Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Fabia 1.9 TDI je ludilo od auta. Lagana, a jaka ko konj. Ne kvari se i jeftina za održavanje. Za po gradu dušu dala, a ne može se reći ni da je neudobna za duža putovanja, poredeći sa klasom naravno.
ok, fabia je u igri.
Link to comment

licno 1.9TDI opcija samo za fabiu karavan. za hatchback verziju to je prejak motor za tu karoseriju, 101KS, uz takav - radikalno kamionski - nacin prenosa obrtnog momenta u niskim brzinama (2. i 3.) koji uvek od tog motora ostavlja utisak da je jaci za 20-30 konja nego sto jeste. za to ipak mora traktorska sasija starije VW brace. vozio sam to po CG putevima jedno leto i nisam se najbezbednije osecao, posto je stalno delovalo kao da su motor i ostatak vozila 2 zasebne celine i da je pitanje trenutka kada ce motor krenuti svojim putem. naravno, u opciji malo agresivnije voznje - ko ima laku nogu, kein problem.

Link to comment

Jeste malo divlja, al meni se to sviđa. :) Uglavnom sam je ganjao po BGu i tu je savršena za prestrojavanja, uvaljivanja, preticanja... lepi za sedište. Meni je super i za parkiranje, visok, mali aršlag i prilično pregledan.Teža karoserija bi ga umrtvila, ali za otvoreni put i dugoročno gledano bi mu valjala.

Link to comment
A nije nikad ispravan. Alfa je teško sranje od auta. Kao i Lancia. Fiat je manje sranje, ali opet sranje.
Da, da, imala od moje zene brata ujaka cerka, pa mi prico njen komsija, inace dobar majstor...Fabia je mozda dobar i pouzdan auto, ali bezlican do bola. Prethodnu i mogu da istrpim, ali ovu novu nikako.
Link to comment

Moj drug pokusava da proda 156-icu... 2002. je godiste, 1.8TS sa 142KS, ima ugradjen sekvent plin (ili tako nekako, placen 1200 evra) i trosi 11-12 litara. Uradjen je valjda veliki servis i jos svasta ponesto, menjani neki delovi koji su ga kostali pravo malo bogatstvo... Uglavnom, sve je maksimalno utegnuto ali do sada ga je izasla vise od 10 hiljada a pitanje je da li bi dobio i 6 500, s tim sto je on ne da ispod 7. Sjeb'o se covek samo tako.cveletovaalfa.th.jpgJos jedan drug ima isto Alfu ali 166-icu, dizela 2.4 JTD i to neku trecu generaciju, ma sta to znacilo. Jednom sam seo u ono da me provoza i nikad vise, ubija kako vuce. Ko hoce da se kvalitetno samoubije i da ode sa stilom, jedan od boljih nacina je u 166-ici.

Link to comment
Da, da, imala od moje zene brata ujaka cerka, pa mi prico njen komsija, inace dobar majstor...
Pa vidim da pričaš bez veze. Sad mi je jasno zašto.
Link to comment
fabia je super, i bas je seksi voziti revitalizovani predratni brend napravljen na dobroj platformi, narocito u poredjenju sa raznim nasviranim poluraspadima. uvek bi pre to vozio nego mini cooper S.
:blink: da li si zaista vozio Mini-a S???
Link to comment
Da, da, imala od moje zene brata ujaka cerka, pa mi prico njen komsija, inace dobar majstor...Fabia je mozda dobar i pouzdan auto, ali bezlican do bola. Prethodnu i mogu da istrpim, ali ovu novu nikako.
:thumbsup: otprilike, 95% je uzelo matoru i izdrkanu, sto je najbitnije jako lose odrzavanu.....@Zli..to sto trosi 11-12 je normalno, bilo koji VW 1.6 benzinac ume da potrosi i vise....
Link to comment
Pa vidim da pričaš bez veze. Sad mi je jasno zašto.
Za razliku od tebe vozim Fiata, clan sam Fiat-Lancia kluba Srbija, poznajem na stotine ljudi koji poseduju te automobile, takodje dosta njih iz Alfa kluba Srbija.Jel vi stvarno mislite da smo svi mi idioti, mazohisti, da smo bolesni u glavu sto vozimo "italijanko djubre"? Ja sam sa 43 godine svasta vozio u zivotu, i sledeci auto ce biti Alfa. Stilom nisam razocaran uopste, iako sa imao i Golfa i Audija."Delovi za Alfu kostaju pravo malo bogatstvo."Zavisi kako se pogleda. Znas li koliko kostaju originalni delovi za Golfa 2002, Hondu 2002? Ne puno manje, ako ne i vise.Istina je da je Alfa specifican auto koji ne trpi improvizacije, tipa, delovi sa kioska-majstor komsija.Na kraju, sve je do filozofije.Srbi uglavnom, kada imaju 5.000 evra, jure auto od 6.000, pa ih posle boli glava.Mislim, muka mi je vise od tih sterotipa, al me uvek neko navuce. Posebno recenica "taj i taj auto je sranje". Edited by The Ghost
Link to comment
@Zli..to sto trosi 11-12 je normalno, bilo koji VW 1.6 benzinac ume da potrosi i vise....
Nisam ni rekao da je nenormalno, to sam pomenuo cisto radi reda :D
Link to comment
:blink: da li si zaista vozio Mini-a S???
ja vozio...i to onaj sto se sam gasi na semaforu kad stanes i ubacis u ler...dobro ide mini, tvrd menjac, gasa da stiskas koliko ti volja i bas sportski osecaj...ali je krut do jaja i uopste nije udobno voziti ga...ipak, najgore od svega je enterijer, onaj neuspesni pokusaj redizajna ne znam ni ja cega, ogromni obrtometri sa belom pozadinom i crvenim svetlima...siva plastika, podizaci, rucke i komandna tabla su ispod svakog nivoa...kada bih se obreo u unutrasnjosti tog automobila dok je ugasen motor i da ne znam kako izgleda spolja, mislio bih da je neko kinesko sranje......naravno, ljubiteljima bmw-ovih motora nije presudna udobnost i enterijer vec sportska voznja, ona se zaista oseca i cuje...snaga izbija i u najmanjem kontaktu sa gasom, i bas je bilo dobro dzibriti ga :D......ali neuporediv je sa fabiom, ona pored minija deluje kao konjska zaprega sto se tice brzine...ali zato ima najmeksi menjac na svetu, duboke papuce, potpuno je prilagodjena gradskoj voznji i nije neudobna (do 200 km voznje :) )...ne zelim da direktno poredim ova dva vozila, nema smisla naravno...ali za pare koje kosta mini, uvek bih kupio duplo bolji auto, i to u klasi iznad...a za pare koje kosta fabija, ne moze da se kupi bolji...da ne spominjem kako je mini cak duplo skuplji... Edited by BigLebowsky
Link to comment
neverovatno je koliko na ovom topicu patkometrije i pijacnih predrasuda :huh:
Zasto te to cudi u zemlji, a i sire, u kojoj prosecan muzjak lakse prizna da je los u krevetu nego da lose vozi?
Link to comment
ja vozio...i to onaj sto se sam gasi na semaforu kad stanes i ubacis u ler...dobro ide mini, tvrd menjac, gasa da stiskas koliko ti volja i bas sportski osecaj...ali je krut do jaja i uopste nije udobno voziti ga...ipak, najgore od svega je enterijer, onaj neuspesni pokusaj redizajna ne znam ni ja cega, ogromni obrtometri sa belom pozadinom i crvenim svetlima...siva plastika, podizaci, rucke i komandna tabla su ispod svakog nivoa...kada bih se obreo u unutrasnjosti tog automobila dok je ugasen motor i da ne znam kako izgleda spolja, mislio bih da je neko kinesko sranje......naravno, ljubiteljima bmw-ovih motora nije presudna udobnost i enterijer vec sportska voznja, ona se zaista oseca i cuje...snaga izbija i u najmanjem kontaktu sa gasom, i bas je bilo dobro dzibriti ga :D......ali neuporediv je sa fabiom, ona pored minija deluje kao konjska zaprega sto se tice brzine...ali zato ima najmeksi menjac na svetu, duboke papuce, potpuno je prilagodjena gradskoj voznji i nije neudobna (do 200 km voznje :) )...ne zelim da direktno poredim ova dva vozila, nema smisla naravno...ali za pare koje kosta mini, uvek bih kupio duplo bolji auto, i to u klasi iznad...a za pare koje kosta fabija, ne moze da se kupi bolji...da ne spominjem kako je mini cak duplo skuplji...
mozda subjektivno gledam, ali mi je Mini u tom fensi-smensi segmentu najbolji..., imao sam Bubu, vozio Ficu...., nije isti segment sa Fabijom pa mi je neuporediv, ali je generalno skroz OK...., pogotovo S varijanta...ne znam na kakav si enterijer navikao, ali je u Miniju za taj segment zadovoljavajuc... Edited by nexus13
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...