Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

ma batali kritiku to ionako pišu neostvareni umetnici skribomani

a kako stojiš sa ostalim serijama/filmovima iz tog žanra?

Iz kog zanra? Krimici? Broen i Forbrydelsen su mi favoriti, ali inace taj zanr ne volim, to su izuzeci.

Link to comment

pa valjda je wire najbolji po pitanju likova i da se zainteresujes za njih. npr bb sam odgledao samo sezonu i nisam mogao vise zbog svih iritantnih likova...osim cranstona.

 

 

 

nego kako je moguce da moderator/administrator na ppp jos nije pogledao wire? ja trazim smenu.

Link to comment

Naprotiv, kritika je nepodeljenog misjenja da je serija remek-delo, tako da mom ukusu to nikako nije kompliment. Pa onda do kurca, ne znam sto mi nije leglo. Valjda ne marim za gangstere, ne zanima me tematika.

Ma nije o gangsterima jebiga. Gledaj samu drugu sezonu, nie Marks nije napisao bolji tekst o radnickoj klasi ;)

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

ovo je više detektivski(podvrsta kriminalističkog) žanra. ako ti to ne leži kao žanr možda tu leži zec

Pa ove skandinavske serije koje sam pomenuo su upravo detektivske. U stvari mi se kod njih svidja jedna odredjena estetika i atmosfera, ne bih umeo tacno da definisem.

 

Kad govorimo o filmovima, Kum mi se neopisivo svidja, ali tu mi nije bitna toliko spoljasnja prica koliko unutrasnji zivot Majkla Korleonea i njegovo konacno gubljenje duse. To je u stvari jedna porodicna tragedija a ne gangsterski film. Naravno, tu su i majstorska fotografija, kasting iz snova, muzika da se najezis.

 

EDIT: Treceg Kuma ne racunam, on je tesko sranje.

Edited by IndridCold
Link to comment

Ne znaš ti o čemu pričaš :) Ne prebija ga diler već džanki i otima mu pare i drogu. Jel ti malo primera kakvih sve real life policajaca ima u Amerikama na osnovu skorašnjih dešavanja... poslednje što mi pada na pamet je kad je lik pucao u čoveka koji je ležao na zemlji sa raširenim rukama i jasno i glasno se identifikovao kao medicinski radnik u pratnji autističnog lica. I onda ti čudno što je Prez upucao zid... ma daj ne lupetaj.

pa šta ako nije diler nego je narkoman? trebali su i narkomane prikazati kao cool, opuštene i miroljubive njuške.

i da im Babls meće šešire na glavu. serija bi onda bila još bolja. :fantom:

 

a to što pucanje na ulici kada su došli po pozivu i frka je, pištolj otkočen, drže prst na okidaču pa zeznu stvar ili tako neke situacije gde im se dešavaju sranja, porediš sa pucanjem u zid u sopstvenom kancu...nemoj me zezati.

 

Prez je u seriji imao obe situacije. Ta scena kad je upucao kolegu je bila odlično i napisana i snimljena. Prva scena u stanici kada puca u zid...užas. Karikature umesto realnih likova ne bi trebale da se pojavljuju u tako ozbiljnoj seriji.

Link to comment

Moš isto tako i da napraviš front Očajne domaćice-Breaking bad... taman toliko imaju veze Soprani i The Wire. Da si rekao Homicide pa i da se zapljunem :)

 

Ko ne voli Dzonija Seka, vazda mu pisa bila meka.

Link to comment

e bravo ... to je prava podela za ovu temu . štreber stringer je moj izbor, mada se sada nekako osećam gejasto ...

 

u stvari, jedina mana vajera što nema više super zgodnih cica, to je realno velika rupa u scenariju. ne baš kao sa šeširima, ali povelika. i u homicide je bila ona super pandurka a i doktorka, to znači da imaju iskustva sa tim.

Nije štreber, nego kompleksaš. Ejvon je jednostavan čovek, prilagođen sebi, plus me je posebno kupio sa onim oko boks kluba. 

Link to comment

U selu Korenita, blizu Loznice, imam kupca koji je isti Babs. Mrsav, sa retkom bradicom, proredjenih zuba, a uz sve to je i Rom, pa i boja koze prolazi (banujte me slobodno zbog rasizma). Tim povodom svratih na ovu temu kad ono jos 5+ strana, da ne kazem, klinackog prepucavanja.

Link to comment

Nije štreber, nego kompleksaš. Ejvon je jednostavan čovek, prilagođen sebi, plus me je posebno kupio sa onim oko boks kluba. 

 

Stigao sam do 6. epizode. I D'angelo je jednostavan covek, Ejvon mu kaze ubij tu i tu kucku, on covek ode, pokuca joj na prozor i upuca je sa dva metka in cold blood. Samo ne znam kako se to uklapa kad place za onim sirocicima koja su ostala bez oca zato sto su ubili svedoka koji ga je video kako ubija nekog treceg lika. Cudna neka osetljivost, barem meni.

Edited by IndridCold
Link to comment

Nisam uopste pricao o tome, pricao sam o konkretnoj sceni i konkretnom liku.

 

Hocu da kazem, jedno je biti "vojnik" i pucati na konkurente i one koji ratuju protiv tvog sefa, ubijati druge igrace koji ga ugrozavaju i tako to. Ali treba da budes posebno neosetljiv da ubijes mladu devojku. Ne verujem da osobama sposobnim za takvo nesto (preduslov je tezak nedostatak empatije) moze da se desi onakva reakcija, osim ako je D toliko glup da mu je doslo iz dupeta u glavu cime se bavi sve vreme i koje su posledice ubistva, u sta ne verujem jer je prikazan kao prilicno inteligentan decko.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...