Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Čisto sumnjam da se doktori bune na one koji rade 16 godina u administraciji. Sličnu priču sam čuo od ljudi koji rade u drugim državnim preduzećima "od velike važnosti", a mahom su u pitanju inženjeri i stručan kadar: plata i bonusi skresani, na teren ideš kad god i gde god je neophodno i dobijaš (znatno) manje od onih koje nikad nisi video u firmi ili koji sa neadekvatnom spremom imaju sve moguće beneficije. Ekipa na vlasti još živi u devedesetim, kada si teško mogao da izađeš iz zemlje i morao da radiš za 50 maraka kakvi god da su uslovi: obzirom da se za neke grane otvorilo tržište u celoj Evropi, biće zanimljivo videti ko će za deset godina ovde operisati ili graditi.

 

Baš tako.

Link to comment

Mislim da ako čistačica ima koeficijent 6,83 pa se to pomnoži sa cenom rada dobije se oko 17.900,00 dinara,što je ispod zagarantovane zarade od oko 22.000,00 dinara. država im isplaćuje tu razliku.

Link to comment

Pa je l' 25.000 minimalac?

 

TT

 

Nije, ali je to iznos ispod koga valjda ta uredba ne važi. Npr. plata je 26.000, pa kad se oduzme valjda 10% ili koliko je propisano uredbom bude 23400 pa se onda doda do 25000 jer ispod 25000 se ne skida.

 

Potpuno sumanuto, presipanje iz šupljeg u prazno, rekoh već.

 

edit: I ovo što Arkadija kaže, za one sa nižim koeficijentom, dodavanje do minimalca.

 

Evo ovde najnižih zagarantovanih zarada po mesecima za ovu godinu.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Зар та уредба није скидала 20% за исносе преко 25 хиљада или тако некако?

У преводу онима са 25 хиљада нису скидали ништа, онима са 50 су скидали 5 хиљада.

Link to comment

Зар та уредба није скидала 20% за исносе преко 25 хиљада или тако некако?

У преводу онима са 25 хиљада нису скидали ништа, онима са 50 су скидали 5 хиљада.

Da, ne sećam se koliko je unprocentima ali sustina je ista - onima sa 25001 su skidali pa im posle dodavali do 25000 da ne bi imali manju platu nego oni sa 24999.

Link to comment

Зар та уредба није скидала 20% за исносе преко 25 хиљада или тако некако?

У преводу онима са 25 хиљада нису скидали ништа, онима са 50 су скидали 5 хиљада.

Sve je to OK, ali u uredbi o koeficijentima postoje toliko niski koeficijenti koji daju platu manju od minimalaca. Zato im se doplaćuje do te sume od 25 hiljada. 

Link to comment
  • 1 month later...

Reče premijer budući da iz zdravstva godišnje nestaje milijarda dinara.

 

U tom smislu deluje zanimljivo nešto što sam danas čuo: stranačka firma iz Niša treba uskoro da uđe u sistem sa nekom zamenom za Jod koji nije klasifikovan kao lek.

 

TT

Edited by Tale
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Evo i iskustva sa novim zakazivanjem ... U GAK u Višegradskoj (endokrinologija) kažu septembar je popunjen, od oktobra zakazuje ginekolog u DZ. Naravno, ginekolog u DZ ne može da zakaže jer je baza sa terminima prazna. U GAK ni sa pismenom potvrdom iz DZ da termina nema neće da zakažu, jer nemaju gde. I od zakazivanja ništa... Dosta je to lepo... 

Link to comment

Jbm ti nakovanj bi pokvarili...

Ja se tako obradovao kad sam video da moj lekar vidi kad je fizijatar slobodan pa mi zakazuje i sat kad idem, kad ono mora i kontrola posle terapija da se zakaže. Još samo da mi neko rekao da ne gubim vreme...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Evo i iskustva sa novim zakazivanjem ... U GAK u Višegradskoj (endokrinologija) kažu septembar je popunjen, od oktobra zakazuje ginekolog u DZ. Naravno, ginekolog u DZ ne može da zakaže jer je baza sa terminima prazna. U GAK ni sa pismenom potvrdom iz DZ da termina nema neće da zakažu, jer nemaju gde. I od zakazivanja ništa... Dosta je to lepo... 

 

kardiologija u klinickom sad zakazuje za jul 2017.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...