Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

 

Aj ne zajebavaj...

 

827_web_1.png

 

 

 

U kom smislu slabe? Šta ti treba u stvari, za šta?

Video sam skoro one NG što idu u prozore, sijaju bole oči...

 

Za kuhinju hoću, za iznad radne ploče. Želim one tipa 5050, negde im je srednja jačina.

 

Cekaj znaci oni kad prodaju sa sve ispravljacem onda prodaju neke "slabije" led trake, a kad odvojeno kupis trake onda mozes i jace?

Pitam ozbiljno ne znam...

 

Te sa ispravljačem su uglavnom slabe, da. Baciće dekorativno svetlo, ali ne i funkcionalno.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Za kuhinju hoću, za iznad radne ploče. Želim one tipa 5050, negde im je srednja jačina.

E to da. Ja sam u tu svrhu kupio 1.2m trake, sa 60 dioda i odvojen ispravljač.

Na kraju trake su već bile žice, samo sam ih ušrafio u trafo.

Link to comment

 

Aj ne zajebavaj...

 

827_web_1.png

 

 

 

 

Mene ova kućica asocira na injekcije. Na putu ka dečijem dispanzeru nalazi(la) se časovničarska radnja sa izlogom san snova- stari časovnici sa klatnima, kuglicama što se okreću, kočijama, kukavicom, pa i ovaj termometar. Malo me zamajavaju ispred izloga, pa onda vriska  kad skrenemo s putića na gubilište po bocu.

Edited by halloween
Link to comment

E to da. Ja sam u tu svrhu kupio 1.2m trake, sa 60 dioda i odvojen ispravljač.

Na kraju trake su već bile žice, samo sam ih ušrafio u trafo.

 

Pa to, koliko sam shvatio ne mora se ni lemiti.

Ima jedna radnja u Dušanovoj sa onim što mi treba (5050, toplo belo svetlo) posetiću je ovih dana pa ću javiti kako sve to izgleda.

Link to comment

+1

za toplo belo, al se pisalo na sijalicama već o tome. nije toliko problem temperatura boje koliko bojeni pikovi.

 

 

trake koje idu iznad radne ploče bi trebalo da su jače jer pored dekorativne imaju i drugu funkciju. ja sam kupio 1m i za te kraće dužine je dovoljan ispravljač. ovu što sam uzeo na uglu jgagarina i gandijeve(zelena zgrada) bilo je 900 din. traka i ispravljač, a kako je tek načela kotur onda je tu bio i džek koji se samo utakne u ispravljač.

 

ukoliko uzima(te)š traku za iznad radne površine to posebno naglasi prodavcu zato što postoji traka koja je, da tako kažem, presvučena silikonom da se ne bi mastila i prljala od raznoraznih isparenja. a postoje i nadgradne kanalice, i obujmice, sa sve difuzerima što je oko dodatnih 800-900 din pa to onda izgleda kako bob zapoveda. 

 

traka je samolepiva, a kad i ako rikne vrlo lako može da se zameni sa novom i kvalitet svetla je mnogo ravnomerniji nego se zalepi samo traka bez tih difuzera

 

e

svi ledovi moraju da idu na trafo ili ispravljač

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

E, sada prodaju i sa ispravljačem, to je nova fora, ali su to slabe sijalice. 

Lemiću sam, kako znam i umem  :lolol:

 

 

Kupi onaj najtanji kalaj (idi u neku radnju spec. za elektroniku, npr. ima u V. Ilića preko puta ćoška sa S. Sremčevića), to nije skupo (ne bi trebalo da te košta preko 200 din.). I ako uzimaš od nekoga lemilicu, nađi ako možeš neku sa što tanjim vrhom. Onda odseci dve vrlo kratke žice (< 5 cm) i njih ogoli s obe strane, i onda zalemi na traku (kratke ćeš žice lakše zalemiti). I nikako nemoj da se zajebeš da prvo nalepiš trake pa da onda lemiš naknadno (dakle kada lemiš, proveri da li dobro drži da ne moraš da dođeš u tu situaciju). Tako ćeš dobiti željenu traku (koju si, naravno, prvo isekao na željenu dužinu) sa dva patrljka od žice. Onde uzmeš one spojnice male bele sa šrafčićima (koje koštaju par dinara u svakoj radnji sa šrafovima, alatom i sl.) i u to sa jedne strane turiš žice od trake, a sa druge strane onda žicu koja ide u napajanje, koliko god dugačke treba da budu, da bi razvukao struju od utičnice do trake.

 

Ovo je najlakši pristup, najlakše ćeš zalemiti, a i kratka žica će biti najstabilnija kada se zalemi...ako direktno zalemiš dugačku žicu koja ide iz napajanja na traku, može da ti se desi da opteretiš zalemljene kontakte na traci prevelikom težinom i da se oni posle nekog vremena odlepe.

Link to comment

ma daaaj.

 

upotrebi malo šarma i traži prodavcu da ti da od početka kotrura, tu ćeš imati i džek da se ne maltretiraš sa lemilicom.

 

 

a traka ne može da se seče na mestima kojima baš zamisliš, označena je tamo gde je predviđeno sečenje. mislim da ide na 5 cm.

Link to comment

Ide i na manje od 5 cm, tj. verovanto zavisi od modela trake. Te koje sam ja uzimao su mogle na svaki cm otprilike da se seku.

ovo je ona presvučena silikonom, za mesta koja su podložna vodi i pari.

 

@valkyrie

:thumbsup:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

isuse.

 

Nekome ko u životu nije lemio savetujete da lemi led trake?  

 

Vaso, idi na primer u mikroprinc pre podne kada nema gužve, pitaj lepo šta ti treba. Kam gi traka, kam gi ispravljač, kako se utačinje, ima li kanalice.

 

edit: možda grešim, ali čini mi se da ti 5050 nisu dovoljne za osvetljenje radne površine. super su za seksi dekoraciju, ali ozbiljan rad traži ozbiljno svetlo

Edited by Frile
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...