Jump to content
IGNORED

Linux


I*m with the pilots

Recommended Posts

Je li još neko ima problem sa flashom u Ubuntu (embedded youtube, na primer) ? Ima li neki fix?
Ja nemam nikakvih problema (Ubuntu 11.04 64 bit, Firefox 6 ili Chromium 12).
Link to comment
Sačuvaj bože, Unity je smišljen za izuzetno pametne ljude - dizajniran direktno za Stivena Hokinga.
Moжда нисам Стивен Хокинг, или се бар трудим да не будем паметан само изузетно, ал' мени Јединство (Манчестер?) баш одговара... кад укапирам да је то визуелни еквивалент Лончија за Линукс. Једино што уместо алт-размакнице треба да звизнем Њин тастер, и онда почнем да куцам име програма који тражим. И што понекад хоће да нестане ако кликнем где не треба, па испочетка. Много брже од било каквог система менија.
Link to comment

Posle par godina htedoh da opet probam neku od varijanti dizanja Linuksa sa USB fleški i moram da priznam da mi ovaj Puppy deluje odlično. Em što sve šljaka out-of-the-box, em se lagano šteluje. Vrlo elegantno rešenje kad je neka frka sa hard diskom ili kao alternativa.Sutra ću da ga probam na jednoj kanti od pre 5-6 ljeta da vidim kako će da se pokaže, mada će tu možda morati na hard jer ima malo rama (a i nisam siguran da li uopšte ima boot sa USB-a)

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

treba mi pomockompajlirao sam jedan program, ali ne znam kako da napravim putanju.

# Command line
path = sys.path[0]
command = path + "/LabCurves/LabCurves " + "\"" + tempfilename + "\""

kompajlirana verzija se nalazi na ovoj putanji: /home/nikola/Downloads/LabCurvesCopy the python script to your GIMP plugins directoryand alter line 66 appropriately for the location of your compiled version.probao sam klasicnim putem da dodam putanju. izbrisao sam sys.path[0] i dodao: /home/nikola/Downloads/LabCurvesnije uspelo. kako da napravim putanju?

Link to comment
treba mi pomockako da napravim putanju?
kao prvo, stringovi u pythonu se ne mogu mijenjati, ali zato mozes kreirati novedrugo, sys.path[0] je prazan string ako radis u editoru, a sadrzi ime tekuceg direktorija ako koristis skript tvoj program treba da bude nesto kao:---- myprog.py#! /usr/bin/env pythonimport systempfile="PrettyBoys"path = sys.path[0]command = path + "/PrettyGirls/Loves" + "/" + tempfile + "/"print commandtest: chmod +x myprog.py./myprog.py /home/nikola/Downloads/PrettyGirls/Loves/PrettyBoys/pspuno srece s pretty girls ;)
Link to comment
  • 2 months later...

Ima li neko ko je upgradeovao sa Ubuntu 11.04 na 11.10? Isplati li se mlatiti? (Kad sam to jednom probao u virtuelnoj masini, puklo je sve skroz, pa sad nemam zelju da to isprobavam izistinski... osim ako 11.10 nije mnogo bolji... PS. Ne koristim Unity, uopste mrzim cloud).

Link to comment

Nekako mi se cini da Unity mnogo bolje funkcionise na 11.10 nego ranije i to je glavna razlika (kratko sam koristio 11.04). Ne mogu se sjetiti da li je 11.04 imao synaptic ili Ubuntu software center, 11.10 ima ovaj drugi koji je jednostavniji i laksi.Update je jednostavan, par klikova, dobar net i to je to. Jedini problem sam imao sa stampacem, ali sam brzo na netu nasao rjesenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...