Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

Jel znas nesto o SCI da mi kazes kolege ga fale a vec mi je muka od instaliranja dok izdodajem sve 3/4 cuke izgubim?

Scientific Linux sam koristila samo na remote serverima, nisam ga nikad instalirala na svom laptopu, tako da ne znam da li ces imati problema sa touchpadom kao kod CentOS-a, ili neki drugi problem prilikom instalacija tvojih programskih paketa. :(

 

za potrebe velikih eksperimenata (LHC u CERN-u, na primer), ukljucujuci interaktivne masine za razvoj softvera i computing clusters, Scientifix Linux odlicno radi. oni ne bi rizikovali sa izborom OS-a.

Link to comment

Pitanje? (ako moze)

Dugo godina sam radio vc++ win, sad sam u drugoj firmi, softver za sivenje i krojenje popud cad/cam -a pisan za lin u py.

Da li je RH besplatan do neke mere (zadnje sam koristio rh 6) a ako nije kakav je SC linux, probao SUSE nije mi se svideo, sad sam na Ubuntu Mate ali je prespor.

Lutam, masina bi mi sluzila samo za py razvoj + django?

 

Baš čudno da ti se SUSE nije svideo. Ja koristim openSUSE 13.1 sa KDE, sve radi perfektno. Testirao sam i probao dosta alata za Python i sve je sjajno funkcionisalo: Eclipse + PyDev, NetBeans + Python plugin, naravno IDLE i neke text editore (npr. moj omiljeni Kate). PyCharm nisam probao. Imam čak i Windows 7 u VirtualBox-u i na njemu Visual Studio 2013 Community Edition.  Čak i on ima neku podršku za Python, nisam još probao. Samo izabereš alat i teraš... :)

 

Osim ovih alata, sve ostalo dobro funkcioniše, openSUSE 13.1 je najbolji OS koji sam koristio, a s obzirom da je izabran za extended community maintenance ne planiram update skoro.

 

Red Hat i klonove nisam odavno probao, ali se sećam da sam uvek davao prednost CentOS-u u odnosu na Scientific Linux.Ne znam kako je sad.

Link to comment

KDE mi ne odgovara na SUSE jednostavno se ne snalazim, yum/apt sam savladao i uvek sam daje/nudi falinke od biblioteka da dodam.

Suse ni ne znam kako nesto iz konzole da dodam zipper?

Da li mogu na task baru  i desktopu da dodam ikonice (kde)? Nisam uspeo da pronadjem.

PY ucim skoro 2 nedelje i kolege su mi dale pycharm, probacu i eclipse posto vidim da django/flask nije podrzan u community verziji.

Do malopre probao Mint i on je ko Ubuntu prespor -> sporo se podize i sporo otvara.

 

Mislio sam da je do drajvera ili mog laptopa ali izgleda da ne umem distro sebi da izaberem.

Link to comment

Baš čudno da ti se SUSE nije svideo. Ja koristim openSUSE 13.1 sa KDE, sve radi perfektno. Testirao sam i probao dosta alata za Python i sve je sjajno funkcionisalo: Eclipse + PyDev, NetBeans + Python plugin, naravno IDLE i neke text editore (npr. moj omiljeni Kate). PyCharm nisam probao. Imam čak i Windows 7 u VirtualBox-u i na njemu Visual Studio 2013 Community Edition.  Čak i on ima neku podršku za Python, nisam još probao. Samo izabereš alat i teraš... :)

 

Osim ovih alata, sve ostalo dobro funkcioniše, openSUSE 13.1 je najbolji OS koji sam koristio, a s obzirom da je izabran za extended community maintenance ne planiram update skoro.

 

Red Hat i klonove nisam odavno probao, ali se sećam da sam uvek davao prednost CentOS-u u odnosu na Scientific Linux.Ne znam kako je sad.

 

bold: iron python, ništa što bih preporučio. s druge strane pycharm je odličan. kao i atom uz instalaciju dobrih proširenja.

Link to comment

bold: iron python, ništa što bih preporučio. s druge strane pycharm je odličan. kao i atom uz instalaciju dobrih proširenja.

Pycharm educational editions je odlican, ko e programirao bukvalno za dan prodje kroz py.

Link to comment

bold: iron python, ništa što bih preporučio. s druge strane pycharm je odličan. kao i atom uz instalaciju dobrih proširenja.

 

Nebitno da li je IronPython ili standardni CPython, ne mislim na upotrebu .NET-a, nego na korišćenje VS kao editora s naprednim funkcijama.  E sad, ni meni se pominjanje Microsofta i Pythona u jednoj rečenici ne sviđa :)  Sad ću da probam  PyCharm

Link to comment

KDE mi ne odgovara na SUSE jednostavno se ne snalazim, yum/apt sam savladao i uvek sam daje/nudi falinke od biblioteka da dodam.

Suse ni ne znam kako nesto iz konzole da dodam zipper?

Da li mogu na task baru  i desktopu da dodam ikonice (kde)? Nisam uspeo da pronadjem.

PY ucim skoro 2 nedelje i kolege su mi dale pycharm, probacu i eclipse posto vidim da django/flask nije podrzan u community verziji.

Do malopre probao Mint i on je ko Ubuntu prespor -> sporo se podize i sporo otvara.

 

Mislio sam da je do drajvera ili mog laptopa ali izgleda da ne umem distro sebi da izaberem.

 

- možeš da koristiš zypper is konzole, mada YaST2 Software Manager lepo radi, a rešiće ti i dependency hell :)

- možeš klasični desni klik i Add to Desktop za ikonicu na dektopu, a možeš i da dodaš widget "folder" i podesiš da prikazuje desktop folder, kao i bilo koji drugi

- možeš da dodaješ panele gde ti odgovara i da dodaš widgete  (npr. možeš na napraviš top panel kao na Gnomu 2)

- ne poznajem ni ja dovoljno sve mogućnosti KDE-a, podesio sam ono što meni treba i to je to :)

- i3 CPU i 4GB RAM laptop s "teškim" KDE sve radi normalno

Link to comment

- možeš da koristiš zypper is konzole, mada YaST2 Software Manager lepo radi, a rešiće ti i dependency hell :)

- možeš klasični desni klik i Add to Desktop za ikonicu na dektopu, a možeš i da dodaš widget "folder" i podesiš da prikazuje desktop folder, kao i bilo koji drugi

- možeš da dodaješ panele gde ti odgovara i da dodaš widgete  (npr. možeš na napraviš top panel kao na Gnomu 2)

- ne poznajem ni ja dovoljno sve mogućnosti KDE-a, podesio sam ono što meni treba i to je to :)

- i3 CPU i 4GB RAM laptop s "teškim" KDE sve radi normalno

Ovo mi ne radi, ima jedna tako da kazem kocka (providna :) ) na ekranu u koju mogu ikone i precice da gurnem, kad nju sklonim desktop prazan.

Valjda si me razumeo :cry:

Link to comment

Nebitno da li je IronPython ili standardni CPython, ne mislim na upotrebu .NET-a, nego na korišćenje VS kao editora s naprednim funkcijama. E sad, ni meni se pominjanje Microsofta i Pythona u jednoj rečenici ne sviđa :) Sad ću da probam PyCharm

Pa VS je ok kao editor ali preglomazan ako se koristi van .net arhitekture. Atom je danas najbolji editor za bilo jezik, sledi Sublime. Atom čak može da se instaliranjem dodataka pretvori u IDE. PyCharm je meni bio bolji od Eclipsea bar kad je Python u pitanju. S druge strane, uvek je to pitanje navike i potreba, kao i afiniteta programera. Recimo, Vi je sjajan i dalje uz naravno proširenja, emacs, itd...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Znam da je VS u virtuelnom Windowsu na Linuxu kao editor za Python ludost, ja ga koristim zbog C#. Samo sam pomenuo da i to postoji :)

 

@bbaza Pretpostavljam da je ta "kocka" widget Folder.  Zar ne možeš da pronađeš u meniju aplikaciju i desnim klikom sa Add to Desktop dodaš ikonicu na desktop? Nisam sad na svom računaru, pogledaću detaljnije podešavanja za Desktop i Folder View večeras

Edited by Velocipede
Link to comment

Probao sam upravo to :frust:  kao na win - u.

Sklonio sam widget sa desktopa i ostade prazan, nista vise nisam mogao da dodam.

 

@teacher

Editore ne volim, IDE mi otvori projekat (vise njih) i lako sa bibliotekama i fajlovima manipulisem.

Inace Pycharm community jje ogranicen pa sam i Eclipse cackao nocas, cini se da je bolje resenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...