Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Mini je mnogo gotivna gradska zujalica, ali zaista preskupa. Namenjena je onima koji imaju dovoljno novca za smekerski drugi, treci...auto.

Link to comment
ja vozio...i to onaj sto se sam gasi na semaforu kad stanes i ubacis u ler...dobro ide mini, tvrd menjac, gasa da stiskas koliko ti volja i bas sportski osecaj...ali je krut do jaja i uopste nije udobno voziti ga...ipak, najgore od svega je enterijer, onaj neuspesni pokusaj redizajna ne znam ni ja cega, ogromni obrtometri sa belom pozadinom i crvenim svetlima...siva plastika, podizaci, rucke i komandna tabla su ispod svakog nivoa...kada bih se obreo u unutrasnjosti tog automobila dok je ugasen motor i da ne znam kako izgleda spolja, mislio bih da je neko kinesko sranje......naravno, ljubiteljima bmw-ovih motora nije presudna udobnost i enterijer vec sportska voznja, ona se zaista oseca i cuje...snaga izbija i u najmanjem kontaktu sa gasom, i bas je bilo dobro dzibriti ga :D......ali neuporediv je sa fabiom, ona pored minija deluje kao konjska zaprega sto se tice brzine...ali zato ima najmeksi menjac na svetu, duboke papuce, potpuno je prilagodjena gradskoj voznji i nije neudobna (do 200 km voznje :) )...ne zelim da direktno poredim ova dva vozila, nema smisla naravno...ali za pare koje kosta mini, uvek bih kupio duplo bolji auto, i to u klasi iznad...a za pare koje kosta fabija, ne moze da se kupi bolji...da ne spominjem kako je mini cak duplo skuplji...
eh sad za gašenje na semaforu prvi put čujem al mi tek ovo za enterijer ne pije vodu. u svim kolima je plastična tabla, a kod minija imaš makar opciju da bude hromirana. i možda sam subjektivan ali izgleda fenomenalno - pokušaj je svakako redizajna starog minija to je valjda ocigledno. kakav god dan bio i u kakvu gužvu uleteo mene pogled u taj enterijer uveseli. vožnja minija je gušt meni nemerljiv s sličnim autima. pričao sam skoro s likom koji je prodao '03. cooper s i uzeo za te pare novog swifta. kaže išlo je to lepo, nikakvih problema, čak i udobnije. imao je samo 1 problem - mrzeo je da ga vidi očima kad sedne u njega ujutro. i prodao posle 6 meseci da bi uzeo ponovo mini..
Link to comment
ja vozio...i to onaj sto se sam gasi na semaforu kad stanes i ubacis u ler...dobro ide mini, tvrd menjac, gasa da stiskas koliko ti volja i bas sportski osecaj...ali je krut do jaja i uopste nije udobno voziti ga...ipak, najgore od svega je enterijer, onaj neuspesni pokusaj redizajna ne znam ni ja cega, ogromni obrtometri sa belom pozadinom i crvenim svetlima...siva plastika, podizaci, rucke i komandna tabla su ispod svakog nivoa...kada bih se obreo u unutrasnjosti tog automobila dok je ugasen motor i da ne znam kako izgleda spolja, mislio bih da je neko kinesko sranje......naravno, ljubiteljima bmw-ovih motora nije presudna udobnost i enterijer vec sportska voznja, ona se zaista oseca i cuje...snaga izbija i u najmanjem kontaktu sa gasom, i bas je bilo dobro dzibriti ga :D......ali neuporediv je sa fabiom, ona pored minija deluje kao konjska zaprega sto se tice brzine...ali zato ima najmeksi menjac na svetu, duboke papuce, potpuno je prilagodjena gradskoj voznji i nije neudobna (do 200 km voznje :) )...ne zelim da direktno poredim ova dva vozila, nema smisla naravno...ali za pare koje kosta mini, uvek bih kupio duplo bolji auto, i to u klasi iznad...a za pare koje kosta fabija, ne moze da se kupi bolji...da ne spominjem kako je mini cak duplo skuplji...
sve se slazem, naravno da su mini i fabia 2 razlicita sveta, nema spora ali licno mi seva avatar za "cool" koji kupujes time sto sednes za kokpit novog minija. pile of bullshit, zna se sta ce da vozi onaj koga zanima old school autenticnost, sigurno ne vozilo koncipirano kao drugi auto ribica istocnoevropskih gangstera i vlasnike marketinskih agencija & fensi advokatskih komora u krizi srednjih godina. zato sam pomenuo fabiu - za mene je u ovom teroru dizajn i lafstajl kulture vrsta licnog stava voziti jednu najobicniju gradsku izdrzljivu underestimated zapregu u vidu fabie (micre, yarisa, mazde 2, itd) da sad ne elaboriram 103 seksipilnija resenja od minija za one koji bas moraju da se kurce izborom, od mazde miate do originalnog fiata 500.jedan komad minija imamo u siroj familiji tako da sam imao dovoljno sanse da skapiram da ne znam cemu sluzi to vozilo, sem za ordinarno kurcenje i lecenje kompleksa. da, vuce kao katapult, tvrdje je od najtvrdjeg i najgoreg VW-a, zadnje sediste moze da posluzi u iste svrhe u koje sluzi podrum u tarantinovim filmovima. za iste pare se kupuje odgovarajuca "3" bembara ko hoce auto sa velikim A.
Link to comment
sve se slazem, naravno da su mini i fabia 2 razlicita sveta, nema spora ali licno mi seva avatar za "cool" koji kupujes time sto sednes za kokpit novog minija. pile of bullshit, zna se sta ce da vozi onaj koga zanima old school autenticnost, sigurno ne vozilo koncipirano kao drugi auto ribica istocnoevropskih gangstera i vlasnike marketinskih agencija & fensi advokatskih komora u krizi srednjih godina. zato sam pomenuo fabiu - za mene je u ovom teroru dizajn i lafstajl kulture vrsta licnog stava voziti jednu najobicniju gradsku izdrzljivu underestimated zapregu u vidu fabie (micre, yarisa, mazde 2, itd) da sad ne elaboriram 103 seksipilnija resenja od minija za one koji bas moraju da se kurce izborom, od mazde miate do originalnog fiata 500.jedan komad minija imamo u siroj familiji tako da sam imao dovoljno sanse da skapiram da ne znam cemu sluzi to vozilo, sem za ordinarno kurcenje i lecenje kompleksa. da, vuce kao katapult, tvrdje je od najtvrdjeg i najgoreg VW-a, zadnje sediste moze da posluzi u iste svrhe u koje sluzi podrum u tarantinovim filmovima. za iste pare se kupuje odgovarajuca "3" bembara ko hoce auto sa velikim A.
:lol: definitivno pdf automobilizam izvlaci ono najsabanskije iz muskarca, etiketiranje i shabloni po pijacnom principu. a ja se jos cudio patkometriji u vezi fiata i alfe s prethodne strane.. jebga nemamo jos advokatsku komoru al kao 1 istocnoevropski gangster i u ime ribice obecavam da cim obavim kurcenje i komplekse teramo auto na pijac i menjamo za bembaru. uopste ne zelim ni da pomislim sta to moze biti old skul autenticnost, prednosti "originalnog" fiata 500, i 103 seksipilnija resenja u dobu gde kola lice jaje jajetu..e svasta :puke:
Link to comment
:lol: haha care, pa podrazumeva se da su forumski vlasnici minija supercool i izuzeti od svih gore iznetih prerogativa za vlasnistvo nad istim. nismo dosli da se vredjamo....:)o old school autenticnosti, imas i na ovom pdfu par topika koji se bave time...
Link to comment
eh sad za gašenje na semaforu prvi put čujem al mi tek ovo za enterijer ne pije vodu.
..mozda nisam lepo objasnio, gasenje na semaforu je dobra fora...neki energy saver i eko friendly sistem koji gasi motor kada auto stoji u leru...cim stisnes kvacilo da ubacis u brzinu, upali se...i radi, neverovatno je da dok stisnes kvacilo do kraja, kao da nije ni bio ugasen...a za enterijer stojim iza svake reci, te hromirane ivice ne znace puno kada su prekidaci i podizaci siva plastika, koja zbog retro fazona viri svuda po kolima......meni je mini odlican auto za zezanje, smekerski, brz i lep spolja...kratke voznje po gradu mogu da kompenzuju neudobnost, ako taj grad nije beograd...ovde, odose bubrezi...plus, za dvaes' i kusur soma koliko kosta, nije mi ni u prvih 10 zelja u tom rangu......i mislio sam da ne mislim lose o vlasnicima minija kao gazza, ali kad bolje promislim i skapiram da se za te pare moze kupiti insignia, definitivno moram da se se zapitam kakvi to motivi moraju stajati iza kupovine 1 minija :D... Edited by BigLebowsky
Link to comment

Al se zapenilo oko 1 Malog... :D 'bem liga, da kosta, kosta...., ali ko moze da priusti auto te velicine i namene, za tu lovu...why not. Valjda ta lova sluzi tome da se prijatno osetis u parcetu lima i plastike, u kome svako od nas provodi sve vise vremena. Prosle godine sam na sajmu sebi priustio jednu vespicu..., nit je najbrza, nit najmanje trosi, nit joj je obrtni moment........,nit sam planirao da kupim motor dok je nisam video, ali sam svaki put nakezen dok je vozim...., a kostala je vise od slicnih u tom rangu. Kao sto neko gleda prakticnost, tj. velicinu gepeka, potrosnju, krade li se, da li ubrzava za 8.5 ili 9.1....., meni je najbitnije da se prijatno osetim u tome za sta sam izdvojio kes, a da pri tome nije kanta...., a Mali to sigurno nije...

Link to comment
..mozda nisam lepo objasnio, gasenje na semaforu je dobra fora...neki energy saver i eko friendly sistem koji gasi motor kada auto stoji u leru
a pa to bmw ugradjuje u poslednjih par godina, tzv. stop start engine. neki nasi se silno cudili kako ne strada motor, anlaser, istrosi akumulator i sl. al za sad se pokazao da radi.ja to nemam jer je 1st gen mini `03.
te hromirane ivice ne znace puno kada su prekidaci i podizaci siva plastika, koja zbog retro fazona viri svuda po kolima...
ma i prekidaci i podizaci su hromirani, nisi ti to dobro video :P
definitivno moram da se se zapitam kakvi to motivi moraju stajati iza kupovine 1 minija :D...
motiv da ga i posle 2 godine cuvamo kao i prvog dana, i da se uglavnom i dalje okrenemo za njim kad ostane na parkingu :)sto se cene i odrzavanja tice, jebga, parent fabrika je takva kakva je, ovlasceni servis moze i ne mora, s obzirom na pokazani reliability ni polovan nije losa investicija.. ako ga neko zeli, opcije su brojne. licno sam ga uvezao sam, i na konto povoljne pocetne cene se prepustio redovnom servisu kod ovlascenog.
Link to comment
motiv da ga i posle 2 godine cuvamo kao i prvog dana, i da se uglavnom i dalje okrenemo za njim kad ostane na parkingu :)
:thumbsup: Veoma bitna stavka za mene...Svaka cast za Mini, koji motor imas - 1.6 120KS?
Link to comment

1.6 130hp @ 5900rpm uz pomoc hvaljenog bluefin chipau pitanju je mini one, koji u 1st gen minijima deli isti tritec motor s kuperom za razliku od 2nd gen 2007 modela u koje su poceli da ugradjuju 1.4l

Link to comment
Jel ima neko iskustva, direktan ili indirektna sa Ford Ka?Imam priliku da uzmem jedan odličan primerak za 2600e, odlično očuvan, 98' godište...
Znam da su imali jednu od najboljih kampanja ikada. Doduše za SportKa, al dobro, vredi pogledati...
Link to comment
Znam da su imali jednu od najboljih kampanja ikada. Doduše za SportKa, al dobro, vredi pogledati...
šteta što nisu pobili više životinja, možda bi im prodaja bila uspešnija.
Link to comment

nudi mi se C5 , 120 000, 2004, 1,9 ccm, full oprema, sa desnim volanom za 3 500 evaraa komplet prebacivanje komandi na levo je kazu, 1 200 eda li se isplati, odnosno, kako ta operacija utice na kvalitet voznje i bezbednost auta?

Link to comment

Pričali pre nekoliko strana o tome, ja imao slično nešto ponuđeno, al izgleda da se nikako ne isplati i da je vrlo rizična operacija to prebacivanje. Jedino da voziš sa desnim volanom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...