Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

kad budu imali bolje rukovodioce i revizore, pice i bolje pivo. pardon, sljemace.
Eh, oni šljemaju lozu uz mezetluk, šljapkajući sekretaricu po guzi.Valjda je bilo jasno da se zajebavam, jbt. Godinama dobijem nagon za povraćanje kad čujem "kakva plata takva vrata" i slične priče o radnicima ovde. Ne može jugić da bude VW kad se sklapa na proizvodnoj traci u koji je u zadnjih 20 godina uloženo 11 evra. Da ne pričam što isti ti "dunđeri" čine dobar deo radne snage u VW fabrikama u Nemačkoj.
Link to comment

Ne kontam. Primedba se nije odnosila da su to djubrad od ljudi, vec na nesto sto ima smisla. O tome zasto i kako se moze raspravljati i to jeste problem drustvaSto se tice proizvodnih traka... Milan Blagojevic Smederovo (inace proizvode smederevce) je proizvodio Candy ves masine na proizvodnoj traci koju su uvezli, a potom je i sklopljena od ljudi koji su je uvezli, a sve je bilo proracunato po MTMu (svaki potez radne snage je maksimalno optimizovan, od hvatanja srafa do recimo rotiranja predmeta na traci) i pored toga su imali dosta problema u proizvodnji, veci broj skarta i duze vreme proizvodnje. Problem je naravno bila 'motivisanost' radne snage. Inace petkom cela fabrika donosi stvari koje peru u tim masinama. Tako ih testiraju

Edited by Hustler
Link to comment
Ne kontam. Primedba se nije odnosila da su to djubrad od ljudi, vec na nesto sto ima smisla. O tome zasto i kako se moze raspravljati i to jeste problem drustvaSto se tice proizvodnih traka... Milan Blagojevic Smederovo (inace proizvode smederevce) je proizvodio Candy ves masine na proizvodnoj traci koju su uvezli, a potom je i sklopljena od ljudi koji su je uvezli, a sve je bilo proracunato po MTMu (svaki potez radne snage je maksimalno optimizovan, od hvatanja srafa do recimo rotiranja predmeta na traci) i pored toga su imali dosta problema u proizvodnji, veci broj skarta i duze vreme proizvodnje. Problem je naravno bila 'motivisanost' radne snage. Inace petkom cela fabrika donosi stvari koje peru u tim masinama. Tako ih testiraju
ja mislim da si ovo izmislio. znajuci ko je vlasnik MBS, sumnjam da tamo postoji problem motivacije radnika, sem ako gazda nije imao vaznija posla od "motivisanja"
Link to comment
Da, al ne koriste torque wrench, dakle dunđerski se radi. A garant i šljemaju Jagodinsko pivo usput.
jagodinsko, zar to jos postoji? moguce da haluciniram ali mi se javlja da je 1 čiča morao biti ubiven kao zrtva tranzicije
Link to comment
jel neko ovde bio u proizvodnom pogonu neke vece drzavne firme... ikada?
Bio ja u jednoj velikoj fabrici pre i posle privatizacije. Nema veze sa "mentalitetom", uz dobar menadžment i motivaciju sada rade kao švajcarci. Doduše, jedna od prvih stvari koju su uveli je random dreger na ulazu, al to je legitimno, jelte...A inicijator ove rasprave je naravno uveren u poslovičnu italijansku odgovornost, preciznost i kvalitet izrade, pa će mu punto sada biti lošiji jerbo ga rade naši "dunđeri"... :wacko:
Link to comment

Debelo sad idem u offtopic, al malo o našim "dunđerima", npr. ovim. Svaki mašinski ing, a ovde ih ima dosta koliko znam, može vam reći koliko je jebeno napraviti mašinu koja radi na 330 hiljada obrtaja u minuti. Uz dobru tehnologiju i dobar menadžment svaki zaposleni će biti dobar radnik.

Link to comment
Da ne pričam što isti ti "dunđeri" čine dobar deo radne snage u VW fabrikama u Nemačkoj.
sta pricas, molim te. <_< svakom dobronamernom coveku je poznato da tamo radnici rade u belim rukavicama, uz betovenovu muziku na zvucnicima, a u pauzama citaju Nicea.
Link to comment
Bio ja u jednoj velikoj fabrici pre i posle privatizacije. Nema veze sa "mentalitetom", uz dobar menadžment i motivaciju sada rade kao švajcarci. Doduše, jedna od prvih stvari koju su uveli je random dreger na ulazu, al to je legitimno, jelte...A inicijator ove rasprave je naravno uveren u poslovičnu italijansku odgovornost, preciznost i kvalitet izrade, pa će mu punto sada biti lošiji jerbo ga rade naši "dunđeri"... :wacko:
Debelo sad idem u offtopic, al malo o našim "dunđerima", npr. ovim. Svaki mašinski ing, a ovde ih ima dosta koliko znam, može vam reći koliko je jebeno napraviti mašinu koja radi na 330 hiljada obrtaja u minuti. Uz dobru tehnologiju i dobar menadžment svaki zaposleni će biti dobar radnik.
Pa sama cinjenica da su uveli alko kontrole po fabrikama dosta govori o sadasnjoj situaciji. Stvar naravno jeste do kvaliteta upravljanja. Da li ce se to promeniti sa Fiatom? - verovatno hoce, ali mi je sasvim jasno da neko moze da sumnja u to, pogotvo ako je obilazio ta mesta.
ja mislim da si ovo izmislio. znajuci ko je vlasnik MBS, sumnjam da tamo postoji problem motivacije radnika, sem ako gazda nije imao vaznija posla od "motivisanja"
sad mi je jasno sto se toliko cesto kacis, taj divan stav. posetio sam firmu 2005.,2006. gledao proizvodni proces, citao dokumentaciju sa radnih mesta, posto nisu mogli da nam daju za ceo proces. Inace kada smo kod organizacije proizvodnje i menadzmenta, ovde su tada stojali sitni delovi za proizvodnju sporeta. Uredno slozeni, iza kontejnera koji su se morali sklanjati svaki put da bi se moglo proci i radnik je morao da ustaje sa proizvodne trake. Zamalo po kanbanu, a?resizeofdscn0853lu7.jpgI naravno na kraju zasto sam i usao u celu pricu i zasto imam ovakav stav izmedju ostalog - radnik koji nas je vodio bas kroz 'milan blagojevic' je bio pijan, a bio sam i jos u nekoliko velikih kompanija Edited by Hustler
Link to comment
  • 2 weeks later...

24 sata u posedu astre sa CDTI 1.9 motorom od 150KS. common rail revolucija na delu,vozilo od 1. do 3. brzine vuce kao dizel a od 4. do 6. kao japanski benzinac. medjuubrzanje sa 140 na 200 direktno kao BMW-ov sestak. jedini problem je sto je opel, sve ostalo je do OO. ko ne leci komplekse kroz bedz automobila, ovo je najbolja zabava za najmanje para (ako se kupuje s/h) koja mi pada na pamet.

Link to comment
24 sata u posedu astre sa CDTI 1.9 motorom od 150KS. common rail revolucija na delu,vozilo od 1. do 3. brzine vuce kao dizel a od 4. do 6. kao japanski benzinac. medjuubrzanje sa 140 na 200 direktno kao BMW-ov sestak. jedini problem je sto je opel, sve ostalo je do OO. ko ne leci komplekse kroz bedz automobila, ovo je najbolja zabava za najmanje para (ako se kupuje s/h) koja mi pada na pamet.
sto problem, kad je takva azdaha??
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...