Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

pa ako je to sa šeširima super fora onda sve možemo proglasiti za super foru, jer eto...bezveze.

svi su kul dok im babls stavlja šešire na glave i to je fora, a onda sezonu ili 2 kasnije imamo foru da 1 takav cool diler prebija bablsa svaki put čim ga vidi na ulici. dileri mogu biti prikazani kao obični ljudi i ako se suprostavljaju klošaru koji im priđe i krene da ih oblači. 

to sa šeširima je prosto bio flaw u priči. na prvi pogled jeste odlična ideja što kaže miloš76, ali čim malo razmisliš vidiš da je bezveze i bespotrebno. i kad ne bi postojala opasnost da će bablsa neko da razvali i dalje ne moraju to rade jer svakako ih sve fotkaju sa obližnjeg krova i babls može sve da razjasni bez šešira.

 

kad Prez puca u zid stanice je baš dno od scene. neprijatno za gledanje. čak ni cook merchants nisu napisali da debeli Sem ispuca strelu u kancu matorog mormonta, jer znaju da bi se ceo internet sprdao sa takvom scenom.

 

sopranos nema takvih gluposti i zato je bolja serija. :fantom:

Ne znaš ti o čemu pričaš :) Ne prebija ga diler već džanki i otima mu pare i drogu. Jel ti malo primera kakvih sve real life policajaca ima u Amerikama na osnovu skorašnjih dešavanja... poslednje što mi pada na pamet je kad je lik pucao u čoveka koji je ležao na zemlji sa raširenim rukama i jasno i glasno se identifikovao kao medicinski radnik u pratnji autističnog lica. I onda ti čudno što je Prez upucao zid... ma daj ne lupetaj.

Link to comment

Mogli bi pored vec postojecih (cigani-grobari, c-p, radule-ostali) da otvorimo i novi front zica-sopranovi. Dacu slagvort kletvom koju sam upravo smislio. Ko ne voli Tonija Soprana, ne docek`o sutrasnjega dana. 

Moš isto tako i da napraviš front Očajne domaćice-Breaking bad... taman toliko imaju veze Soprani i The Wire. Da si rekao Homicide pa i da se zapljunem :)

Link to comment

Ne znam, ja sam pokusao to da gledam ali ne lezi mi. Pretpostavljam da je preduslov da se lozis na tu neku crnacku underground kulturu i uopste na policajce/gangstere ili da te to makar donekle zanima.

Link to comment

U stvari, bitno je samo da nemas predrasude da ako vidis crnca odmah pomislis da je tema crnacka underground kultura, sta god to bilo.

Ali naravno, mora bar nesto da te zanima u okviru nekoliko glavnih tema.

Link to comment

Ne znam, ja sam pokusao to da gledam ali ne lezi mi. Pretpostavljam da je preduslov da se lozis na tu neku crnacku underground kulturu i uopste na policajce/gangstere ili da te to makar donekle zanima.

ne. samo govori o tebi da si osoba istančanog ukusa

:fantom:

Link to comment

Ne znam, ja sam pokusao to da gledam ali ne lezi mi. Pretpostavljam da je preduslov da se lozis na tu neku crnacku underground kulturu i uopste na policajce/gangstere ili da te to makar donekle zanima.

 

:isuse:

Link to comment

Ne znam, ja sam pokusao to da gledam ali ne lezi mi. Pretpostavljam da je preduslov da se lozis na tu neku crnacku underground kulturu i uopste na policajce/gangstere ili da te to makar donekle zanima.

ne verujem.

ne ložim se, a donekle me mnogo toga zanima. 

jednostavno mi je bila zanimljiva prva epizoda i dalje me je nosilo. zavolela sam mnoge likove i tugovala kad završim svaku sezonu.

još ne mogu da se oporavim od onoga sa meknajtlijem na kraju :(.

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

Jebte se, zena je zaspala, ne smem da gledam dalje. Jos cu cutra morati da gledam onaj deo koji je prespavala opet. Odoh da gledam orphan black

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Naprotiv, kritika je nepodeljenog misjenja da je serija remek-delo, tako da mom ukusu to nikako nije kompliment. Pa onda do kurca, ne znam sto mi nije leglo. Valjda ne marim za gangstere, ne zanima me tematika.

Link to comment

Čekaj, daj nešto što te zanima da znamo u kom se području kreće tvoje interesovanje, jer ako te ne zanimaju međuljudski odnosi drži se Teletabisa i Opstanka :D

Vidi sad ovoga, ne zanimaju me medjuljudski odnosi. :isuse:

 

Preduslov je da te likovi zainteresuju da bi mario za njih. U svakom delu fikcije imas medjuljudske odnose.

Link to comment

Naprotiv, kritika je nepodeljenog misjenja da je serija remek-delo, tako da mom ukusu to nikako nije kompliment. Pa onda do kurca, ne znam sto mi nije leglo. Valjda ne marim za gangstere, ne zanima me tematika.

ma batali kritiku to ionako pišu neostvareni umetnici skribomani

 

a kako stojiš sa ostalim serijama/filmovima iz tog žanra?

Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...