Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

Inače onaj problem sa profilom, nakon brisanja Web data fajlova sve bilo ok dva dana, pa se vratilo na staro. A onda nakon par dana, problem nestao sam od sebe. :D
Pa nije baš sam od sebe, pre nekoliko dana je izašao update... ;)
Link to comment

Taj link je malo zastareo, Chrome nema više options pa under the hood, nego settings pa (u dnu strane) show advanced settings, pa onda languages and spell-checker settings. Tu samo pomeriš engleski na vrh liste, ispred srpskog. (Ili ga dodaš, u slučaju da nije instaliran.)Gli, ako je tebi ceo interfejs preveden na srpski pa ne možeš da nađeš settings, advanced settings, i languages, onda jebiga, pretpostavljam da si skinuo neku srbizovanu verziju. Deinstaliraj i skini ga ponovo, samo pazi šta biraš (nude ti prvo srpsku zato što detektuju odakle si, đubrad diskriminatorska).

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Sigurno vam se desilo da pri pregledavanju nekog web sajta vašu pažnju oduzimaju neki potpuno nebitni elementi, reklame, animacije i sl., ali sada za to postoji rešenje u vidu dodatka za Google Chrome.Verovatno već znate za dodatke za blokiranje oglasa (autor ovih redova i koristi), ali ova Chrome ekstenzija za vas će uraditi mnogo više od toga. Page Eraser ukloniće sav nepotreban sadržaj koji vas nervira, napraviti stranicu bez oglasa i (prokletih) widgeta i raznih glupoh dodataka. Nakon instalacije pored ikone za podešavanja pojaviti ikona olovke, a brisanje sadržaja je veoma jednostavno.Kada kliknete na tu ikonu, u prozoru vašeg pregledača mišem obrišite sve što vam je nepotrebno. Kada refreshujete stranicu sav sadržaj će se ponovo pojaviti, a ukoliko ne želite da vam se pokazuje sadržaj koji ste obrisali, možete to podesiti u podešavanjima.
http://www.youtube.com/watch?v=SkDh0mAJXw4
Link to comment
Taj link je malo zastareo, Chrome nema više options pa under the hood, nego settings pa (u dnu strane) show advanced settings, pa onda languages and spell-checker settings. Tu samo pomeriš engleski na vrh liste, ispred srpskog. (Ili ga dodaš, u slučaju da nije instaliran.)Gli, ako je tebi ceo interfejs preveden na srpski pa ne možeš da nađeš settings, advanced settings, i languages, onda jebiga, pretpostavljam da si skinuo neku srbizovanu verziju. Deinstaliraj i skini ga ponovo, samo pazi šta biraš (nude ti prvo srpsku zato što detektuju odakle si, đubrad diskriminatorska).
Da, sad je drugacije to sa opcijama, sto me i zbunilo. Mislio sam da je problem ovo sto si napisao u drugom delu ali je drug uspeo nekako da nadje u opcijama promenu jezika i problem je resen.
Link to comment

Mali off...

Petak, 20.07.2012.Prihodi Googlea i dalje rastuProfit je porastao za 11 posto, na 2,79 milijardi dolara, dok su celokupni prihodi skočili za 35 posto u poređenju sa istim periodom prošle godine, na 12,21 milijardu dolara.Izvršni direktor kompanije, Leri Pejdž, rekao je da je Google imao jak kvartal u kom su lansirali mnog novih proizvoda, pre svega Nexus 7 tablet, koji je, kaže on, naišao na dobre kritike."Ovaj kvartal je poseban i zbog toga što je Motorola sada deo Google porodice i uzbuđeni zbog mogućnosti da napravimo odlične proizvode za naše korisnike", dodao je Pejdž.Prema podacima eMarketera, Google, koji dominira američkim tržištem onlajn oglašavanja na pretraživačima, imaće udeo od 77,9 posto, dok će Bing ostati na oko 7 posto. Jedan od deset dolara potrošenih na oglašavanje ove godine u SAD ide Googleu, podaci su eMarketera.
Svakodnevica se sve teže može zamisliti bez Google-a, što nervira i pomalo zabrinjava...Google To Pay $22.5 Million For Users Tracking Edited by Jolly Roger
Link to comment
  • 1 month later...

Da li jos nekome Chrome malo serenda u zadnjih mesec-dva? Ne mogu da se setim kada je izasla najnovija verzija, i ne znam da li to ima veze sa tim. Juce sam u about:plugins disejblovala dve od tri instalacije flash playera (uopste ne znam odakle mi tri!), i kao da je malo bolja situacija, ali je generalno sve to jako sporo, koci nesto, secka... sve u svemu postao je neopevani smor od brauzera.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Moj računar odbija da instalira novu verziju google chroma.Imam verziju 17.nešto i ako idem preko chroma da apdejtujem, izbaci mi poruku - problem sa internetom?!Kada skinem direktno instaliacioni fajl i kliknem 2x (ili udarim enter) ništa se ne dešava :(Šta mu je?Reinstalaciju sistema mi ne pada na pamet da radim ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...