Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

nisam proveravao link, ako je tako onda izvini

ok je u ovom slucaju - ovo je bio moj dropbox al' sam isto tako mogao da stavim i link na njihovu "za dzabe" kopiju... ako je to ok onda cu da ga nadjem pa da okacim? Kali je spetakl™ za nas amatere... 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugovi Linuxasi, imam pitanje.

 

Kad udjem u Putty i hocu da editujem virtual fajl u postfixu, koja je komanda za search ili find da ne moram da jurim usere pesaka?

 

Hvala

 

find dirname -name "file.name"

locate file.name

 

možeš i da filtriraš sa grep naredbom

Link to comment

Znam za to.

 

Hocu da udjem u virtual fajl u postfixu.

 

Udjem u     vi /etc/postfix/virtual  i izlista mi gomilu usera i ja treba da nadjem tacno odredjeni da napravim da mu se forwarduje mail na drugu mail adresu.

 

Pa mi treba komanda u putty-ju da ne idem redom nego da odmah nadjem usera koji mi treba.

Link to comment

Kako misliš ne funkcioniše ?  Prijavi neku grešku ili ne nadje to što tražiš ?

 

Ako ne nadje korisnika, možda je postfix podešen da virtualne usere drži negde drugde, u mysql bazi na primer

Link to comment

Ne prijavi gresku, nego se ne desi bas nista...

 

Priznajem, glupo je bilo postaviti pitanje u petak popodne pred praznik. Iscimacu kolegu kad se vrati sa odmora, ako ako mi zatrebate cimacu i vas.

 

Hvala :)

Link to comment

Ako ne funkcioniše ovo što ti je braca rekao, onda nema tog podatka. Dakle, /imekojetrazis i enter. Ako ih ima više na sledeći ispodideš sa malim n, a na iznad sa gornjim

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...