Jump to content
IGNORED

Istra - preporuke


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne slažem se sa izborom terminologije (možda sam to samo ja, ali "lupaš" je prejak termin ovde), međutim iz mog iskustva Istra jeste specifična u odnosu na ostatak cro primorja, i to ne od juče. Bio sam u Puli i Splitu duže vreme (davno), a kraće kojekude drugde (i skorije), pa razlika postoji for sure, e sad u čem se tačno sastoji i koliko precizno iznosi u metrima, to ne bih mogao da kažem.

Link to comment
  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mister No

    31

  • yolo

    13

  • Buck Naked

    12

  • aram

    7

Ne slažem se sa izborom terminologije (možda sam to samo ja, ali "lupaš" je prejak termin ovde), međutim iz mog iskustva Istra jeste specifična u odnosu na ostatak cro primorja...
mene je samo nerviralo lozenje na to. a je l' treba da napusim lozenje na dalmaciju sada, ravnoteze radi? :unsure: moje visocanstvo ce obici zagreb ubrzo, nadam se da se popraviti. Edited by kingmaker
Link to comment
  • 11 months later...
guglaj trutino :D
A jbg jesam lenj pa ove stvari obicno odradim preko telefona ali me je uhvatilo nesto da saznam sve(pretezno cenu) sto pre a posto je nedelja rekoh najbolje da udarim ovde. Mnogo je cimanja vozom i poklapanja tako da cu ipak busom ionko je samo 8 sati :)
Link to comment

ma da bre, do crnogore se isplati ici strokavim vozom, brze je i ne ides kroz serpentine, a do rijeke bi se samo nepotrebno dodatno iscimao.

Link to comment

Bus i autocesta, a match made in heaven.Doduše, da se malo ogradim JIC, treba pogledati da li šofer izgleda ispavano i pošnjofati mu dah. unsure.gif

Link to comment

e da prijavim moje iznenadjenje kad sam isla prosle godine busom za rijeku, postoje dva, jedan raniji, oko 7 i drugi kasniji oko pola osam. ovaj raniji vozi neki privatnik, a ja izaberem kasniji, gde liniju dele istarski i beogradski prevoznik (mozda lasta?!). istarski do tamo korektno, cist bus, nista posebno, odgledas par filmica i prodje putovanje. beogradski krene nazad oko podneva iz rijeke. domaci par sofera ko da vozi boing, u odelima, s kravatama, obavestavaju preko razglasa gde smo sta smo gde cemo stati, jedan seta kroz autobus da vidi da l sta kome treba, starijim ljudima pomazu da sidju, udju, pa pitaju koji cemo film, pa da l nam je glasno, tiho, na autoputu nam je pukla guma, oni se izvinili, nezno nas isterali napolje, navukli radna odela i bez psovke zamenili gume, oprali ruke, navukli kravate nazad i nastavili da voze, mislim da im je najveca zalost sto u busu nema keteringa, stvarno, bez ikakve ironije mislim da bi njima bila radost i da nas nahrane. mome cudu kraja nije bilo, vis da prepricavam i 10 meseci kasnije.karta je kostala 50 eura.moja drugarica je pocetkom jula kupila kartu za 5. avgust. nije bilo slobodnog mesta pre.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...