Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
INCHEON INTERNATIONAL AIRPORT is named the World's Best Airport 2009TOP 10:6 azija3 evropa1 australija0 USA 0 CHN
Uopste me ne iznenadjuje. Aerodrom je ogroman, sve kristalno cisto i uredjeno, sve platforme povezane sa centralnim holom metroom koji polazi na svaka 3-4 minuta. Ta sredisnja hala je poplocana mermerom. Aerodrom je strahovito dobro povezan sa gradom, autobusi idu na svakih 5-10 minuta u zavisnosti od dela grada, a moze se ici i metroom. Nema nikakvih prodavnica dzidzabidza niti restorana, samo jedna velika menjacnica, a van glavne zgrade je sve sto putniku moze zatrebati. Inace, nije samo aerodrom, cela saobracajna infrastruktura u gradu me je fascinirala. Metro ubrzava na po slobodnoj proceni 100 kilometara na cas za nekoliko sekundi, a vozovi polaze na svakih 5-6 minuta.PS Da dodam da ta menjacnica ne dere putnike kao one u UK, imaju jako pristojan kurs. Edited by noskich
Link to comment
  • 4 weeks later...

uff, mene bas krenulo ovih dana. sutra treci put za 2 nedelje pek-sha-pek. ovaj put bez spavanja u shangaju, jer u petak imam let za unutrasnju mongoliju za vikend, tako da nista od shangajskog nocnog zivota. prosle nedelje sam i iz shenjanga leteo za peking (do tamo vozom). gledam da koristim china air jer su oni star aliance, pa skupljam po malo milje.

Link to comment

mozda neko ne zna, ali za letove u eu se mogu dobiti nazad porez i sve takse ako se ne propusti let iz bilo kog razloga. nama se desilo pre mesec dana da propustimo let (tuifly) na rodos jer je doslo do zastoja u gradskom saobracaju zbog udara groma. uspeli smo isti dan da uhvatimo let sa airberlin-om, a po povratku kuci sam nazvao tuifly, objasnio o cemu se radi i rekli su da ce mi uplatiti pare na amex, uz 15€ za njihove troskove.

Link to comment
Daću ti moj knr i blz ako ti se desi ponovo, da imaš pri ruci.
slabo ce to pomoci kad oni trazi broj rezervacije, pa provere gate check-in i uplate na racun sa koga su dobili pare. ali ideja nije losa. :)
Link to comment
novi hitrou teminal 5, zbog koga se vise ne mora vaditi tranzitna viza ako se preseda u londonu, je sasvim ok. ok, doduse, koliko to moze da bude 1 aerodrom, po definiciji nehumano mesto gde ljudi čekaju da uđu u metalne cevke, skidaju kaiševe i cipele.
Overio i Terminal 5 nedavno.Kako sam kasnio iz Toronta ni skoro sat vremena izmedju letova mi nije bilo dovoljno da stignem na vezani let, sleteo sam na isti teminal ali dzaba kad je isti ogroman i sa ogromnim gužvama na kontrolnim tačkama.Srećom BritishAirways beše ljubazan pa su me preko Frankfurta poslali na željenu lokaciju, uz poklon od 5 funti da nešto gricnem. Istina, morao sam da zvrjim po terminalu još četiri sata, ali to u poredjenju sa nekim horor varijantama je ništa.Prtljag sve vreme putovao sa mnom, bez obzira na kašnjenja i 5 aerodroma na celoj putanji (4 leta). Edited by Svarog
Link to comment
jesi li se najeo za sve pare ili ti je nesto ostalo i za sledeci put? :P
Jeo u Starbacks-u neku pileću salatu i uzeo kafe late. Ako se ne varam ~ 4.80 funit. Ne vraćaju kusur kad plaćaš kuponima ;)Jeste da nije nešto specijalno, al bolje nego da sam išao u menjačnicu.
Link to comment
jer su oni star aliance, pa skupljam po malo milje.
Ja sam se ove godine prebacio vise na SkyTeam i ovog vikenda dogurah na pretposlednji elite plus status, a onda mi je plan na kvarno da uradim status match kod bmi-ja i tako nabacim StarAlliance gold. Od onog Miles&More nema neke velike vajde [mada me odvedose do Minska za £0, samo milje].
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...