Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

- video sam da mogu da ostavim ntfs, ali me zanima kako se ponaša u radu.- reference - mislio sam na nešto poput Evernote, Mendeley, Zotero, što ima za Linux (bar ova druga dva). Hteo sam samo da napomenem šta koristim a šta mi ne treba.- hvala za info o okruženju; značilo bi da me neko detaljnije posavetuje šta bi mi bilo bolje s obzirom na konfiguraciju, te moju želju da sistem šljaka što podmazanije. :)
- za ntfs ne znam. to ce morati neko drugi da ti napise ili sam da malo progooglas- najbolje je da sam malo pogledas da li postoje altrnative programima koji su ti neophodni - recimo na alternativeto.net. ali gotovo sam siguran da postoji alternativa za svaki program aa windowsa- i ovo ce ti verovatno neko napisati detaljnije, a do tada mozes malo da se igras sa liveCD-ovima. jesi li razmisljao o fedori? nedavno je izasla nova verzija koja je donela mnogo novosti, a i negde sam procitao da je manje hardverski zahtevna od ubuntua (minta), ali sto se ticve ovoga ne drzi me za rec.
Link to comment

Ja skinuo obe varijante nove Fedore (32 i 64) i na kraju ostao pri Ubuntu-u... ne zato sto nesto fali Fedori, vec sto mi nije bilo dovoljno drugacije da bih se presaltovao.

Link to comment

instalirao ubuntu. simpatican. bilo malo problema pri instalaciji i nije hteo da ga boot-uje posle novog starta, ali to nije moje pitanje (trenutno sam resio problem sa super grub2 diskom). da li postoji neka mogucnost da firefox-ov profil sa sedmice prebacim na ubuntu?izvinjavam se ako je vec bilo o tome ili je pitanje previse glupavo. jasno mi je da 1:1 nije bas izvodljivo, ali neki okolni put gde cu favorite, lozinke preuzeti.

Link to comment
...izvinjavam se ako je vec bilo o tome ili je pitanje previse glupavo. jasno mi je da 1:1 nije bas izvodljivo, ali neki okolni put gde cu favorite, lozinke preuzeti.
pogledaj na firefox help, ako se dobro sećam potrebno je samo prekopirati jedan folder sa windowsa na linux i sve ti je tu bez ikakve glavobolje.
Link to comment

nasao sam idaelno resenje. profil folder je na mestu gde i linux i windows imaju pristup tako da oba sistema koriste isti profil i svaka promena (favorit, pass...) je dostupna na oba sistema. sjajno.ima jos dosta da se prilagodjava (trenutno nemam audio na tv-u koji je povezan hdmi-om i sluzi kao drugi monitor - trazenje resenja je u toku), pa nije iskljuceno da cu i ovde povremeno nesto pitati.

Link to comment

Ako budes hteo jos da se igras, probaj Linux Mint. Ja sam ga upravo instalirao (na moj osnovni laptop - koji ima 2 hard drajva; jedan je Win7 drugi sada linux). Imam ubuntu na drugom laptopu (taj mi je komp. za eksperimentisanje, pa ako nesto zajebem, nije vazno). Kako neko rece (ne znam da li na ovom forumu ili drugde), Mint je kao Ubuntu, samo bez dopunskih gluposti. Izgleda gotovo asketski, ali sve radi iz cuga, barem sve sto sam dosad probao. Meni je ovo najbolje sto sam dosad video od desktop OS-ova.Danas sam bio produktivan - izbacio sam muziku sa svih laptopova (ima ih stogod po kuci, 4) i stavio je na stari eksterni HDD od 200G. Njega sam ustekao u Alcatel router i sad tu muziku mogu da vrtim sa svih laptopa (planiram da jedan - najstari - HP laptop na kom je kubuntu prikacim na muzicki stub kao audio izvor i ostavim ga tamo za svakad; to cemu biti jedina funkcija). (Inace koristim TightVNC na Win laptopima te mogu da se remotujem u linux masine i tamo promenim nesto ako treba - bez da dizem dupe).Interesantno je (da znate, ako se neko bude zajebavao oko istoga) da je adresa routera (u mom slucaju) 10.0.0.138, ali je adresa na kojoj se on odaziva kao fajl server - 10.0.0.137. Namucio me je dok necije tudje iskustvo na istu temu nisam iscackao s nekog linux foruma (Windows7 routera i HDD na njemu pronalazi avtomatski).

Edited by Indy
Link to comment

@indyigram se sa mintom vec par dana.sa ubuntu-om sam krenuo prilicno agresivno, nestrpljivo (ne racunajuci malo igranje pre nekh 6, 7 godina sa rh, uglavnom sam linux pocetnik), nezadovoljan njegovim drajverom za graficku pokusao na silu da instaliram (pocetnicki) ati drajvere...neuspesno - poslao ga u vecna lovista.sa mintom sam strpljiviji pa prvo naucim pre nego sto pocnem da ceprkam.

Link to comment

+1 za Mayu sa MATE-om. Instalirala pre par dana na konfiguraciju iz doba Jure (>7god.), i koliko vidim, za sada mi sve radi out of the box. Me happy. :)

Link to comment

Ima li neko ideju zasto mi, hmmm, "nesto" zvizdi iz kompjutera, ali samo pod Ubuntuom? Drzim ga recimo od pre mesec dana, prvih par dana je neko primetio da nesto pisti, ali sam tek kasnije povezao da se to desava samo kad bootujem Ubuntu, a ne Win. Iskljucio sam jedan od fanova na kucistu i to nije to. Deluje mi sad kao fan od kulera na procesoru, ali nisam siguran. Pomislih i da iz nekog razloga mozda lose regulise brzinu fana, ali Ubuntu prijavljuje ~1300, a u Windowsu cak ~1400 rpm. So that ain't it.A radim samo neke domace pod njim, jerbo mi dosadilo da se drkam sa Cygwinom, tako da kad nesto inace ne ide, ume prilicno da nervira.

Link to comment

Ja bih pre ciljao na frekvenciju grafičke kartice, nego na kulere.Eventualno u interferenciji sa zvučnikom na ploči.

Edited by gotivac
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...