Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

cuj hitno, ovo je pre dugorocno planiranje :P mene su prijatelji zvali u martu, ali nisam mogao brzo da resim vizu sa BiH pasosem iz pekinga. ne znam da li ti imas taj problem, ali ja bi morao da putujem u hong kong ili bangkok po vizu, i to sa hrpom papira. lokalci nisu mogli nikako da pomognu kako bi izbegli ovu proceduru. viza po dolasku ili sl.

Link to comment
odlazak 31.8. ili 1.9. povratak 16, 17, 18.septembar. :)
Najmanje cimanja - Lufthansa+CathayPacific preko Frankfurta i Hongkonga za oko 107k dinara [~US$1600]Najjeftinije - Emirati+Turkish+CathayPacific preko Istanbula, Dubaija i Hongkonga za oko 103k dinara.E sad, ja ove cene [za povratnu kartu] vidim odavde, sto ne garantuje da te iste mozes da dobijes i tu :unsure: Edited by jms_uk
Link to comment

kamo srece da ja putujem, devojka moja ide tamo poslom. stvar je hitna jer neki naredni koraci zavise od rezervacije leta. a dodatni problem je to sto avio kartu mora svojim parama da plati, pa ce joj tek tamo refundirati troskove (iznost do 2000 USD). Jedna od opcija je let JATom do amsterdama i cekanje 12 sati na let kompanijom KLM direktno na taiwan. I u povratku je isti scenario. Cena je 1300Eura. Osim tih depresivnih 12h na aerodromu, problem je i to sto su letovi nepovezani, pa je dovoljno da JAT iz nekog razloga otkaze let i da ceo projekat padne u vodu. Druga varijanta je nesto preko kontikija sto sada muljamo. Iz Hong konga je povratno do Taipeija 300e, samo treba naci najbolju varijantu za ostatak putovanja.

Link to comment
Jedna od opcija je let JATom do amsterdama i cekanje 12 sati na let kompanijom KLM direktno na taiwan. I u povratku je isti scenario. Cena je 1300Eura. Osim tih depresivnih 12h na aerodromu, problem je i to sto su letovi nepovezani, pa je dovoljno da JAT iz nekog razloga otkaze let i da ceo projekat padne u vodu.
Ako je nesto bitno, ja ne bih uzimao dve karte iako je mozda jeftinije.
Link to comment
zbog cega?
Zato sto svaka kompanija ima obavezu da te prebaci od A do B [odnosno B do C], dok na jednoj karti A-B-C, moraju da te prebace od A do C.Kao sto si i sam rekao, ako se prvi let otkaze, to drugu kompaniju ne zanima previse. Onda moras da kupis drugu kartu i da se nadas da ima letova i mesta na njima da stignes u B pre drugog leta. Sto bi onda izaslo verovatno mnogo vise od onog sto bi originalno ustedeo.Ovo govorim poucen sa dva licna iskustva ove godine [od kojih je jedno moglo da se zavrsi tako da izgubim celu kartu od cetiri leta zbog kasnjenja od 45 minuta] Edited by jms_uk
Link to comment
Drugari,kojim putem, kojim avio kompanijama i uz pomoc kojih agencija u Srbiji je najlakse pronaci resenje za odlazak na Taipei? Poprilicno je hitno.Hvala!
Mislis na Taiwan, Taipei je tamo glavni grad.Sa drugog borda, gde traze isto jeftine karte za BKK, uvek se pominju dobre i jeftinije firme kao Eva Air ili China Airlines.Obe su bazirane na Taiwan, mada je "China Airlines" ime misleading. Kineska (mainland) firma se zove "Air China".Obe firme tajvanske (Eva Air & China Airlines) su dobre.
Link to comment

ma to.... taiwan, naravno. mislio sam na glavni grad. jms, nisam te skapirao odmah. naravno da je jedna objedinjena karta najbolje resenje. uspela je D da se dokopa karte Beograd-Frankfurt-Hongkong-Taipei i isto to povratno za 1200e. sve je jedan aranzman, i nigde se ne provodi vise od 3h na aerodromu. termini skroz dobri, cak i iznenadjujuce dobri.sve pohvale za kontiki! druge agencije je doslovno mrzelo da se smaraju sa ovim aranzmanom, cak je tu bilo i nekih izgovora da mogu da rezervisu karte samo za avio kompanije koje lete iznad evrope, pa ce joj kao organizovati do Pekinga ili Hongkonga a da se za odlazak na Taiwan snadje nekako drugacije.Puno hvala!

Link to comment
uspela je D da se dokopa karte Beograd-Frankfurt-Hongkong-Taipei i isto to povratno za 1200e.
Najmanje cimanja - Lufthansa+CathayPacific preko Frankfurta i Hongkonga za oko 107k dinara [~US$1600]
to mu dodje otprilike to?Super da ste uspeli da organizujete - i ovde agencije umeju da te otkace cim karta nije nesto standardno [Majorca za porodicu od 4.3, all incl]
Link to comment

imas u gradu agente specijalizovane samo za letove - i to razne zaguljene aranzmane kakvi obicno trebaju pomorcima, gastarbajterima itd. ja radim sa jednim takvim (mada nisam u gornjim kategorijama). ako ti treba kontakt javi se na pm.

Link to comment

Ne znam da li je neko primetio, ali od skoro LH letovi se mogu platiti i preko PayPal-a :)

New on lufthansa.com: Lufthansa now also offers the option to pay via PayPalIn order to provide an even better booking service on lufthansa.com, Lufthansa has extended its online payment options to include PayPal. This simple and secure payment procedure is directly integrated into the booking process.Whichever online payment method you choose for your online booking, there are many options to choose from on lufthansa.com. The new, innovative PayPal payment extends the current range, and gives you even more flexibility when deciding how to pay.
http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/...amp;cid=1000243
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ok je to da moras da u Hong Kongu vadis vizu za Republiku Kinu, ali gde se onda vadi viza za Hong Kong?PS Ti bi Jms bas mogao da das svima link ka pretrazivacu koji koristis, a ne da te ljudi cimaju za svaki inquiry.

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...