Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

kad pre izbrisa. :)ja sam mami uzeo lufthanzu bgd-muc-bgd jos pre skoro mesec dana:karta: 21€takse: 63,70€
Pa promasio sam racunicu...u pitanju je povratna karta :) Tako da je taksa tu negde oko 60-70 evra otprilike onda...
Link to comment
Pa promasio sam racunicu...u pitanju je povratna karta :) Tako da je taksa tu negde oko 60-70 evra otprilike onda...
koliko sam video na jatovom sajtu, takse izadju oko 7600 dinara (6700 + 950). taman oko 80€ za tamo-ovamo.
Link to comment
koliko sam video na jatovom sajtu, takse izadju oko 7600 dinara (6700 + 950). taman oko 80€ za tamo-ovamo.
na relaciji BEG-MUC-BEG, ovo su sve takse:
Tax: Serbian Security Charge €4.50Tax: Serbia Passenger Service Charge €16.50Tax: JU YQ surcharge €64.00Tax: German Airport Security Tax €5.32Tax: German Passenger Service Charge €17.22
Link to comment
Jel zna neko ishta o ovim JAT-ovim specijalnim ponudama? Sajt je poprilichno shtur, a ne mogu sad da zovem.
Ja koliko sam video cena karte od 19 evra je bez taksi...pogledao sam za Bec povratna karta je oko 14.800 dinara sa taksama...pretpostavljam da je slicno i za ostale destinacije koje su na promociji...I ovo je opet dosta jeftinije jer je koliko juce cena karte bila oko 25K dinara...meni je to ipak previse u ovom trenutku a ne mogu da cekam Laudu i 1.2.2010. pa cu da sednem u kola i zapalim put Beca :)
Link to comment
Ja koliko sam video cena karte od 19 evra je bez taksi...pogledao sam za Bec povratna karta je oko 14.800 dinara sa taksama...pretpostavljam da je slicno i za ostale destinacije koje su na promociji...I ovo je opet dosta jeftinije jer je koliko juce cena karte bila oko 25K dinara...meni je to ipak previse u ovom trenutku a ne mogu da cekam Laudu i 1.2.2010. pa cu da sednem u kola i zapalim put Beca :)
WIEN SPEZIALWIEN SPEZIAL je ponuda po sniženoj ceni za prevoz pojedinačnih putnika, u odlasku i povratku na relaciji Beograd – Beč. 2.razred = 70 EUR 1.razred = 105 EURVaži samo za povratno putovanje.edit: voz Edited by jms_uk
Link to comment

Meni je interesantan BG - Dizeldorf. Pise oko 11 hiljada povratna posle Nove godine. Alternativa mi je relativno jeftinije Wizzairom Temisvar - Dortmund, bilo oko 35 eura, plus jeli put do tamo. Ali ne znam kako ide s tim taksama, jesu uracunali u cenu ili ne, pa mislim da mi se isplati da izbegnem cimanje do Temisvara za ~30 evra vishe (i to bez eventualnih taksi). Videh negde doduse da je voz do tamo jeftin, ali ko ce realno jos s time da se smara :).BTW dakle, Wizz kad napise na sajtu da ce me taj i taj konkretni let kostati toliko, nema nishta osim toga, ne rachunajuci ono shto su naveli negde, tipa josh 10 eura za prtljag itd.

Link to comment
  • 3 months later...

treba mi savet.planiram putovanje u Berlin, i najbolje sto sam nasla preko skyscannera je easyJet-om iz Budimpeste (do tamo bismo isli vozom - greota ne iskoristiti cenu od 26 evra za povratnu). za putovanje u avgustu to bi bilo 75 evra povratna, a sad gledam da ustedim sto vise: mislila sam da uplatim za nas dvoje jednu torbu od 32kg sto je 22 evra. sveukupno bi to bilo 172 evra za nas dvoje, bez booking fee. pitanje je da li da uplacujem njihovo putno osiguranje, sto bi bilo jos 32 evra za nas dvoje, pa bi sve ukupno ispalo oko 100 evra po osobi? cula sam da uz mastercard postoji pokriveno putno osiguranje, a jedno od nas dvoje je poseduje. sad - da li treba da skrtarim ili da jednostavno dodam i to? ili postoji neka bolja varijanta?unapred hvala!

Link to comment
WIEN SPEZIALWIEN SPEZIAL je ponuda po sniženoj ceni za prevoz pojedinačnih putnika, u odlasku i povratku na relaciji Beograd – Beč. 2.razred = 70 EUR 1.razred = 105 EURVaži samo za povratno putovanje.edit: voz
Postoji popust za grupe do pet ljudi, prva karta je puna cena, 85 evra (toliko je bez ovog WIEN SPEZIAL), svaka sledeća košta pola, 42.5 evra. Već za dvoje se isplati.
treba mi savet.planiram putovanje u Berlin, i najbolje sto sam nasla preko skyscannera je easyJet-om iz Budimpeste (do tamo bismo isli vozom - greota ne iskoristiti cenu od 26 evra za povratnu). za putovanje u avgustu to bi bilo 75 evra povratna, a sad gledam da ustedim sto vise: mislila sam da uplatim za nas dvoje jednu torbu od 32kg sto je 22 evra. sveukupno bi to bilo 172 evra za nas dvoje, bez booking fee. pitanje je da li da uplacujem njihovo putno osiguranje, sto bi bilo jos 32 evra za nas dvoje, pa bi sve ukupno ispalo oko 100 evra po osobi? cula sam da uz mastercard postoji pokriveno putno osiguranje, a jedno od nas dvoje je poseduje. sad - da li treba da skrtarim ili da jednostavno dodam i to? ili postoji neka bolja varijanta?unapred hvala!
Išao ja busom letos. Gastoski, dugo traje, selo gori a baba se češlja, ali nije katastrofa. I nema cimanja od/do oba aerodroma, pa uštediš malo živaca i parica. Možeš da imaš brdo prtljaga, drugi i svaki sledeći kofer je bio 2 evra, bez ograničenja u težini, tako da sam ja nosio sklopivi bajs i uštedeo tamo na gradskom prevozu. Ovo je prevoznik, ustvari Eurolines su to. Tada je postojala karta koja važi deset dana, povratna je bila otprilike koliko sada karta u jednom smeru, sada to ne postoji koliko vidim, redovna povratna je 149.Pogledaj i letove za Lajpcig možda, blizu je Berlina.
Link to comment

pretpostavljam da i bus dolazi u obzir, ali ako je avion jeftiniji (a ima gradski prevoz i do tog daljeg aerodroma u berlinu gde low cost lete) bolje tako + mozemo da iskombinujemo sziget u povratku ako nam ostane novaca. a koliko se ide busem, 100 godina?

Link to comment
pretpostavljam da i bus dolazi u obzir, ali ako je avion jeftiniji (a ima gradski prevoz i do tog daljeg aerodroma u berlinu gde low cost lete) bolje tako + mozemo da iskombinujemo sziget u povratku ako nam ostane novaca. a koliko se ide busem, 100 godina?
Da, mislim da je u Berlinu lako od aerodroma do grada, nisam išao. Ali računaj i Bg-Pešta, plus Pešta-aerodrom. I u povratku isto. Sve to košta nešto evara i traje neko vreme, pa te izađe skoro na isto. Busom je po redu vožnje nekih 18-19 sati. U odlasku sam zakačio neku gužvu na granici sa Mađarskom i između Lajpciga i Berlina pa je trajalo oko 24 sata. Naučiš sve replike iz Svemirci su među nama i pokupiš recepte od babe sa sedišta iza za sirnicu i proju.
Link to comment

Zna li neko da li JAT prodaje povratne karte sa različitim "tačkama B", npr. BEG-FRA, ZRH-BEG, i kako se kupuju? Razni pretraživači (kayak, itasoftware) mi prikazuju te kombinacije kao moguće, ali na www.jat.com postoji samo opcija povratne karte od/do, ništa multi-destination. Drugarica je zvala poslovnicu, navodno su joj čak i napravili rezervaciju, ali su joj rekli i da će joj biti jeftinije ako plati preko neta, bez objašnjenja kako to da uradi... Nadam se da će bar moći da ode lično do njih i da calne koliko treba.Inače, ne znam kako vi, ali ja se zacrvenim od sramote svaki put kad vidim ovo na njihovom sajtu:najbolje-u-Srbiji_sr-latin.jpg

Link to comment

Људи треба да путујем за једно метар дана и траже ми следеће (чудно) осигурање (следи део преписке коју сам имао са ликом):The french name is : "Assurance responsabilité civile".And you got it right, "it is some sort of insurance you pay so that ifyou breaksomething at the hotel you are staying in the insurance covers it andyou don't have to pay". But you don't have to pay, it can be includein other insurance such as home insurance for insance.And you'll alsoneed your traveller's (health) insurance but we don't need acertificate.Имам платну картицу преко које имам путно (здравствено) осигурање али не знам где бих могао да узмем ово осигурање у Београду. Идеје?

Edited by Aule@
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...