Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

The french name is : "Assurance responsabilité civile".[...]Имам платну картицу преко које имам путно (здравствено) осигурање али не знам где бих могао да узмем ово осигурање у Београду. Идеје?
Nisam stručnjak za osiguranje, ali možda ti u potrazi pomogne terminologija - čini mi se da se to što tražiš na srpskom zove "osiguranje od odgovornosti za štete", sudeći po članu 10, stavka 14 ovog zakona. Na engleskom bi bilo "third party liability insurance", a ovde pominju da većina putnih osiguranja to uključuje - pa tako možda i tvoja platna kartica?
Link to comment

У праву си у потпуности! Управо ми је одговорио лик и рекао је да је нашао како се зове:- Civil liability for personal injury- Civil liability for the propoerty damageСад ћу да заређам по осигурањима!Хвала ти!

Link to comment

kako se stize sa newark aerodroma do menhetna... a da je javni prevoz u pitanju?i uopste da li ima neki problem sa letenjem na newark umesto JFK?

Edited by gazza1
Link to comment

ide specijalizovana bus linija, dosta cesto i low cost. ne secam se tacno koliko, ali je skroz opusteno. lako se i guglujeu principu nema razlike, mozda je cak i blizi. dolazis sa strane Dzersija, umesto sa Kvinsa kao u slucaju JFK

Link to comment

Nisam leteo preko Newarka ali sam razmatrao i otprilike je tako nesto bilo. Dosta jeftinije nego li da sleces na JFK ili La Guaridiu, manje sanse za guzve i otkazicanje letova ali se za uzvrat malo moras iscimati busom.

Link to comment

Ко је летео преко рајанера по Јевропи нека ми каже каква им је политика гледе уношења алкохола у пртљаг (не у кабину). Мислим да ће једна флаша ракије да преживи Србија-Италија (виндџет) лет али не знам какви су ликови из рајанера (пошто после имам још 1 лет Ита-Фра преко Јарана). Такође бих по повратку из Фра да узмем неко вино па да видим које су то разумне количине које пролазе (путовање аутобусом ипак има неких предности :))

Edited by Aule@
Link to comment
Ко је летео преко рајанера по Јевропи нека ми каже каква им је политика гледе уношења алкохола у пртљаг (не у кабину). Мислим да ће једна флаша ракије да преживи Србија-Италија (виндџет) лет али не знам какви су ликови из рајанера (пошто после имам још 1 лет Ита-Фра преко Јарана). Такође бих по повратку из Фра да узмем неко вино па да видим које су то разумне количине које пролазе (путовање аутобусом ипак има неких предности :))
Nisam nikad cekirao prtljag sa njima - ali ne znam nijednu kompaniju koja zabranjuje tecnost [koja nije zapaljiva/toskicna/i sl.] u prtljagu koji ide u hold.Mislim da zavisi najvise od toga kako ces da zastitis te flase zato sto na nekim aerodromima [npr. BEG :)] bacaju prtljag prilikom istovara/utovara.
Link to comment
Nisam nikad cekirao prtljag sa njima - ali ne znam nijednu kompaniju koja zabranjuje tecnost [koja nije zapaljiva/toskicna/i sl.] u prtljagu koji ide u hold.Mislim da zavisi najvise od toga kako ces da zastitis te flase zato sto na nekim aerodromima [npr. BEG :)] bacaju prtljag prilikom istovara/utovara.
Na letovima iz Italije, opasnost je dvostruka, pošto u Italiji (naročito Fiumicino), bacaju prtljag najgore na svetu, a svaki put na koferu ili torbi, nadješ gomilu otisaka patika i cipela pažljivih aerodromskih radnika.
Link to comment
hvala, kupljeto!
Imaš, mislim Amtrack voz, direktno od aerodroma u Newark-u, do downtown Menhetna, koji košta nešto oko 11-12 USD u jednom pravcu, i ubedljivo je brži od svih drugih prevoza do NYC.
Link to comment
Nisam nikad cekirao prtljag sa njima - ali ne znam nijednu kompaniju koja zabranjuje tecnost [koja nije zapaljiva/toskicna/i sl.] u prtljagu koji ide u hold.Mislim da zavisi najvise od toga kako ces da zastitis te flase zato sto na nekim aerodromima [npr. BEG :)] bacaju prtljag prilikom istovara/utovara.
ja bih čak i rekla da kompanija nema ništa sa tim šta je tebi u prtljagu, pogotovu prtljagu kome ti nemaš pristup nakon čekiranja, jer sve te provere rade aerodromske kontrole, ne posada. Što se ručnog prtljaga tiče, oni se tu opet oslanjaju na aerodrom. Kompaniju zanima koliko prtljaga imaš (low-cost su posebno stroge po ovom pitanju) i da li ti je dokumentacija u redu. Tako da nema veze da li je Ryanair ili Lufthansa, isto mu dođe. Neka me upućeniji isprave.Bitno je samo da ti to lepo ušuškaš da se ne razbije a ostalo ne bi trebalo da bude problem.
Link to comment
ja bih čak i rekla da kompanija nema ništa sa tim šta je tebi u prtljagu, pogotovu prtljagu kome ti nemaš pristup nakon čekiranja, jer sve te provere rade aerodromske kontrole, ne posada.
Nije bas da nema nista, posto su oni odgovorni za taj prtljag kad ga ti njima predas.
Što se ručnog prtljaga tiče, oni se tu opet oslanjaju na aerodrom. Kompaniju zanima koliko prtljaga imaš (low-cost su posebno stroge po ovom pitanju) i da li ti je dokumentacija u redu. Tako da nema veze da li je Ryanair ili Lufthansa, isto mu dođe. Neka me upućeniji isprave.
Isto u kom smislu?
Link to comment
Ко је летео преко рајанера по Јевропи нека ми каже каква им је политика гледе уношења алкохола у пртљаг (не у кабину). Мислим да ће једна флаша ракије да преживи Србија-Италија (виндџет) лет али не знам какви су ликови из рајанера (пошто после имам још 1 лет Ита-Фра преко Јарана). Такође бих по повратку из Фра да узмем неко вино па да видим које су то разумне количине које пролазе (путовање аутобусом ипак има неких предности :))
meni su u freeshopu u bgdu savetovali da ne kupujem alkohol ako presedam iz aviona u avion jer u tzv. evropi znaju da drkaju. poslusao sam ih pa ne znam da li je istina.flase u prtljagu koji sam predao su prezivele 2 utovara i 2 istovara - solidan kofer, a one u sredini, neke fine rakije u uskim flasama :)
Link to comment
Nije bas da nema nista, posto su oni odgovorni za taj prtljag kad ga ti njima predas.Isto u kom smislu?
pa očekuje se da su odgovorni, al onda ne znam u kom momentu oni proveravaju šta je u tvom prtljagu. Kad se čekiraš niko ti ne otvara torbu, kao ni kad ulaziš u avion, a to su jedina dva mesta gde ja vidim posadu aviona, ostalo su aerodromske kontrole. Ok, možda ima neki deo gde ja (putnik) nemam uvid, al opet ne znam zašto bi pilot/stjuardesa ili ko je još u posadi nadgledao aerodrom. Te zato mislim da nema razlike koja je kompanija u pitanju. Al opet kažem, možda grešim jer ovo je zasnovano na mom ličnom iskustvu.Primera radi, pre nekoliko godina sam bila zaglavljena u Alitalia avionu na aerodromu u Rimu skoro sat vremena jer su neki radnici na aerodromu štrajkovali i nije imao ko da utovari prtljag koji je stajao na kolicima pored aviona. Putnici su tražili da sami siđu :) ili da posada utovari ali se ispostavilo da posada nema pravo da siđe na pistu i da to mogu samo odgovarajući zaposleni aerodroma. Ok, ovo ne govori baš direktno o sadržaju prtljaga al govori o tome da postoje pravila o tome ko gde može da kroči.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...