Jump to content
IGNORED

Istra - preporuke


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mister No

    31

  • yolo

    13

  • Buck Naked

    12

  • aram

    7

zaboravio si najbolje: narav ljudi i smisao za tulumarenje. a kupanje je u istri definitivno drugačije nego na srednjim i južnim dalmatinskim otocima, od klime (dnevnog ritma vjetra), preko podloge na plažama do raslinja, temperature mora, podmorja... treba vidit oboje.

Link to comment

joj, grozna sam, ali mene jako nervira ta prica kako je istra oh tako posebna, i poooootpuuuno drugacija od svega u hrvatskoj i da su ljudi nevidjene kosmopolite. to je predrasuda, a kad je u pitanju hrvatska, jedina prava istina je da je zagreb dosadna mitel ojropis wannabe beč varos.

Edited by kingmaker
Link to comment

briga te, nećeš se ić kupat u zagreb.a istra je, čini mi se, ipak ispred ostatka države po toleranciji, multikulturalnosti, uvažavanju nudističkih prava i ostalim mjerilima kulnoće. e da, i međimurje i varaždin.

Link to comment
joj, grozna sam, ali mene jako nervira ta prica kako je istra oh tako posebna, i poooootpuuuno drugacija od svega u hrvatskoj i da su ljudi nevidjene kosmopolite. to je predrasuda, a kad je u pitanju hrvatska, jedina prava istina je da je zagreb dosadna mitel ojropis wannabe beč varos.
Link to comment
crvotok.jpg
Ovo je ostrvo Sv. Andrije pored Rovinja (10 minuta brodom, učestalim), na kojem je smešten predivni hotel Istra sa sjajnim i ogromnim spa wellnes centrom (mislim da zbog toga i celo ostrvce nazivaju Wellness otok). Gde sam se ja, doduše, pojavljivao nag u sauni pa izazivao kritike (ima tamo negde na topiku o saunama). Prelepo do besvesti, zaista. Večera sa mojom dragom u jednom restoranu od kamena tik do hotela i sa pogledom na more (škampi i Kozlovićeva barik malvazija behu tek deo menija) nikada neće biti zaboravljena. Štaviše, ponekad mislim da ustajem iz kreveta samo zbog nade da će se takav osećaj jednom negde ponoviti.Ovo je (nereprezentativna) fotka:istra_508_v.jpgA ovo veb-sajt hotela: http://www.maistra.com/Accommodation/Hotels/Istra, odnosno http://www.maistra.com/Accommodation/Hotels/Istra/Wellness.To je život, to nije reklama (nikom nije bilo lepše nego nama)!
Grožnjan 3821.groznjandalmatien474_2800_1_2900_.jpg
Grožnjan je majka nad majkama.. Nestvarno nešto. PS. uskoro će džez festival u dotičnom, a i filmski u Motovunu.. a i Buck Naked tamo za dve nedelje. Edited by Buck Naked
Link to comment
joj, grozna sam, ali mene jako nervira ta prica kako je istra oh tako posebna, i poooootpuuuno drugacija od svega u hrvatskoj i da su ljudi nevidjene kosmopolite. to je predrasuda, a kad je u pitanju hrvatska, jedina prava istina je da je zagreb dosadna mitel ojropis wannabe beč varos.
eh, zasto mislis da je to samo prica? istra se zaista razlikuje i o tome bi se moglo pisati nadugacko i nasiroko. pritom ne mislim da na izostanak ekscesa tipa lokalac jurio turistu (koji pritom nije srbin!:)) sa sekirom i srpom da ga zakolje, istranzira i baci meso psima kao u petrčanima, nego o jednom generalnom vajbu koji niti je hrvatski, niti je italijanski, niti je slovenacki. u nekim drugim vremenima, entiteti kao sto je istra nisu zavrsavali samo kao regije vec kao male drzave upravo zbog svog autenticnog identiteta.
Link to comment
joj, grozna sam, ali mene jako nervira ta prica kako je istra oh tako posebna, i poooootpuuuno drugacija od svega u hrvatskoj i da su ljudi nevidjene kosmopolite. to je predrasuda, a kad je u pitanju hrvatska, jedina prava istina je da je zagreb dosadna mitel ojropis wannabe beč varos.
Nisi grozna, samo nemilosrdno lupaš.
Link to comment
Bio sam u Vrsaru/Koversadi više puta... sada idem sa prijateljima, a ne znam koliko su oni raspoloženi. Tako da, dajte neki tekstilni!
Stoja.Ne znam za cene, ali je lepo, nije veliko, i barem od 4 do 14. jula kada sam se tuda smucao nije bila guzva.Stenovita plaza, bolja nego igde u zapadnoj Istri.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...