Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

Mislim da su nudili svima hangouts odavno kao zamenu ga gtalk, ali verovatno si nekad kliknuo "ne hvala", isto kao i ja - odjednom mi se pojavio hangouts pre neki dan. Sreća pa ima "revert to old chat" dugme kad klikneš na svoje ime u tom prozoru.

 

 

Moguce, ne smem ni da kazem kako perfidno pokusavaju da te nateraju na g+ na svakom jebenom koraku. Carevi. 

 

Provalio sam "revert" i iskoristio ga i lepo se vratio na normalan chat. Jedino sto mi zao sto nema onog crtanja :D 

Link to comment

Ma nije to g+, hangouts možeš da koristiš i bez g+ naloga. Prosto ti treba gmail nalog i to je to. A g+ mislim da su najavili da će postepeno da gase.

Link to comment

Ma znam da moze, ali uvek prisljamce i ponudu za g+ uz sta god da nude. 

 

Sta znaci to da ce da gase g+, tj. sta ce onda biti umesto njega? Nadam se nista. 

Link to comment

S obzirom na to da ničemu nije ni služio, verovatno je ništa najbolja opcija, da se olakša tranzicija korisnicima. 

 

Ali zar nije google + duboko inkorporiran u youtube ovih dana? Komentari i sl.?

Link to comment

Jeste, ne mogu da ostavim komentar (nije da bih :P ) iako sam ulogovan preko gmail naloga, trazi mi da odlucim koje cu ime da koristim, da li ono sa maila ili ono prvobitno koje sam stavio kad mi je otvarao youtube nalog, ili nesto trece, bemliga nisam se ni udubljivao, samo cancelujem sve to, jer ko ih jebe, nije da mi je bitno.

 

Primetio sam kod drugih ljudi koji imaju g+ da maltene sve sto rade po netu izbacuje kao post/objavu/sta god i na g+. Naravno, pretpostavljam da to moze da se kontrolise, ali ljude mrzi da se time uopste bakcu, jer i ne posecuju svoj g+ profil, niti tudje i to tako camotinja u mracnim coskovima interneta. 

 

Ali zato uredno na svim sajtovima u ponudi za share stoji i g+, pored FBa, twittera, linkedina, itd. 

 

Jos jedna zanimljiva stvar koju sam primetio. Ljudi sve manje koriste ili gotovo u potpunosti izbacuju mail iz upotrebe. Sve rade preko FBa. Mail koriste jos samo u poslovnoj komunikaciji, kad je nesto opste, zvanicno i eventualno jos za razmenu fajlova (word, excel, itd.) i ponekad slika, mada i to sve vise ide preko FBa (preko privatnih poruka). Sva usluzna(?) komunikacija sa korisnicima obavlja se preko fejsa, kad pomenes mail svi se prave ludi ili kazu da to vise ni ne otvaraju i ne proveravaju. 

 

Hocu reci, imam utisak da i mail polako postaje suvisan (naravno neophodan je za registraciju, druge tehnicke stvari), a kamoli g+ koji je ionako debelo zakasnio jos kad je i napravljen. 

Link to comment

Ja bih tako slatko oterao u kurac budalu koja hoće da mi nešto poslovno šalje preko Fejsbuka, skoro da mi je žao što mi se to nije desilo :D

 

Google Plus jeste zgodan za to one-click logovanje ako ga ne koristiš stvarno pa te boli uvo šta koji sajt hoće da podeli u tvoje ime... ali mislim da će to moći i bez njega, samo via gmail.

Link to comment

Meni još uvek niko to ne radi. Tj. mail se uredno koristi, pogotovo za posao.

 

BTW, nemam ni ja g+ nalog, ali mogu da komentarišem na YT (ne da i imam neke posebne želje za tako nečim), ali tu ima jedan keč. Na ovom glavnom računaru sam imao registrovani YT nalog iz vremena kad je YT bio samostalan - i na njemu sve fercera kao i prvog dana. Dok na novom laptopu jeste kod logina počeo da kenjka "jao, imate nalog od pre Hrista, ne bi trebalo da se ulogujete više putem njega". Na šta sam im se zahvalio i nastavio anonimno da ga koristim, pošto nemam nikakve potrebe da uploadujem svoj sadržaj ili da se ubacujem u komentare klipa sa velikim sisama, gde se svađaju partizani i četnici.

Link to comment

Slično je bilo i kod mene sa YT s tim što sam pre g+ imao tamo dva naloga (ne sećam se zašto), a pošto ih je borg cube asimilirala i dodala me trećeg preko gmail naloga, krenuli da šalju poruke "ovaj YT korisnik se zove kao vi, a ovaj koristi vašu email adresu, jel' tako da ste sva trojica ista osoba? oćete da vas objedinimo?" po milion puta :isuse:

 

Tu je jedini problem što imam svetu dužnost da na YT objašnjavam ljudima gde greše i zašto će filmovi/serije kojima se nadaju biti teško sranje...

Link to comment

Slično je i sa skype nalogom kod Majkrosofta. Imam prastari nalog koji radi. Ali ako hoću u profilu da promenim avatar ili bilo koji drugi podatak, onda zakuka da to ne može, ako ne unesem i svoj broj telefona, krvnu grupu, lokaciju Džimija Hofe i odgovorim ko je zgazio gospođu Mjesec. Neka hvala, izmena koju sam imao na umu i nije toliko bitna.

Link to comment
  • 2 months later...

Isto mi se događa od juče. Pretpostavljam da nas je google zeznuo nekim updateom.
Mislim da bi deinstaliranje pa instaliranje neke starije verzije rešilo problem, ali mene je mrzelo da se bakćem sa tim pa sam instalirao canary koji mi radi najmormalnije. Ako si se logovao na google account onda imaš sve bookmarkse, pluginove i sve ostalo backupovano pa bi trebalo da najnormalnije nastaviš rad kad se uloguješ na kanarinca. Plan mi je da sačekam par nedelja pa proverim jel google sredio svoja sranja u regularnoj verziji  :mad: , mada mi ne fali ništa ni ovako.

Link to comment

Isto mi se događa od juče. Pretpostavljam da nas je google zeznuo nekim updateom.

Mislim da bi deinstaliranje pa instaliranje neke starije verzije rešilo problem, ali mene je mrzelo da se bakćem sa tim pa sam instalirao canary koji mi radi najmormalnije. Ako si se logovao na google account onda imaš sve bookmarkse, pluginove i sve ostalo backupovano pa bi trebalo da najnormalnije nastaviš rad kad se uloguješ na kanarinca. Plan mi je da sačekam par nedelja pa proverim jel google sredio svoja sranja u regularnoj verziji  :mad: , mada mi ne fali ništa ni ovako.

 

Uradio isto. Probao i instaliranje starije verzije, ne pomaže. Prešao na Canary, iskoristio Google account za setup. Rekvijem za Chrome.

Link to comment
  • 2 years later...
  • אַף אֶחָד changed the title to google chrome i ostali google proizvodi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...