Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Klinka iz komšiluka se iznenada zaintersovala za barok (a prethodno se ložila na hevi metal) i sad svake večeri vežba Baha na klaviru.heart.gif

Link to comment

ne znam da li je vec neko ovde kacio link za koncerte s artea, ali i ako jeste, nije lose da se ponovi.http://liveweb.arte.tv/fr/cat/Classique/trenutno imaju skoro sve koncerte s malerovog festivala u lajpcigu. ja sam bila na 1. i 6. simfoniji a u medjuvremenu na arteu odslusala totenfeier i lied von der erde, trenutno slusam 7.koncerte pustaju uzivo a brisu posle nedelju dana.

Link to comment

sjajan link! puno hvala. :)poslednji put sam isla da slusam orchestre de paris pre dva meseca kad su gostovali pijanista emanuel aks i dirigent kristof esenbah. aks je fantasticno odsvirao prokofjevljev koncert za klavir, ali ja sam se najvise radovala sostakovicevoj petoj simfoniji na kraju.

Link to comment

ah, peta simfonija... i ja je jako volim, a posebno u izvodjenju lenjingradske filharmonije s mravinskim na celu, sa stare soprafon ploce sa koncerta, na kome se neki cica iskaslje sipljivo negde oko trecine prvog stava. proslog semestra smo je svirali, ne secam se kada sam toliko vezbala neku orkestarsku kompoziciju.

Link to comment
ne znam da li je vec neko ovde kacio link za koncerte s artea, ali i ako jeste, nije lose da se ponovi.http://liveweb.arte.tv/fr/cat/Classique/
:Hail:
Link to comment

Fala, odlicno. Schnittke se puno trosi u kuci Gazzinih. Jel ovo neka pozorisna muzika ili sta?Nego ja kupih u PGP-RTS-u onaj box set sa 4 CD-a Ljubice Maric. Odjutros sam kao nesto pokusao da preslusavam ali mi slabo ide u smislu razumevanja. Jel ima neko da se probio kroz sav materijal i kakvi su utisci.

Link to comment
Fala, odlicno. Schnittke se puno trosi u kuci Gazzinih. Jel ovo neka pozorisna muzika ili sta?
jes, jes...muziku je radio za predstavu ljubimova o gogolju /davala se daaaavnih osamdesetih - na taganjki, naravno/ a sto se ljubice maric tice, ja nju slusala i gledala samo na kolarcu, davnih, davnih osamdesetih...posle nisam - ni uzivo niti snimke, sem ono malo sto sam odslusnula na izlozbi prosle, pretprosle godine ... dakle, za ovo nisam kompetentna, a nekako sumnjam da bi mi sada legla - mozda na zimu, ali sada tesko ;-)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...