Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

sto je najgore, to i nije nelogicno...od njih se dize stub pepela, skoro vertikalno, a rasipaju ga ozbiljnije struje na 30k+ fita, na koliko i lete komercijalni letovi (bas zbog pomenutih struja, izmedju ostalog)carski bi bilo da nas spuste na Island kao prvo evropsko tlo, pa da tu cekamo da se sve stisa isuse.gif...kapiram da im je skupo da nas drze s ove strane bare i placaju hotele. dobro, bar ce biti toplo...

Link to comment
:lol:
Pa da, kad vetar duva od njih.@Zajcev: tebi je trenutna alternativa za povratak Grcka ili Bugarska avionom, pa kopnenim prevozom do Beograda. Znaci: LAX-NRT-IST-ATH :)
Link to comment
carski bi bilo da nas spuste na Island kao prvo evropsko tlo, pa da tu cekamo da se sve stisa isuse.gif...kapiram da im je skupo da nas drze s ove strane bare i placaju hotele. dobro™, bar ce biti toplo...
Koja kompanija je u pitanju?
Link to comment
@Zajcev: tebi je trenutna alternativa za povratak Grcka ili Bugarska avionom, pa kopnenim prevozom do Beograda. Znaci: LAX-NRT-IST-ATH :)
Narita? zajebavas me
Link to comment
LH
U dobrim si rukama [a pogotovo ako si FTL/SEN/HON] - valjda znas, ali predlazem da pratis http://www.twitter.com/Lufthansa_USAPosto su i moji letovi LH, pratim situaciju - ovo ti je poslednji update:
OPERATIONAL:* German airspace closed minimum until today 00:00 UTC * All LH flights worldwide are on the ground! * All LH flights scheduled for 17APR are canceled* Further airspace closures are expected for next 72 hours* Cancellations are in progress, flights are still in the systems, but will be CXX (sometimes still show on the website) REBOOKING/REFUND POLICY - Version 4 176APR 11:30 UTCEligibility:Pax holding tickets issued before 16APR2010 for canceled LH flights scheduled for 15-19APR2010Rebooking:* New travel date must be before 31MAY2010 and within ticket's original validity (maximum stay)* For passengers beginning their journey, change of fare bucket/compartment is not permitted - CHANGED FROM V.3* For passengers returning to their origin (going home), change of fare bucket within same compartment is permitted - CHANGED FROM V.3* Ticketed fare rules respective to allowed operating carriers must be observedRefund:* Tickets issued by OAL must contact OAL for refund processing* LH-issued tickets (unused) are eligible for full refund without penalty or administrative fee* LH-issued tickets (used) are eligible for pro-rated refund without penalty or administrative fee
Link to comment
Narita? zajebavas me
:DSamo sam gledao kuda moze da se leti - vecina USA-IST letova ide preko NYC/Evrope. A to sada ne radi, pa zato gledam na drugu stranu, preko Pacifika.Ali nece niko da te rebukira na tu stranu.Ti si jos i OK, vidim da su neke sa leta BOS-MUC stavili u hotel prvih dan-dva; posle im rekli da se sami snadju i bukirali ih za let u sredu/cetvrtak.edit: ili vidi ako mozes da se uglavis na neki brod :) Edited by jms_uk
Link to comment
jel postoji neka ozbiljnija meteo procena ili je ovo copy-paste obaveznog upustva sa surcinskog tornja biggrin.gif
Pratim ceo dan bbc i slicne jer mi je bas trenutno vazno. Izgleda gadno i sve gadnije. Stvarno se niko ne usudjuje da da prognozu, ali neki spominju i 6 meseci, a neki i mogucnost da zemlje, po sopstvenom izboru i na sopstveni rizik, otvore vazdusni prostor iznad te visine do koje stize pepeo.Vidim da su naucnici uspeli da pridju blize i ustanovili da se samo trecina postojece ledene kape istopila, sto znaci da ce led jos dugo da gasi magmu, sto uz vodu stvara i eksplozije i cini da se dize tako visoko. Zbog toga se i prasi i dimi umesto da se lepo izbljuje za par dana kao svaki lepo vaspitan vulkan :)A to sve dalje kazuje da su nas godinama lagali i zaglupljivali s klimatskim promenama i globalnim otopljavanjem, jer da je tako ne bi bilo ovako.I jos sam naucila da je poslednja erupcija ovog vulkana bila 1821 i da se tada dimio i prasio oko godinu dana, a i pobio par desetina hiljada ljudi. Dakle, cabar :( ....Edit: Vetar nece pomoci dok se erupcija ne smiri. Eventualno bi mogla da pomogne jaca kisa, ali do kraja nedelje se na celom podrucju dokle stize pepeo predvidja visok vazdusni pritisak. Edited by vilhelmina
Link to comment
a neki i mogucnost da zemlje, po sopstvenom izboru i na sopstveni rizik, otvore vazdusni prostor iznad te visine do koje stize pepeo.
U Nemackoj su danas dozvoljeni letovi ispod 10.000 ft [VFR] i preko 20.000 ft, uz ogradu da bilo kakvo letenje ispod te visine [problem sa avionom, medical emergency i slicno] je na pilotovu odgovornost.
Link to comment
:DSamo sam gledao kuda moze da se leti - vecina USA-IST letova ide preko NYC/Evrope. A to sada ne radi, pa zato gledam na drugu stranu, preko Pacifika.Ali nece niko da te rebukira na tu stranu.Ti si jos i OK, vidim da su neke sa leta BOS-MUC stavili u hotel prvih dan-dva; posle im rekli da se sami snadju i bukirali ih za let u sredu/cetvrtak.edit: ili vidi ako mozes da se uglavis na neki brod :)
Nemoj da pokusavas sa druge strane. Ja sam trenutno zaglavljen u Almaty, KZ :)Najavili su nam let u cetvrtak ujutro. Znacu u sredu oko podne FRA bi trebao da bude otvoren.Pozdrav,X500
Link to comment
Nemoj da pokusavas sa druge strane.
Nisam ni mislio da moze u FRA sa druge strane, nego neki aerodrom juznije [Atina, Sofija...]Srecno u Almatiju.
Link to comment
Znacu u sredu oko podne FRA bi trebao da bude otvoren.
Iz tvojih usta u Bozije usi, ali nista ne ukazuje na to. Samo dobijaju na vremenu jer ne znaju sta bi rekli ljudima. Kako bi mogle aviokompanije da znaju nesto kad svi svetski vulkanolozi ne mogu da kazu kako ce se ovaj s teskim imenom ponasati za 12, 36 ili 72 sata?
Link to comment
Iz tvojih usta u Bozije usi, ali nista ne ukazuje na to. Samo dobijaju na vremenu jer ne znaju sta bi rekli ljudima. Kako bi mogle aviokompanije da znaju nesto kad svi svetski vulkanolozi ne mogu da kazu kako ce se ovaj s teskim imenom ponasati za 12, 36 ili 72 sata?
Moj let je originalno bio planiran za subotu oko 4:00. Da bi se to desilo avion mora dan ranije da krene iz FRA oko 14:00.Originalno su nas pometili za jedan dan tj. rekli su nam da letimo u nedelju ;)Da zele da kupuju vreme, mislim da nebi pomerali za cetvrtak.Trenutno gledam CNN i kazu da je Nemacka samo delimicno zatvorena :blink: Btw., iz Almaty jos uvek leti za IST ;)Pozdrav,X500 Edited by x500
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...