Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

draga batticuore, sramota me je da priznam posle mog, onako nadobudnog nastupa od pre koncerta, ali nisam uspela - ni pored ruskog nika, ni pored ruske duse da /elegantno/ nabavim kartu :blush: . desetak dana pre koncerta, iz mog malog mista nazvala sam biletarnicu kolarca da se raspitam o stanju u vezi sa kartama, kada mi je bodri mladalacki /pa jos muski/ glas objasnio da karata nema i da mi nece pomoci ni veza u muzickoj omladini, ni u ruskoj ambasadi, ni mosad ni kgb <_< jedino je mozda, mozda mogla da me spase kupovina karte za mesto u nekom polumesecu koji su planirali da naprave na bini, oko klavira. cijena je bila prava sitnica, ali mnogo gore je to sto ja i ovako imam panicne napade od tih "izlozenih" situacija, samo mi je jos falilo da sedim na bini, pored kisina. i eto, tako je to bilo... mozda je moglo nesto da se sredi pre koncerta, ali jedino naravoucenije za mene, koja sam ove jeseni promasila i americku filharmoniju i kisina, a u petak cu verovatno i berezovskog /koji ima odlican repertoar - hacaturijan i rahmanjinov/, jeste da pazarim pretplatnu kartu za bgsimfoniju, koja je npr. ove godine iznosila 7000 dinara i mislim da je u tu cenu bio ukljucen i kisin. ovako je iz zrenjanina bas tesko planirati i pazariti karte za najinteresantnije dogadjaje... eto, a kakav je bio kisin, mozda neko drugi moze da kaze. na zalost, gatalica vise nigde ne pise, tako da vise nigde ne moze da se procita kakva - takva /pisana/ muzicka kritika koncerata sa ovijeh prostora...

Link to comment

kisin nije u programu BGF nego berezovski, to je crno-beli ciklus BGF, mislim da sam platio 4000 za 5 koncerata u ciklusu i to neko bijedno mesto na balkonu sa strane (tzv skamije) dok je parter bio 5000. to se itekako isplatilo samo sam zakasnio da kupim na vreme pa su sva dobra mesta vec bila otisla.kisin je bio u programu velikani muzicke scene jugokoncerta i navodno je koncert rasprodat za 2 sata, ni ja nisam imao karte.

Link to comment
kisin nije u programu BGF nego berezovski, to je crno-beli ciklus BGF, mislim da sam platio 4000 za 5 koncerata u ciklusu i to neko bijedno mesto na balkonu sa strane (tzv skamije) dok je parter bio 5000. to se itekako isplatilo samo sam zakasnio da kupim na vreme pa su sva dobra mesta vec bila otisla.kisin je bio u programu velikani muzicke scene jugokoncerta i navodno je koncert rasprodat za 2 sata, ni ja nisam imao karte.
da, da zeznula sam se, na sajtu kolarca je to bilo; 5 velikana+kisin je bilo tih 7 tisuca. eto i to je ok, velikani+bgdsimfonija = 100 evrica, i ne mislim... mada, kada nesto organizuje jugokoncert, sta ondaK da radim? u tom slucaju, opet ostajem bez karte :wacko: :D
Link to comment

Драга незванова, хвала на одговору :), жао ми је што ни ти ниси ишла. Хахаха, комплет...Газо, не стај ми на муку...ај напиши нам понеки утисак, може и по завршетку целог циклуса. <_<

Link to comment
  • 2 weeks later...
Драга незванова, хвала на одговору :), жао ми је што ни ти ниси ишла. Хахаха, комплет...Газо, не стај ми на муку...ај напиши нам понеки утисак, може и по завршетку целог циклуса. <_<
ja volim berezovskog, svidja mi se ta njegova nenormalna energija koju ima, skoro pa kao mahnita zivotinja. meni je ta fizicka dimenzija njegovog sviranja vrlo tripozna, prvo sto kad sedne za koncertni klavir on izgleda kao igracka a kad krene onim rucerdama da lupa po dirkama, to zvuci kao da svira neki potpuno novi instrument. a u svemu tome ne gubi nikakvu liriku, dubinu komada. svirao je hacaturijanov koncert za klavir i na moje veliko iznenadjenje, orkestar je zvucao kao neka od velikih svetskih filharmonija, utegnuto, brzo, naspanovano. doduse, robin o nil je ceo koncert vodio u slicnom, brzom i ostrom strihu, sto mi se nije toliko dopalo u drugom delu kada su svirali rahmanjinova. anyway, ja mislim da je ovo vec sada koncert BGF sezone, cisto sumnjam da ovo mogu da ponove ni sviracki a ni po kapacitetu gostiju u ciklusu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...