Winu ili Macu) ne funkcionise jednako.
Ne znam kako je na Meku, ali ni Firefox za Windows i za Linux nemaju identičan prikaz. :isuse:
Link to comment

Pošto sam jako nesrećna zbog budućeg ukidanja Google readera, setih se da pogledam šta ima od ajped aplikacija i ubola sam neki Feeddler Pro za 4 i po baka. Ulogovala se preko Džimejla i sve moje preferencije kz G-readera su uvežene, a sve izgleda još sto puta lepše i preglednije. Mnogo sam sad srećna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...