Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Litar goriva je 97, litar plina 40. Moja kola relativno dosta troše, 9-10 litara.Potrošnja benzina i plina ti je odnos 1 prema 1,1 recimo. Zanemarljivo.Mesečno prelazim barem 1600 km. Dobar sam posle 6 meseci.

Link to comment

hmm ja sam mislio da je plin skuplji... nemam pojma, par drugara mehaničara prezire sve što je u vezi sa plinom... nikada nisam bacio na papir posle kog vremena to može da se isplati, sa nekim prosečnim korišćenjem automobila, sve sam računao otprilike napamet.disclaimer: to mi nikada nije realno ni bilo potrebno, nego sam se to pitao onako usput :)

Edited by copkillah
Link to comment
Ne znam svapski lengvidz ali nigde ne videh da pise FULL oprema, jebem li ga. A zasto bez klime - pojma nemam. Ja nemam tri blage o kolima + nista se nisam pitao a keva, koja jeste, se razume u to jos manje od mene. Naravno, ujak je rekao da uzmemo nesto sa klimom ali je ovo naletelo po bas bas povoljnoj ceni i eto...Mada, koliko dugo vec cekam da dobijem bilo kakav jebeni auto, sad mi je bitno samo da se kotrlja :mellow:
ne bih da snizavam tvoje odusevljenje novim kolima, ali u ovome sto si napisao ima nekoliko nepreciznosti. ovo (ricardo) je svajcarski ebay - online aukcija, tako da nije nikakav oglas na koji je naleteo nego je davao ponude kao i par njih drugih. on je na kraju uzeo po (visokoj) ceni sa kojom zatvara aukciju. da se nadmetao, nije iskljuceno da bi uzeo i za manje pare. kupovina na ovaj nacin je macka u dzaku, narocito ako nije isao da vidi auto. po meni, auto je precenjen, jer po garazama za ove pare ima mnogo boljih ponuda i to onih koje vidis, opipas, sednes, probas i moguce da dobijes i garanciju. ovo je samo licno misljenje, tebi cestitka za novi auto.edit: naravno ovo sve ako sam ja dobro skapirao da onaj link koji si postavio je upravo taj auto. Edited by pajapatak
Link to comment
...edit: naravno ovo sve ako sam ja dobro skapirao da onaj link koji si postavio je upravo taj auto.
I ja sam isto pomislio iz prve, bas iz razloga sto sam video taj deo sto mu ga dodje neka aukcija. Medjutim, ujak me nazvao pre dva dana i rekao da na tom sajtu nadjem zelenu Astru, 11/98, kojoj se vidi zadnji deo na preview slicici... a to je ta. Isao je da ga pogleda i juce ga kupio za nesto malo preko dve hiljade evra + ne znam koliko cemo jos puci za prevod i ostalo. Nemam pojma zasto pise da je prodata za 4500 franaka.Inace, presao bi' ja i vise od 10 hiljada do kraja godine, samo kad bi' imao da sipam :D Edited by Zli Gli
Link to comment

Stigla Astra pa aj da obesim i ovde neke slicice... Trenutno je bez tablica, treba da se prevede i tako to.2193ky.jpg+ http://i40.tinypic.com/33dfbwj.jpg http://i41.tinypic.com/dxo7xx.jpg http://i42.tinypic.com/sv5gg9.jpgEvo ga i motor:http://i41.tinypic.com/1z67a11.jpg http://i41.tinypic.com/5fllx2.jpg http://i41.tinypic.com/33zbfo7.jpg http://i42.tinypic.com/i6gjea.jpgJel se ovde vidi ta usisna grana tj. da li je plasticna ili neka druga? Pitam zbog plina, naravno, jer ako mora neki sekvent od mnogo evra mogu samo da se slikam, dok bi za obicni nekako i moglo da se nategne.

Link to comment

Lep autic, ima sad fora da se registruju i stariji od 2001, odnosno moze i da nije Euro 3.Grana je metalna, ali bilo bi bolje ugraditi sekvent koji nije vise tako skup.

Link to comment

Plinjaru možeš ugraditi i na 1,4, nije problem. Pališ ionako sa benzinom, tako i krećeš.. Ja imam Twinport 1,4, i ta Astra s tim motorom malo kuburi sa momentom na malim brzinama (tj. niskim okretajima), ali ja to riješim jednostavno - dodam joj više gasa i po potrebi malo stišć3m kuplung da se zbog toga baš ne džilitne, jel.. :D Tako i ti možeš riješit i tih 10% minusa u snazi s plinom.. :lol:

Link to comment

Druze Rodzere, siguran sam da si ti to sve lepo objasnio i da ima logike ali ja to nista ne kapiram. Momenat na malim brzinama/obrtajima, kuplung, 10% minusa... spanska sela za mene, balvan sam po tom pitanju (i po mnogim drugim pitanjima ali to sad nije tema). Razumeo sam samo ovo dzilitanje :D ?

Grana je metalna, ali bilo bi bolje ugraditi sekvent koji nije vise tako skup.
Meni je receno da sekvent ide od 650 evra pa navise, sto mu ga dodje bar duplo skuplje od obicnog. Moj drug je za Alfu 156-icu platio cak 1200. Edited by Zli Gli
Link to comment

Ipak, bolji je sekvent - i dobro se raspitaj ko to kvalitetno radi, danas svaki priučeni majstor oglašava sebe stručnjakom. Imaš jedan auto forum - cbc, pa nađi koji su kvalitetni, i sve o gasu uopšte. Samo, pošto ta instalacija nije jeftina , preračunaj kad će ti se isplatiti, ako ne voziš mnogo, nema svrhe

Link to comment

Dobro su ti rekli za sekvent - za 650 mozes da dobijes sasvim pristojan sistem. Sto se tice obrtnog momenta, samo ce ti se kasti... ;) , ali nije ti to sada prioritet. Lepo ti da se navozas u ovoj Astrici, pa bice vremena i za neki ozbiljniji motor.Kad ti auto stigne, valjalo bi odraditi veliki servis, pregledati trapove...Elem, poslao sam ti na PP gde bih ja ugradio plinski uredjaj jer su ljudi bas profi.

Link to comment
Dobro su ti rekli za sekvent - za 650 mozes da dobijes sasvim pristojan sistem. Sto se tice obrtnog momenta, samo ce ti se kasti... ;) , ali nije ti to sada prioritet. Lepo ti da se navozas u ovoj Astrici, pa bice vremena i za neki ozbiljniji motor.Kad ti auto stigne, valjalo bi odraditi veliki servis, pregledati trapove...Elem, poslao sam ti na PP gde bih ja ugradio plinski uredjaj jer su ljudi bas profi.
posalji i meni.ja sam na kraju kupio megana benzinca 1.6 16V iz 2006 sa 70 tisuca km na satu, kupljen i odrzavan kod nas, za 7500 evara. presao sam oko 3 tisuce (vozio ga na par sluzbenih umesto sluzbenog, cisto da ga isprobam malo) i mnogo lepo ide. Na otvorenom trosi izmedju 6 i 6.5, na autobanu pri brzinama od 150+ oko 8 ali zato u gradu pri prosecnoj brzini od 18 kmh, celih 11. buduci da ce ga zena 90% vremena terati po gradu, plin ce mi se relativno brzo isplatiti.
Link to comment
Kad ti auto stigne, valjalo bi odraditi veliki servis, pregledati trapove...
Auto je kod nas od subote samo sto jos nema tablice. Ujak je dosao u Bosnu u cetvrtak a u petak je u Brckom uradio veliki servis i jos ponesto pa je sad valjda sve utegnuto.
Link to comment
ja sam na kraju kupio megana benzinca 1.6 16V iz 2006 sa 70 tisuca km na satu. Na otvorenom trosi izmedju 6 i 6.5, na autobanu pri brzinama od 150+ oko 8 ali zato u gradu pri prosecnoj brzini od 18 kmh, celih 11. buduci da ce ga zena 90% vremena terati po gradu, plin ce mi se relativno brzo isplatiti.
boldovano mi nikada nece biti jasno. jel to potrosnja prema board computeru ili izmerena? svojevremeno sam vozio godinu dana nissana micru koji je trosio kao upaljac u svakoj varijanti sem na brzinama od 150 (recimo da je to bilo blizu maximalne), kada je rutinski isao na 10l. tesko mi je da zamislim 1.6 benzinac koji pri 150+ kmh trosi 8l, to je blizu realne potrosnje vecine modernih dizela litraze oko 1.9-2.0 na velikim brzinama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...