Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

U selu Korenita, blizu Loznice, imam kupca koji je isti Babs. Mrsav, sa retkom bradicom, proredjenih zuba, a uz sve to je i Rom, pa i boja koze prolazi (banujte me slobodno zbog rasizma). Tim povodom svratih na ovu temu kad ono jos 5+ strana, da ne kazem, klinackog prepucavanja.

 

čisto da prebacim ovaj info na sledeću stranicu da se ne izgubi među klinačkim prepucavanjem

Link to comment

Nisam uopste pricao o tome, pricao sam o konkretnoj sceni i konkretnom liku.

 

Hocu da kazem, jedno je biti "vojnik" i pucati na konkurente i one koji ratuju protiv tvog sefa, ubijati druge igrace koji ga ugrozavaju i tako to. Ali treba da budes posebno neosetljiv da ubijes mladu devojku. Ne verujem da osobama sposobnim za takvo nesto (preduslov je tezak nedostatak empatije) moze da se desi onakva reakcija, osim ako je D toliko glup da mu je doslo iz dupeta u glavu cime se bavi sve vreme i koje su posledice ubistva, u sta ne verujem jer je prikazan kao prilicno inteligentan decko.

 

moj ti je savet da ipak odgledaš bar prvu sezonu pre nego što pišeš, videćeš zašto

Link to comment

ako kazes da se kritika ne slaze sa tobom,racunaj da ista nije posle 6 epizoda resila da je serija remek-delo, vec je odgledala do kraja. 

 

I drugo, sad ne pricamo o tome, ali krenuo sam da gledam bas zato sto zelim da se uverim da li to zaista jeste najbolja serija svih vremena. E sad, pretpostavljam da cu odgledati celu sezonu, mozda cu nastaviti i dalje, ali ne verujem da ste vi koji ste fanovi The Wire gledali zato, nego jer vam se serija dopala odmah i navukli ste se. Niko valjda nije lud da gleda nesto sto mu se ne svidja i naravno da je OK da nakon odredjenog broja epizoda izjavi da mu se nesto nije dopalo. Sto se mene tice, ja vidim da je serija majstorski uradjena, da je kompleksna i da otkriva mnoge istine o funkcionisanju drustva i ja to ne dovodim u pitanje.

Link to comment

Ja sam prvu sezonu dvsput prekidao a sad sam daleko najveci branioc lika i dela na forumu. Posle sam umalo prekinuo kad je meknalti stradao. Ali iz drugih pobuda.

Ja sam prvu epizodu prekidao i odgledao sam je iz npr treceg puta. Tek negde na pola sezone me je potpuno kupila serija.

 

Rip Meknalti

Nisi bas morao da me podsetis

Edited by Sokrat
Link to comment

 

avon og a string picka.

 

genijalna scena

+1

vrhovi su detalj kad stringer odmeri granate i utoke na stolu pre nego zatraži atentat i naravno besmrtna avonova lajna :fantom:

 

you need some day of the jackal type motherfucker basically to do some shit like that not a rumble tumble nigga like slim
Link to comment

Ja sam prvu epizodu prekidao i odgledao sam je iz npr treceg puta. Tek negde na pola sezone me je potpuno kupila serija.

 

Rip Meknalti

Nisi bas morao da me podsetis

Bukvalno isto tako. Poceo, smorio se na pola prve epizode, poceo opet, pogledao do kraja epizodu, pola godine kasnije krenuo, istrpio 2-3 epizode dok nisam navikao na stil, na govor i sve to. Never looked back.

Link to comment

Nisam uopste pricao o tome, pricao sam o konkretnoj sceni i konkretnom liku.

 

Hocu da kazem, jedno je biti "vojnik" i pucati na konkurente i one koji ratuju protiv tvog sefa, ubijati druge igrace koji ga ugrozavaju i tako to. Ali treba da budes posebno neosetljiv da ubijes mladu devojku. Ne verujem da osobama sposobnim za takvo nesto (preduslov je tezak nedostatak empatije) moze da se desi onakva reakcija, osim ako je D toliko glup da mu je doslo iz dupeta u glavu cime se bavi sve vreme i koje su posledice ubistva, u sta ne verujem jer je prikazan kao prilicno inteligentan decko.

zato i kazem da treba da gledas do kraja. di je jedan od najboljih i najbitnijih likova u seriji, i sve to dobije smisao vremenom. ono sto cini wire toliko dobrim je sto nema dobrih i losih momaka u seriji, heroja i antiheroja(osim omara, koji je oba u neku ruku), to nije prica o policiji protiv kriminala, ide mnogo dublje od toga. svaki lik je tu smislen i realan. uostalom, svaki je inspirisan nekim stvarnim likom, simon nije nikog stvorio cisto iz maste.

Link to comment

nego jer vam se serija dopala odmah i navukli ste se.

 

Meni se pilot baš mnogo dopao, odlična satira me je privukla da gledam dalje, ali nikada se nisam navukao na seriju. Čini mi se da Žica za razliku od, recimo, Sopranovih uopšte nija takva vrsta serije na koju se moraš navući da bi mogao da forsiraš to sopstveno gledanje kroz tip odnosa sa kojim se moraš slagati i odnosu na koga nastavljaš da forsiraš te zajedničke poglede, kojima si se priklonio da bi postao publika Sopranovih ili sličnih serija HBO-a ili AMC-ja. Na drugoj strani, sama činjenica da je sasvim drugačija Žica nastala kroz i uprkos takvoj HBO produkciji pokazuje koliko može biti širok dijapazon njenih gledalaca...

 

Drugim rečima, nije ti Žica za tabore. Peticija je pesma, ali je i pesma peticija, i te priče. Žica je odviše klasična za njih...

Link to comment

U selu Korenita, blizu Loznice, imam kupca koji je isti Babs. Mrsav, sa retkom bradicom, proredjenih zuba, a uz sve to je i Rom, pa i boja koze prolazi (banujte me slobodno zbog rasizma). Tim povodom svratih na ovu temu kad ono jos 5+ strana, da ne kazem, klinackog prepucavanja.

 

Jel ti dao sesir i koje je boje bio?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...