Jump to content
IGNORED

Istra - preporuke


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mister No

    31

  • yolo

    13

  • Buck Naked

    12

  • aram

    7

Interesuje me da li su guzve (ko zna?) u Puli i na pilskim plazama u drugoj polovini septembra?

 

Takodje, ako neko ima preporuku za apartnam u Puli i plazu (koja je dobra za sitnu decu)?

Link to comment

Jbt zar je moguće da je more toplije u Portorožu nego u Ulcinju?

Meni nije tako izgledalo...

Walle volu jedan.

Nije u portorozu, nego u puli pa jos na jug, do spica istre. Stvarno, tu je sve plicak, napolju 30 stepeni a voda 26-27.

Link to comment

Interesuje me da li su guzve (ko zna?) u Puli i na pilskim plazama u drugoj polovini septembra?

 

Takodje, ako neko ima preporuku za apartnam u Puli i plazu (koja je dobra za sitnu decu)?

Ako ides kolima kupajte se u stinjanu, oko 5 km od pule, kamp je na plazi i super je. Ne bi trebalo da su guzve u septembru.

 

Edit: za apartman nemam pojma, al to je lako naci na netu.

Edited by palikaris
Link to comment

Jbt zar je moguće da je more toplije u Portorožu nego u Ulcinju?

Meni nije tako izgledalo...

Walle volu jedan.

 

To je uvek bivalo. Kad sam bila mala uvek smo letovali ili u Rovinju ili u okolini Pirana. Voda je tamo topla ko bara.

Link to comment

Interesuje me da li su guzve (ko zna?) u Puli i na pilskim plazama u drugoj polovini septembra?

 

Takodje, ako neko ima preporuku za apartnam u Puli i plazu (koja je dobra za sitnu decu)?

 

Bio na Stoji i nije bilo gužve ni u julu. Kupali se na lokalnoj plaži blizu kampa Stoja, plaža nije uređena, tj. nema nikakvih dodatnih sadržaja, na obali su kamenčići. Ne znam koliko bi to deci bilo zanimljivo, pretpostavljam da bi njima više odgovarao pesak i neke zanimacije na plaži...  Ne znam kako je u samom kampu, znam da su neki prijatelji išli tamo na kupanje i da ima dece... Što se apartmana tiče, meni je taj deo Pule super (mada nisam u drugom ni bio  :)). Centar je relativno blizu, može i da se pešači, a odlično funkcioniše gradski prevoz...

 

Uvek bih Pulu izabrao pre Rovinja za letovanje. Rovinj je klasično turističko mesto, a Pula je grad.

Link to comment

 

 

Takodje, ako neko ima preporuku za apartnam u Puli i plazu (koja je dobra za sitnu decu)?

 

 

od gradskih plaža definitivno lunga mare (stoja mi deluje malo neuredno) ili na verudeli.

u septembru ne bi trebalo da je gužva. glavne gužve počinjale su od 10.jula pa onda avgust kad nakrcaju Italijani.

ove godine Hrvati inače kukaju kako je kompletan Severni Jadran (uključivo Istra) podbacio sa posetom.

Link to comment

 

ove godine Hrvati inače kukaju kako je kompletan Severni Jadran (uključivo Istra) podbacio sa posetom.

 

Sesta mi kaže da je Istra bila poluprazna, samo nešto više ljudi su videli kada su išli u Rovinj, a da se nisu zatekli u Puli za vreme filmskog festivala i tamo bi bilo pusto.

Edited by Arkadija
Link to comment

Nisam primetio da je nesto slaba posecenost, naprotiv. Bilo je nekoliko kisovitih dana, tada nismo mogli parking mesto da pronadjemo u Puli i pitali smo se odakle ovoliki ljudi. 

Doduse bili smo u Premanturi u kampu, koji je bio popunjenjen jedno 80%,....a kao kamperi se ne racunamo u normalne turiste :isuse: . 

Link to comment

 

PREKO GRANIČNIH PRIJELAZA 6,58% VIŠE PUTNIKA NEGO LANI

Tijekom proteklog vikenda, odnosno od 8. do 10. kolovoza, preko graničnih prijelaza na području Policijske uprave istarske prešlo je 408.349 putnika, što je za 6.58% više nego prošle godine, kada je tijekom vikenda od 9. do 11. kolovoza preko graničnih prijelaza prešlo 383.144 putnika.

 

http://regionalexpress.hr/site/more/turistichka-shpica-u-istri/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...