Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

bez zelje da relativizujem ili nekog branim, samo bih dodao da kompleks boga, kurcobolja i cuvanje ledja drugarima nikako nisu prisutni samo u srpskom zdravstvu.

toga mozda nema eventualno u zemljama u kojima je zapravo moguce kao individua odrati ledja instituciji nekome tuzbom.

ocu da kazem da to nema nikakve veze sa niskim platama ili bezrazloznim mrzenjem od strane ostatka sveta.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ma naravno da ima, i meni je to normalno , u smislu kako je došlo do toga da se to razvije kod pojedinih profesija, ono što je ovde je javašluk, i odbrana toga.

Samo što je profesija takva da je cena javašluka previše visoka...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Upravo tako. Inzenjer elektrotehnike kad kupuje laptop ne kaze dobar dan, ja sam kolega, sto je najnormalnija pojava kad medicinske sestre i ljekari udju i u apoteku po aspirin.

 

 

Nemojmo zaboraviti ni šetanje belog mantila van radnog mesta i vremena, čim se ima obaviti neki posao u zdravstvenoj ustanovi u kojoj nije zaposlen(a).

Link to comment

Upravo tako. Inzenjer elektrotehnike kad kupuje laptop ne kaze dobar dan, ja sam kolega, sto je najnormalnija pojava kad medicinske sestre i ljekari udju i u apoteku po aspirin.

Najvece ludilo medju hiljadu ludila u srpskom zdravstvu su doktori u penziji u privatnim praksama. Odgovornosti nema, mentalne sposobnosti prirodno opadaju, ali je nastup bogomdanosti kao u danima sa vrha karijere. Nema veze sto paznja traje 300 sekundi.

 

To je zato što u elektrotehnici nema pravila. Svi znaju sve i svi su najpametniji u toj struci i završili su "najteži fakultet".

Između doktora nauka, majstora sa 30 godina iskustva (koji zna gde đavo spava), priučenog pravnika kursiste i vrsnog radio-amatera bez formalnog obrazovanja sve je manje razlike. Postoji samo sujeta prema onima koji su završili manje prestižne kurseve/fakultete, ali što se tiče konkretnog znanja bolje je iskustvo nego formalno obrazovanje.

Link to comment
  • 1 month later...

Ministar zdravlja je u skupštini upravo izjavio kako je neobično to što kod veštačke oplodnje najčešće uspe poslednji put i da treba ispitati šta se onda radilo u prethodnim pokušajima, da li su urađeni kako treba. :s_w::isuse:

Link to comment

Otvara se 2000 mesta za medicinske radnike ove godine po Srbiji...kakav bi šamar bio da se na konkurse prijavi manje ljudi nego što se prima...

Link to comment

Otvara se 2000 mesta za medicinske radnike ove godine po Srbiji...kakav bi šamar bio da se na konkurse prijavi manje ljudi nego što se prima...

2003 sam preko biroa za zaposljavanje usetao u bolnicu koja je trazila 10 med.teh na odredjeno.Pojavilo se nas 5,6 u roku od nekoliko meseci.U Suboticevoj su me vijali po dvoristu jerbo sam izasao da zapalim dok sam cekao da glavna sestra dodje za razgovor,i nisam hteo da im se javim za posao nakon toga.Niko zivi nije hteo da sljaka u zdravstvu,pogotovo u BG.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Majka bila danas na konzilijumu apropo razbijanja kamena u bubregu - u klinickom centru aparat je u kvaru. Onda je uputili na VMA, ali tamo aparatu fali deo [kaze da do jula ni pregled ne zakazuju].

 

Da li jos neko to radi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...