Jump to content
IGNORED

Istra - preporuke


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mister No

    31

  • yolo

    13

  • Buck Naked

    12

  • aram

    7

gore_r1_c1.jpgTakođe Momjan.Druže Coltrane, sada si me zainteresovao za Novigrad, tj. Umag Open (iako ne podnosim tenis), iako sam bio u Novigradu i nije me raspametio.
Link to comment
gore_r1_c1.jpgTakođe Momjan.Druže Coltrane, sada si me zainteresovao za Novigrad, tj. Umag Open (iako ne podnosim tenis), iako sam bio u Novigradu i nije me raspametio.
Novigrad je zadnje mesto koje bi te raspametilo, pogotovu je nocu "mrtav", ali su te svirke OK (meni je to bila opcija na 5min od smeshtaja)...shto se tice propratnih dogadjaja oko teniskog turnira nadji neki bolji info, ali nadam se da ce se pojaviti neki anonimni bend koji ce ti se svideti...konkretno: prosle godine je na otvaranju na glavnom terenu bio ultra-mega-giga cert sa Gibonnijem, Ninom Badric, Tonijem Cetinskim, onim tipom iz Parnog Valjka, Oliverom Dragojevicem itd. , a samo 100m dalje je bio extra bluz sastav koji je svirao posle ponoci i mene odushevio...@ gazzako je 1.liga?
Link to comment
ko je 1.liga?
od ovih sto sam imao prilike da probam, moje preporuke idu za pilato, poletti, franc arman, kozlovic (ima i ovde, preskupa), zigante, kabola, roksanic, coronica.... to je sve cega mogu sada da se setimnajbolje su mi bile pilato, arman i coronica koja je mozda i najzajebanija od svih u nekoj barik varijanti - stvarno ozbiljno vino....cattunar nije losa ali joj malo nedostaje tela - sto joj je negde i sortna karakteristika - inace tih cattunarovih ima ih 2 u prodaji, jedna "obicna" i jedna koja ima oznaku "IQ" sto ne znaci to sto se ocekuje nego je skracenica od "istarska kvaliteta".... nisam konzumirao pri dovoljno svesnom stanju da bih primetio razliku.... ko ide na cres, u gradu cresu kattunar ima svoju malu radnjicu koja je klasicno alkosko mesto, prodaju sve, od vina na bacvu do ovih IQ varijanti, lokalci sede ispred i cepaju gemist koji kosta 5-6 kuna, vr'.edit: sad sam proverio stanje zaliha, imam jos jednu bocu te cattunarove IQ malvazije i 1 bocu momjanskog muskata (koje mi je zanimljivije vino od malvazije bez obzira na to sto je poluslatko....) Edited by gazza1
Link to comment

e da i obavezno obratiti paznju da cattunar iz istre (brtonigla) nije isto sto i katunar sa krka koji mislim takodje ima pored zlahtine i neku sumnjivu malvaziju u ponudi.... greske nisu retke

Link to comment

Što se tiče malvazije, Matošević je meni osobno najbolji, zatim Kozlović itd...

btw jesi pio Refoskov novi Roze?
Ne razumijem pitanje, ili si pogriješio. Refošk je vrsta vina i roze je također vrsta vina. Što bi to bilo Refoškov roze? Refošk je u stvari teran, to je ista sorta. Refoškom ga nazivaju u Sloveniji a teranom u Istri. Što se Terana tiče, meni najdraži je od Armana. Inače jako vino, jakog bouqeta. Ne baš za sparne ljetne dane. Najbolje se slaže sa divljači. Ako ste ljubitelji crnjaka, onda po ljeti definitivno treba konzumirati puno lakši merlot. Edited by Mister No
Link to comment
zigante
Djankarlo :Hail: Mada je njima vino sporedna delatnost, ipak je on svetski cuvena faca po tartufima... :wub: Imaju predstavnistvo i u NS, moze se ja mislim tu naci i vino... ;)
Link to comment
Ovo je ostrvo Sv. Andrije pored Rovinja (10 minuta brodom, učestalim), na kojem je smešten predivni hotel Istra sa sjajnim i ogromnim spa wellnes centrom (mislim da zbog toga i celo ostrvce nazivaju Wellness otok)
bes mu mater, zar ga ne zovu "crveni otok"img6104h.th.jpgIstra je stvarno strava mesto za odmorRijeka je vrlo lep grad - jes da nema gde da se kupa u istoj i da ne nema plaza ali lep je grad za setanje i razgledanje Auto-put Beograd - Rijeka BG- granica = 350 rsd / granica - Zagreb = 14.45 eur / ZG - Rijeka = 60 kuna (sve ukupno cca21 eur)Rijeka - Krk otok 30 kuna (mostarina) u jednom pravcuRijeka - Porec/Pula/Rovinj - 28 kuna (cca3.5 eur) placa se prolazak kroz tunel)Putevi su fenomenalni - BG tabla skoro i nema (za 11 dana video 3 tablica sa BG oznakama dok su prijatelji iz ravnice (SU, SO, KI) kidali (video sam jedno 6-7 automobila sa ravnicarskim tablica)Ostale cene su slicne kao i u BGPivo je oko 180/220 rsdCorba u restoranu 180/200 rsdPljeskavica (u restoranu) 400/500 rsdHamburger u McDonaldu oko 70 rsdBrodic iz Rovinja za Crveni otok (povratno) - 20 eur Edited by eye of the beholder
Link to comment

Ne, krivo si me shvatio. Nepojmljivo mi je da neko na moru naručuje pljesku. Em što ne ide uz podneblje/ambijent, em što to nije tradicionalna kuhinja na tom prostoru. Turizam/putovanja moraš okusiti i nepcem i želudcom, to sa konzumiranjem pljeskavice na mediteranu baš i nećeš, a da ne govorim za McDonalds.Mi idemo kod vas na pljeskavicu.

Edited by Mister No
Link to comment

danas se vratio iz rovinja, bilo sjajno, sem sto je nostalgija za detinjstvom drmala samo tako.istra jest nesto skuplja od hrvatske generalno ali nije strasno. najveca razlika je zapravo ako se poredi s grckom gde su cene zaista smesne u poredjenju. ljudi su i dalje divni i to mesto je nekim cudom posle svih sranja zadrzalo potpuno jedinstven duh kakvog nema nigde drugde na exyu prostorima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...