Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

Pa Evince je onaj Ubuntuov default 'Document Viewer' i taj nije u stanju da otvori neke novije PDF fajlove (recimo, vise njih sam downloadovao ovih dana sa opisom radnog mesta i uputstvom za prijavljivanje, i nista ne moze da ih otvori - osim Acrobat Readera - cak ne pomaze ni upload u Google Docs; sve osim Acrobat Readera pokazuje praznu stranu na kojoj pise nesto kao 'upgradeujte na novi Acrobat Reader').Acrobat Reader u virtualnom XP-u u stvari radi odlicno, tako da cu zasad to koristiti.EDIT. Venome i ja volim Okular (i koristim ga) na zalost cak ni on ne otvara ove neke nove PDF fajlove. Zakacio sam jedan za ovaj post, taj npr. Okular ne moze da otvori (izlazi ona poruka "updateujte na Adobe Acrobat Reader")

Edited by Indy
Link to comment

A xpdf koji se isporučuje sa svakim distroom praktično (kao deo X server paketa pratećih alata) ti ne otvara te pdfove?Jeste ružan do zla boga, ali je mali, lagan i brz.Mislim da se inače paket zove xpdf-utils.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
A xpdf koji se isporučuje sa svakim distroom praktično (kao deo X server paketa pratećih alata) ti ne otvara te pdfove?Jeste ružan do zla boga, ali je mali, lagan i brz.Mislim da se inače paket zove xpdf-utils.
Probao prvo sa CLI i izaslo ovo:
asimov@asimov-ubuntu:~$ sudo apt-get install xpdf-utils
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Note, selecting 'poppler-utils' instead of 'xpdf-utils'
poppler-utils is already the newest version.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.
asimov@asimov-ubuntu:~$ 

A zatim uspesno kroz Ubuntu Software Center (btw. xpdf tamo ima samo 2 zvezdice, zato ga nisam ni probao). I, na kraju, xpdf izbacuje ono isto "Please wait..." kao i ostali. :D

Edited by Indy
Link to comment

To je zato što u ovom tvom dokumentu postoje najverovatnije javascript delovi koje pdf-vieweri drugih proizvođača ne razumeju. Bilo je već diskusija kad je Adobe uveo javascript u pdf i dosta protivnika, jer je do sada pdf bio relativno siguran format dokumenta kad je bio "pasivan". Bio je nekoliko sigurnosnih rupa oko toga, pa je neko vreme čak bila preporuka da se u Adobe PDF Readeru u preferences disejbluje Javascript. Bilo bi zanimljivo videti da li taj tvoj Adobe Reader može da otvori dokument ako mu isključiš js.

Link to comment

Moze - iskljucio "Adobe Javascript" u Preferences, i uspesno otvorio onaj pdf odozgo (i jos jedan od iste sorte).Sticajem okolnosti nekoliko poslednjih aplikacija za posao za koje sam skinuo PDF sa neta imaju ovaj isti feature.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jel zna neko nesto vise o Scientific Linux distrou? Nasta to lici, koja je fora s tim... isprobao bih rado u virtualnoj masini, medjutim postoje samo 64 bit verzije, a to znaci nece moze na ovom mom staritetu. (Inace izgleda vrlo probirljiv glede hardwarea... sto mi poslove na kojima se znanje SL trazi cini samo zanimljivijim.)

Link to comment

Da li je neko možda nabasao na nešto od laičke literature za Solaris 11? Оna stručna dokumantacija na Oracleovom sajtu mi je malo preteška za početak a knjiga neće biti do avgusta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...