Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Ja i dalje mislim da nece moci bez vize, a sve iz jednog osnovnog razloga sto [cesto] osoblje tokom check-ina proverava da li imas vizu za [po njima] krajnju destinaciju, a koju ti neces imati.
Mudro zboriš, hvala - radije ne bih da testiram teoriju o dve odvojene karte na svojoj koži :-) Izbegao sam komplikacije i kupio vezanu kartu preko Londona (bio neki super popust), pa me opet agencija pitala imam li USA vizu, izgleda da ne bih mogao ni da tranzitiram bez nje...Na nešto drukčiju temu, treba mi šacometrijski savet o sletanju na JFK kao "port of entry" u USA - da li 3h zvuči dovoljno da se prođe imigraciono (za strance), podigne prtljag i uhvati let za dalje? Po mojim iskustvima sa O'Hare, uglavnom se sve završi za 1.5-2h, no desilo se i da čekam više od 3h samo u redu za imigraciono...I pošto znam da je odgovor na prethodno pitanje u domenu Milana Tarota, ono što me više zanima je šta se dešava ako se ne stigne na let za dalje - da li će mi AmericanAirlines reći "žalimo slučaj, kartu možete da bacite", ili će me gurnuti na prvi sledeći let (uz eventualnu doplatu razlike u ceni)? Napomena: karta za dalje je nezavisna od one sa kojom se sleće na JFK, nije u pitanju običan stopover (u kom slučaju bih bio spokojan).Edit: zvao American, kažu da ne treba da doplatim ako ima mesta na kasnijim letovima (valjda će ih biti, ima ih još dva toga dana), jupi! Kakva su vaša iskustva po tom pitanju? Edited by papapavle
Link to comment
Mudro zboriš, hvala - radije ne bih da testiram teoriju o dve odvojene karte na svojoj koži :-) Izbegao sam komplikacije i kupio vezanu kartu preko Londona (bio neki super popust), pa me opet agencija pitala imam li USA vizu, izgleda da ne bih mogao ni da tranzitiram bez nje...Na nešto drukčiju temu, treba mi šacometrijski savet o sletanju na JFK kao "port of entry" u USA - da li 3h zvuči dovoljno da se prođe imigraciono (za strance), podigne prtljag i uhvati let za dalje? Po mojim iskustvima sa O'Hare, uglavnom se sve završi za 1.5-2h, no desilo se i da čekam više od 3h samo u redu za imigraciono...I pošto znam da je odgovor na prethodno pitanje u domenu Milana Tarota, ono što me više zanima je šta se dešava ako se ne stigne na let za dalje - da li će mi AmericanAirlines reći "žalimo slučaj, kartu možete da bacite", ili će me gurnuti na prvi sledeći let (uz eventualnu doplatu razlike u ceni)? Napomena: karta za dalje je nezavisna od one sa kojom se sleće na JFK, nije u pitanju običan stopover (u kom slučaju bih bio spokojan).Edit: zvao American, kažu da ne treba da doplatim ako ima mesta na kasnijim letovima (valjda će ih biti, ima ih još dva toga dana), jupi! Kakva su vaša iskustva po tom pitanju?
Ja sam prvi put leteo sa dve odvojene karte za ovu proslu novu godinu Toronto-Beograd [preko Njujorka, Londona i Ciriha], ali sam dao sebi oko 6-7 sati izmedju te dve karte sto je bila dobra odluka jer je let JFK-LHR kasnio preko 3 sata u polasku. Jedini problem [a u neku ruku i dobra stvar] je bila ta sto se prtljag vrlo brzo zagubio i dosao je u BEG drugim putem nekih 20ak sati posle mene.Za pitanje da li je tri sata dovoljno za pasosku i carinsku kontrolu @JFK, to tesko da iko moze da ti kaze, jer sve zavisi od samog dana i vremena. Ne znam da li moze i u USA, ali po evropskim aerodromima ako pridjes onom sto na pocetku reda odredjuje ko ide na koji salter i objasnis [i pokazes] da imas let uskoro, hoce da te puste preko reda. Takodje ako putujes sa trudnicom ili malom decom :D.Ovo sto su ti u AA rekli je dobro, ali mozda da ih pozoves ponovo i trazis da unesu u tvoj PNR da stizes tad i tad sa drugog leta [jos bolje ako je isto AA ili OneWorld]. Ja sam prosle godine u Bostonu posmatrao kako je gomila AA [najvise American Eagle] letova kasnilo i/ili bilo otkazano i delovali su ok sa premestanjem putnika na druge/kasnije letove.
Link to comment

Svaki WC na denverskom aerodromu je u isto vreme i sklonište za slučaj tornada. tornadoshelter.jpgPri tome, WCi nemaju vrata (nego onaj lavirint ulaz), a krov zgrade glavnog terminala izgleda ovako:390753245_064253f636.jpgdenver-airport-picture.jpg:wacko:

Link to comment

Aerodrom u Cirihu je skroz pretumban zbog ulaska u Sengen <_<Dobra strana vecernjeg sletanja na non-sengen terminal je da nije bilo uopste guzve na pasoskoj kontroli.Videcemo kakva je situacija sutra prilikom odlaska...

Link to comment

Radio Mileva javlja da je AvioGenex (+ nepoznati investior) krenuo u operaciju nabavke i registracije 4 aviona... Priča se da su u pitanju 2 fokera (nalik na stare Montenegrove) i 2 B737-700. Plus ovaj 1 stari B737-200 koji leti za JAT... To je 5 aviona za "domaću verziju čartera i low costa" što je sasvim solidna avijacija...Ništa o ovoj priči nisam našao na internetu, ali kažu dešava se... I ne zna se zasad, ko investira priču i ulaže novce???

Link to comment
Radio Mileva javlja da je AvioGenex (+ nepoznati investior) krenuo u operaciju nabavke i registracije 4 aviona... Priča se da su u pitanju 2 fokera (nalik na stare Montenegrove) i 2 B737-700. Plus ovaj 1 stari B737-200 koji leti za JAT... To je 5 aviona za "domaću verziju čartera i low costa" što je sasvim solidna avijacija...Ništa o ovoj priči nisam našao na internetu, ali kažu dešava se... I ne zna se zasad, ko investira priču i ulaže novce???
dare, koliko je ozbiljan izvor, posto je ova vest zaista iznenadjenje?
Link to comment
dare, koliko je ozbiljan izvor, posto je ova vest zaista iznenadjenje?
Izvor je zasad samo Radio Mileva... ;) Možda je i loženje, ali meni deluje ozbiljno...Poslao PM... Nego kad smo već kod ozbilnosti i AIR MAXI je bio ozbiljan projekat koji je i papirološki i u stvarnosti zaživeo... Ljudi i avion(i) angažovani, da bi sve na kraju popucalo za nekoliko meseci...Toliko o ozbiljnosti, kada je avijacija (skup sport) u pitanju...Inače da je ovaj svet ozbiljan, moja malenkost bi od prošlog leta za (za mene) velike pare radila u Moskvi na 5 poručenih ATRova i par Boinga... Ja sam već bio u planovima potrošio novce... Starija ćera već planirala neke skupe fakultete... Ja već otvorio buduću gajbu u Moskvi za turističke posete prijateljima (RL i forumskim)... Kad ono ćorak... angry.gif Ostalo mi samo da obrišem zadnjicu sa potpisanim ugovorom za koji je nadležan sud u Belidzeu... I budem srećan što nisam dao otkaz ovde u firmi, jer je od jesenas nekoliko mojih kolega popucalo po belom svetu i sada izuzetno teško nalazi posao, jer je dosta poludivljih, a bogami i nazovi ozbiljnih aviokompanija bankrotiralo...Eno puni su hangari Jat Tehnike ovih Danskih Sterlinga koji su bankrotirali i parkirani se održavaju kod nas dok banka (vlasnik) ne nađe novu mušteriju za lizing... Tri od 10tak su koliko juče spremljeni i lizovani TunisAir-uBCKTRC15.jpg Edited by dare...
Link to comment

Ej piloti vazduhoplovci! (i ground staff i ostali cabin crew naravno...)recite mi hitno ima li JAT jos predstavnistvo u Mete Caddesi na Taksimu u Istanbulumalko je urgent

Link to comment
Ej piloti vazduhoplovci! (i ground staff i ostali cabin crew naravno...)recite mi hitno ima li JAT jos predstavnistvo u Mete Caddesi na Taksimu u Istanbulumalko je urgent
Predstavnistvo je preseljeno na Ataturk Aerodrom. Zasto ti konkretno treba?
Link to comment

Aha, znaci definitivno je tamo. Ma moj ortak odlucio da produzi boravak u IST pa hoce da moljaka ove iz JAT-a da nesto urade po tom pitanju, tj. da mu promene termin povratne. Jos ne znam kakva mu je karta i da li je to moguce.

Link to comment
Aha, znaci definitivno je tamo. Ma moj ortak odlucio da produzi boravak u IST pa hoce da moljaka ove iz JAT-a da nesto urade po tom pitanju, tj. da mu promene termin povratne. Jos ne znam kakva mu je karta i da li je to moguce.
Zavisi koju je klasu kupio. Ako je u pitanju niza, moze da promeni, ali uz penale.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...