Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

kod mene stoji parkiran ford mondeo sa desnim volanom, uredno registrovan na srpske table. ocito da liku ne pada na pamet to da prebacuje. koja smo mi banana od drzave.

Link to comment
kod mene stoji parkiran ford mondeo sa desnim volanom, uredno registrovan na srpske table. ocito da liku ne pada na pamet to da prebacuje. koja smo mi banana od drzave.
totalna, mada to nije nista novo :lol: jedan je moj drugar 2 godine vozio auto na srpskim tablama i desnim volanom.nego, cenio bih ako neko moze da me usmeri na mesto na kojem mogu dobiti sve informacije u vezi uvoza automobila. Iskrslo mi je nesto, pa vec za 2 nedelje idem za Austriju, a imacu barem jedan dan vremena (i kola sa vozacem) da skoknem do Svabije, pa bih to iskoristio da resim pitanje auta.hvala unapred.
Link to comment
totalna, mada to nije nista novo :lol: jedan je moj drugar 2 godine vozio auto na srpskim tablama i desnim volanom.nego, cenio bih ako neko moze da me usmeri na mesto na kojem mogu dobiti sve informacije u vezi uvoza automobila. Iskrslo mi je nesto, pa vec za 2 nedelje idem za Austriju, a imacu barem jedan dan vremena (i kola sa vozacem) da skoknem do Svabije, pa bih to iskoristio da resim pitanje auta.hvala unapred.
kupis auto, dobar prodavac ti zavrsi col table i izvozne papire, dodjes na granu, madjari ti lupe pecate gde treba, granicna spedicija ti odradi papire za pracenje do carinskog skladista, u beogradu se javljas svom spediteru koji preuzima stvar u svoje ruke. 3 dana kasnije vozis kola.
Link to comment
kupis auto, dobar prodavac ti zavrsi col table i izvozne papire, dodjes na granu, madjari ti lupe pecate gde treba, granicna spedicija ti odradi papire za pracenje do carinskog skladista, u beogradu se javljas svom spediteru koji preuzima stvar u svoje ruke. 3 dana kasnije vozis kola.
znaci bolje je vratiti se kroz hungariju nego sloveniju i kroaciju?hvala!
Link to comment

svejedno je, na izlazu iz EU dobijes pecat na papire.ako ti treba spediter koji je u semi sa carinom, poslacu ti na PM kada ga prethodno uzmem od ortaka. ja vozim neocarinjena kola pa se qrcim sa transportspedom koji je odlican ali nije sklon muvanjima, smanjivanju vrednosti kola itd, ali mi je prijatelj nedavno uvezao fokusa i bio zadovoljan uslugom pa cu ti proslediti. inace nemoj mnogo da se lozis da ce te ispasti jeftinije nego na placevima, ali je osecaj drugaciji - sam si izabrao i kupio vozilo koje nije urnisao neki degenericni zabar(ka) pa ga je onda sabacki ili loznicki majstor prisrafljivao. sta god ti pricaju, ima razlike izmedju kola kupljenih u nemackoj i italiji i to vredi da se plati. ako ne verujes, svrati da vidis kako izgleda vozilo koje je preslo 134k na autobanu pa ce ti biti jasno, u srbiji na placu takvima vracaju cajger na 15k sa pricom da je vlasnik bio penzioner koji ga je palio jednom mesecno.

Link to comment
svejedno je, na izlazu iz EU dobijes pecat na papire.ako ti treba spediter koji je u semi sa carinom, poslacu ti na PM kada ga prethodno uzmem od ortaka. ja vozim neocarinjena kola pa se qrcim sa transportspedom koji je odlican ali nije sklon muvanjima, smanjivanju vrednosti kola itd, ali mi je prijatelj nedavno uvezao fokusa i bio zadovoljan uslugom pa cu ti proslediti. inace nemoj mnogo da se lozis da ce te ispasti jeftinije nego na placevima, ali je osecaj drugaciji - sam si izabrao i kupio vozilo koje nije urnisao neki degenericni zabar(ka) pa ga je onda sabacki ili loznicki majstor prisrafljivao. sta god ti pricaju, ima razlike izmedju kola kupljenih u nemackoj i italiji i to vredi da se plati. ako ne verujes, svrati da vidis kako izgleda vozilo koje je preslo 134k na autobanu pa ce ti biti jasno, u srbiji na placu takvima vracaju cajger na 15k sa pricom da je vlasnik bio penzioner koji ga je palio jednom mesecno.
upravo ovo o cemu pises i jeste razlog zasto hocu da kupim napolju, lova nije kljucni faktor. salji na PM sve sto imas.
Link to comment

@ IvanTo sto si postavio je Corolla sport sa verovatno 1.8 motorom od 180 ks.Pretpostavljam da mislis na obicnu bez tih pragova i spojlera. Toyota pravi odlicne, pouzdane automobile, ali, po meni, bezlicnog dizajna. Nikada nisam nista lose cuo o Corolli, posebno o predhodnim modelima. Kao i kod svakog dizela, trebalo bi proveriti kilometrazu, a ja ti prepoucujem 2.0 D4D.Ukoliko je auto u dobrom stanju i svidja ti se, izbor je odlican.

Link to comment

2.0 ima od 115 ks, ali ne znam da li se proizvodi i sa manjom snagom, kao recimo 1.9 JTD.1.4 D4D ima 89 ks, pretpostavljam da i taj lepo vuce, ali od ljudi koji su vozili Corollu cuo sam de je bolje ici na 2.0

Link to comment
Jel ima neko iskustva, direktan ili indirektna sa Ford Ka?Imam priliku da uzmem jedan odličan primerak za 2600e, odlično očuvan, 98' godište...
Oces Fiestu IV 1,3 1998 za malo veci iznos od tog? ;)
Link to comment
@ IvanTo sto si postavio je Corolla sport sa verovatno 1.8 motorom od 180 ks.Pretpostavljam da mislis na obicnu bez tih pragova i spojlera. Toyota pravi odlicne, pouzdane automobile, ali, po meni, bezlicnog dizajna. Nikada nisam nista lose cuo o Corolli, posebno o predhodnim modelima. Kao i kod svakog dizela, trebalo bi proveriti kilometrazu, a ja ti prepoucujem 2.0 D4D.Ukoliko je auto u dobrom stanju i svidja ti se, izbor je odlican.
Skoro sam sasvim siguran da to jeste neki VVT-i motor od ... ks. Slike kao slike, dopale su mi se, pa sam ih okačio. Da impresioniram. :wub: Taj 2.0 D4D troši oko 7.5l/100km u gradu? 4.8... van njega.Došlo konačno vreme da nešto pazarim. Htedoh da se ujedno pripremim i za nemila vremena, pa da je auto pouzdan, da malo troši, da pristojno izgleda i da nije skup za održavanje. Jedinu manu vidim u ovome 2.0, pa u skladu sa tim i registraciju. Potrošnja bi trebalo da bude i više nego zadovoljavajuća za grad, te kubature. Mada na autu tih dimenzija mi nekako ne ide 1.4D-4D, mada imaju 90ks.Da li znaš tačno koje su razlike u vožnji? Ogibljenjima? Stabilnosti? ...?Isprva sam razmišljao o nečem novom, isto u toj branši, Yaris, sol oprema, ali to je negde i duplo više para, a čekaju me i neki troškovi koje planiram za vikendicu. Mada najnoviji primerci na autoscout-u doleću i do cifre novog Yarisa u full-u kod nas. što mi je čudno?
Link to comment

Ok, onda pričaj za Yarisa? Nisam još ništa kupio. :) Joj jesam, davno. Evo sad ću da se potsetim teksta. Mislim da u tom tekstu ima razlike u odnosu na ono što ja želim.Prvo, sedan verzija mi ne odgovara, t.j. 4 ili 5 vrata, već samo tri, za ovaj model. Drugo, oni su testirali benzinac, a meni treba dizel za veće relacije. Treće, onaj kasetofon prosto nije moja percepcija i iskustvo onog što sam imao prilike da vidim na ulicama, jer svima se plazi neki mp3 i to u fabričkoj izvedbi. Četvrto, ja ne znam ko piše ove članke, ali detalji tipa razbijen nam je bio spoljni levi retrovizor pa ne znamo kakva je preglednost, prali smo je četkama jer je bila zapuštena, flekave su joj presvlake na sedištima, lipa i gradilište i ostale trićarije su podaci koji tako umeju da umore onog ko ovo čita, a da mu pritom ništa ne kažu.Zato su tu komentari na članak u nastavku i hvala im na njima! :) U iskustvima korisnika se može dosta toga naučiti. A i tebi hvala što si me potsetio da ovaj link postoji.Dakle, Yaris?edit:A cena koja se pominje u tekstu prosto ne može biti tačna. Pogotovo ne za 2003-će godište.

Edited by Ivan
Link to comment

Pa, u jednom trenutku palo mi je na pamet da mozda kupim Yarisa, pa sam tako imao priliku da probam nekoliko. Bas sam vozio 1.4 D4D i prijatno me iznenadio kako vuce, a bilo nas je troje unutra.Yaris je idealan gradski auto, za te dimenzije ima dosta mesta unutra. Iako sam visok 186, osecao sam se prijatno. Problem je prilicno mali prtrljaznik. Skuplji od konkurencije, ali vazi za veoma pouzdan auto. Vidim da planiras da prelazis malo vise, verovatno ti je potreban automobil i za duze relacija, a tu ti je mnogo bolja opcija iz C segmenta, onsosno Corolla, ako vec hoces Toyotu.Ne znam kojim buzetom raspolazes, ali recimo Honda Civic je isto interesantna.http://www.polovniautomobili.com/auto_ogla...DI-sport/127819Edit: greska

Edited by The Ghost
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...