Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Znaci to su plocice?Ja reko ti "iscrtavao" po malteru? ;) Znaci imaju glazuru?

ma da, samo pređeš krpom i sijaju. još je i fuga siva

;)

 

ceresitov menhetn10

Link to comment

Super :)

 

Nego, da li je neko skorije uramljivao slike ili ogledala? Kako se kreću cene otprilike? Ja sam pre nekoliko godina uramljivala neke papiruse ali je to bilo ono "u staklo pa na nitne", bez rama, pa je bila neka specifična cena. Sad imam neka dva povelika ogledala pa bih da ih uramim a nemam predstavu šta da očekujem u radnji.

Cene su što se mene tiče otišle u nebesa. Ja poslednjih godinu dana slike  koje našaram sam uramljujem, delimično:D tj naručim ramove od majstora neobojene, letvice kakve hoću,  pa ih sama sredjujem u boje koje sam namerila  i posle i sliku uramim. A tako sad pravim i veliko ogledalo.

No ako ti treba relativno povoljna radionica a  vrlo profesionalni majstori , U Bežanijskoj u Zemunu bliže Glavnoj . Ogroman izbor ramova i letvica

Link to comment

Ma de sama da uramljujem ogledala, tim pre što jedno mora nešto i da se sređuje jer se okrnjilo na ćošku.

 

Kumse, super ti sijalice i pločice skroz.

Edited by Valkyrie
Link to comment

Cene su što se mene tiče otišle u nebesa. Ja poslednjih godinu dana slike  koje našaram sam uramljujem, delimično:D tj naručim ramove od majstora neobojene, letvice kakve hoću,  pa ih sama sredjujem u boje koje sam namerila  i posle i sliku uramim. A tako sad pravim i veliko ogledalo.

No ako ti treba relativno povoljna radionica a  vrlo profesionalni majstori , U Bežanijskoj u Zemunu bliže Glavnoj . Ogroman izbor ramova i letvica

 

I ovde:

 

Radionica Fabris
Milentija Popovića 23, Blok 19A
11070 Beograd
+381 11 3112 866
radionica@fabris.rs
 
Ulazi se kroz garaže (ako nisu nešto promenili). To su ti one čokoladne zgrade preko puta Sava Centra. 

 

 
Link to comment

hvala. prosledio sam ćeri da izlicitira. em je veštija u tome, em je red prema roditelju.

ćera mi je izlicitirala u vidu poklona za NG. kol'ko sam video na limundu za 510 RSD. jeftino je prošla.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da li neko zna sta je bilo u zgradi u Vlajkovicevoj 8 pre nego sto je u nju usao Glas javnosti? 

Znam za predratnu i posleratnu istoriju zgrade, ali mi nedostaje period bas pred nastanak Glasa javnosti.

Link to comment

Da li neko zna sta je bilo u zgradi u Vlajkovicevoj 8 pre nego sto je u nju usao Glas javnosti? 

Znam za predratnu i posleratnu istoriju zgrade, ali mi nedostaje period bas pred nastanak Glasa javnosti.

Mislim da je bila neka stamparija, mozda i neki socizdavac, nisam siguran, ali cini mi se da se secam stamparije po imenu 'Glas'...

 

 

Edit: daj nesto blize o istoriji zgrade koju pominjes.

Edited by namenski
Link to comment

Tu je bio list "Pravda" Manojla Sokića, oca Ljubice Cuce Sokić, slikarke, i stric glumice Ružice Sokić.

Zgrada je nacionalizovana, i tu je smešten list "Glas", koji je od 1942. do 1944. radio kao ilegalno komunističko glasilo, a posle rata je pretvoren u dnevni list, valjda organ srpskog Saveza komunista.

U stanu u kome je u toj zgradi živeo Sokić kasnije je nastao i NIN, tu mu je bila prva redakcija.

Link to comment

E pomogao si mi, da, štamparija je bila u pitanju, pala je u stečaj i otkupio ju je 1990. Raja Rodić, tada gazda "ABC produkta". Nova firma ponela je ime "ABC Glas". Štampali su i Šešeljeve knjige.

 

Uh kakav pedigre zgrade, knjiga da se napiše o njoj. 

Link to comment

edit: pogresan topic, ovo hocu da pitam.

eh kad bi jos neka dobra dusa znala istoriju ove zgrade, Savski trg 7...

 

 

Hostel_100.jpg

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...